Kategori arşivi: izmir travestileri

Sabır

sab

Sabır yazması söylemesi kolay yapması zor bir erdemdir. Neye niçin ne kadar sabretmemiz gerekir bu muamma bazen taşar ve inceldiği yerden kopar. Kopmaya da mahkumdur çünkü dünya üzerinde her insanın bir dayanma gücü vardır. Sabretmek sanıldığı kadar kolay olmuyor. Nedir bu içine girince bizi bu kadar zorlayan sabır; Sabır, zor bir durum karşında mücadele gücünü yitirmeden beklemek; olumsuz şartların geçtiği ana kadar istikrarlı olarak bu zorluklara katlanmak demektir. Sabırlı olmak erdemli insanların sahip olduğu en önemli özelliklerden biridir. Sabretmeyi bilen kişi, bir gün gelir isteklerine ve hayallerine kavuşur; sabrettiği olumsuzluklardan kurtularak ferah günlere ulaşır. Sabır zorluklar karşısında beklemeyi bilmek olduğundan bu süreci isyan etmeden, kendimizi yıpratmadan sakin şekilde geçirmek gerekir. Unutmamak gerekir ki her gecenin mutlaka bir sabahı vardır. Bu nedenle karanlıklarda kaybolmadan sabırla doğacak güneşi beklemek gerekir. Sabretmeyi en iyi bilen travesti bireylerden biri İzmir travestilerinden hale olsa gerek amacına ulaşmak için bin türlü eziyet ve kötülük sonrası nihayet istediği noktaya geldi. Dağları ve engelleri aştı ve sonuç sabır kazandı. Umarım hep sabır kazanır çünkü bazen sabretmek kazanmak için yeterli olmuyor. Karanlıklarda yok olan insanların sabretmeyi bilmeyen kişiler olduklarını unutmamalıyız. İnsanoğlu sabretmeyi öğrendi doğadan beklerken bunu en güzel örnekleyen hikaye bir bambu ağacının büyümesinde saklıdır. Önce ağacın tohumu ekilir, sulanır ve gübrelenir. Birinci yıl tohumda herhangi bir değişiklik olmaz. Tohum yeniden sulanıp gübrelenir. Bambu ağacı ikinci yılda da toprağın dışına filiz vermez. Üçüncü ve dördüncü yıllarda her yıl yapılan işlem tekrar edilerek bambu tohumu sulanır ve gübrelenir. Fakat inatçı tohum bu yılda da filiz vermez. Çinliler büyük bir sabırla beşinci yılda da bambuya su ve gübre vermeye devam ederler. Ve nihayet beşinci yılın sonlarına doğru bambu yeşermeye başlar ve altı hafta gibi kısa bir sürede yaklaşık 27 metre boyuna ulaşır. Bir süre için çalışın, bir süre tahammül edin. Her zaman inanın. Ve hiçbir zaman geri dönmeyin. Sabretmek kolay olmayan, insanı oldukça zorlayan bir süreçtir. Ancak bu süreci inanç ve ağırbaşlılıkla atlatan kişiler eninde sonunda amaçlarına ve güzel günlere ulaşacaklardır. Saygılar sunarım İclal.

Anlaşması kolay insan olmak

Öncelikle habire tartışmaktan sorun çıkarmaktan vazgeçelim. Doğru olmadığımızı söyleyen birisine karşı takınacağımız en iyi tavır, onu fazla önemsememektir. Ancak bir nedenle konu, geçiştirilemeyecek derecede önemliyse, adına “üçüncü kişiyi devreye sokma” denilen metodu kullanarak, hala anlaşması kolay bir kişi kalabiliriz. Bu metot yardımıyla, üzerinde tartıştığımız konunun sorun yaratan noktalarını hayali ve orada bulunmayan bir üçüncü şahsız ağzından şu şekilde dile getirebiliriz: Bu nokta çok ilginç, bu soruyu birisi sana soracak olsaydı nasıl cevaplardın?” Sonra da sorumuzun cevabını, bir başkası veriyormuş gibi verelim. Bu yöntemi uygulayan travesti bireylerin olduğunu biliyorum. Uygulamak isteyenlerin de bu makaleden sonra yapacağından eminim. İnsan tabiatının en derin ihtiyaçlarından birisi de hoşnut olunma isteğidir. Bir kişinin başarmış olduğu bir şeyden dolayı olan hoşnutluğumuzu ifade ettiğimiz her seferde, o kişinin kendisini daha değerli, daha becerikli ve daha önemli hissetmesini sağlamış oluruz. “Teşekkür Ederim” sözcüklerinin inanılmaz bir gücü vardır. Onları söylediğimiz her seferde, karşımızdakinin kendine verdiği değeri yükseltiriz. Bu sözcükler onun davranışlarını güçlendirir ve mükâfatlandırır. Ağzımızdan çıkan “teşekkür ederim” sözcükleri karşımızdaki kişilerin olumlu duyguları tekrar yaşamalarını sağlar. Küçük şeyler için “teşekkür ederim” dediğimizde, insanlar çok geçmeden bizim için büyük şeyler yapmaya başlarlar. Nazik ve kibar Ankara, İstanbul, İzmir travestileri ve diğer bütün illerdeki travestiler ne demek istediğimi çok iyi anlıyorlar. Kibarlık ve tatlı dil her kapıyı açar ve bizi anlaşılır insanlar kılar. Gün boyunca, bizim için iş yapan insanlara teşekkür edelim. Bize randevu verenlere teşekkür edelim. Zamanlarını bize verdikleri için teşekkür edelim. Yorumları için teşekkür edelim. Yardımları için teşekkür edelim. Düşünebildiğimiz her şey için teşekkür edelim. . En mutlu ve en popüler insanlar, başlarına gelen her şeyden ve tanıştıkları herkesten içtenlikle hoşnut ve razı olanlardır. Böylesi bir tutum, önümüzdeki yolumuzu açar, sağlıklı bir kişiliği ve yüksek bir kendine saygıyı garantiler. Sahip olduklarımızdan ne kadar hoşnutsak, şükran dolu olacağımız şeylerin sayısı da o denli çok olur. Şimdi bu yazdıklarımı sonuna kadar okuduğunuz için hepinize sonsuz teşekkür ederim. Sevgilerimle travesti İclal.

Topraktan gelen nimet

Zeka geninin çocuklara anneden geçtigini bilmeyen kalmadi. Bu haber erkeklerin biraz canini siksa da bilimden gelen acitmaz demekle yetiniyorum. Zeka ayni zamanda insanin yetistigi ortamla da alakalidir. Bu konu üzerine Ingiltere’de yapilan bir arastirma toprakla ugrasmanin yani meyve sebze yetistirmenin de zekayi olumlu yönde etkiledigi gerçegini ortay koymus. Desenize bizim en akillilarimiz yine köylülerimiz çiftçi milletin efendisi olmasin da ne yapsin bu durumda. Bag bahçe ile ugrasan travesti dostlarimiz varsa ne mutlu onlarla hem güzel bir isle ugrasip bütün negatif enerjilerinden kurtuluyorlar hem de çok daha zeki insanlar haline geliyorlar. Bu haberi okuduktan sonra benim de söyle küçük bir bahçe alip ekip biçesim geldi dermisim. . Toprak vücuttaki tüm negatif enerjileri alarak, çocuklarin ve yetiskinlerin daha saglikli ve akilci olmasina neden oluyor. Buna paralel olarak, yetistirdikleri çiçek, meyve veya sebze olsun, büyüdügünü ve filiz verdigini görmek onlari daha üretken daha kendine öz güvenli hale getiriyor. Aslinda söyle Izmir ya da Mugla taraflarinda bir zeytinligim olsa o bile bana yetecek bu yaz Mugla ve Bodrum travestilerini ziyaret ettigimde hepsinin balkonunda küçük bir tarla oldugunu gördüm. Bu çok hosuma gitti. Biz millet olarak topragi ekmeyi biçmeyi seven insanlariz sanirim o yüzden de zeki oluyoruz. Haftada en az iki defa çiplak ayakla toprak üzerinde yürümek saglik için çok önemli. Bu imkâni yaratamayanlar için de saksi çiçekleriyle ugrasmak bir diger yöntem. Böylece vücudumuzdaki elektromanyetik yükü ayaklarimiz veya ellerimiz vasitasiyla bosaltmis oluyoruz. Bir diger önemli noktanin evin elektrik tesisatindaki toprak hatti… Toprak hat disindaki tesisatlar elektronik cihazlarin ömrünü kisaltiyor ve elektromanyetik dalgalari daha fazla açiga çikariyor. Toprak üzerinde ayakkabi veya çorap ile degil çiplak ayakla dolasmak gerekiyor. Elektromanyetik dalgalarin zararini en aza indirgemek için özellikle toprakla ugrasmak gerekiyor. Vücudun enerji dolasiminda büyük rolü olan çakra noktalari da bu dalgalardan olumsuz etkileniyor. Çakralarin elektromanyetik dalgalar nedeniyle kesintiye ugrayarak enerji kanallarinin da normal isleyisini kaybediyor. Bu nedenle topraga basmayan insanlar daha sik hasta oluyorlar özellikle de ruhsal çöküntülere açik hale geliyorlar.

Degistirme sansiniz yoksa keske demeyin

Söyledigimizde bizi derinden üzen ne çok konu birikir hayatimizn tek düze yasami içinde, keskeler biriktirmis oldugumuzun farkina o anlarda variriz.

Söylemedigimiz, yapmadigimiz, gitmedigimiz hatta tadina bakamadigimiz her sey belli bir yasin üstüne geldigimizde karsimiza çikar. Keske demek zorunda kaliriz. Simdi Manisa travestilerinden Azra, sen o kadar yaslanmadin gülüm daha gençiz diyor ama ben bu yaziyi yazarken, bitmek bilmeyen kisin, durmadan yagan karin yorgunlugu içinde kendimi on yas birden yaslanmis hissederek yaziyorum. Çocukken farkina varmadigimiz pek çok gerçek orta yaslarimizda gözümüzün önüne film seridi gibi serilir. Muhakkak sizin de kalbinizin derinlerinde sakli keskeleriniz, ah keske öyle yapmasaydim dediginiz konular vardir. Zaten kim istedigi hayati yasayip, keskesiz ayrilmis ki bu dünyadan. Dünyanin en mutlu hayatinin bile yasamis olsaniz yapamadiginiz, içinizde kalmis duygular, olaylar birikir arkanizda.

Mesela, travesti Sade, annesi ile geçiremedigi günler için keske derken, Istanbul travestileri arasindaki Hülya, hiç yasamadigi bir ask için keske diyor. Keske mahalle baskisi, çevre baskisi falan takmadan diledigimiz gibi yasayip, bitirseydik ömrümüzü ah keske…

Ortaokul yillarinda ayni sinifta okudugum bir genç vardi. Saçlari altin sarisi, gözleri deniz mavisi, teni süt beyazi oda benden hoslaniyordu biliyordum. Bir gün bana yaklasip, sinemaya gitme teklifinde bile bulunmustu, ama iste ailemin tutumundan korkup, hayir demistim. Hayatim boyunca bir daha içimi öyle eriten biriyle karsilasmadim mesela, keske o gün onunla o sinemaya gitseydim.   Ilk öpücügü onunla paylassaydim. Yagmurun altinda islandigim teninin kokusunu içine çektigim ilk kisi o olsaydi, olmadi iste simdi keskelerle doldurdugum su soguk bahar gününü yapmak isteyip de yapamadigim anilarla dolduruyorum.

Aslinda hiç kimsenin geçmisi degistirme sansi yoktur ama yine de bu gerçegi bildigi halde keske demekten kendini alamaz insan, sevdigi bir insani yeni kaybetmislik duygusunu bilirmisiniz hani ne kadar üzülürseniz üzülün onu geri getirmenin bir yolu yoktur. Iste hayatimiza giren keskelerde tam böyledir. Degistiremeyeceginizi bile bile düsünürsünüz .  Birakalim geçmisi ve bugün artik keske demeden yasamaya bakalim. Hayat kisa, zaman daraliyor. Keskesiz bir ömür sizi bekliyor. Saygilarimla.

Bizi biz yapan her sey

Insani hasta yapan seyler sevgi eksikliginden kaynaklanir oysa sefkat her derdin ilacidir. Çiçeklerin el degmeden büyüdügü yerlere, havanin hava, suyun su, insanin insan kaldigi yerlere gitmek için en degerli duygularimiza insani insan yapan degerlerimize sarilalim. En zor, en sarsintili zamanlarimizda bizi ayakta tutan; sadakat ile bagli oldugumuz degerlerimiz.

Dünyaya nasil gelecegimize biz karar vermedik elbette ama insan olmussak mutlaka bunu hak etmek için ugras vermeliyiz. Nedir insan olmak diye sorarsaniz bana göre degerlerimizdir belki sana göre zekamiz. Ama bazi hayvanlarda da zeka oldugu ortaya çiktigindan beri ben degerleri ilk siraya koymaya karar verdim. Insani bir yapi olarak ele alacak olursak, degerlerimizin tasiyici kolonlarimiz oldugunu söylemek yanlis olmayacaktir. Dürüstlük, ask, vicdan, adalet ve esitlik gibi duygulari baska bir canli da görmeniz imkansizdir. Siz hiç adalet duygusu ile davranan bir hayvan gördünüz mü? Ben bu konulara ne zaman arkadas toplantilarinda deginecek olsam; Ayda benim için ilk sirada cinsiyet esitligi geliyor deyip duruyor. Haksiz da sayilmaz Ankara travestileri, Istanbul travestileri hatta Izmir gibi modern bir sehrin travestileri bile kendilerine dogustan verilen bu cinsiyetleri için esitsizlige ugradiklarini söylüyorlar. Esit haklara sahip olmak için sanki ayni cinsiyette olmak sartmis gibi itilen, hor görülen ve ikinci sinif vatandas muamelesine tabi olan kadinlar ve travestiler erkeklerle ayni haklara sahip olmak kisacasi adalet ve esitlik saglamak için bir çok dernek kurmus.

Bu derneklere ise üye olan erkek sayisi neredeyse sifir, sanki dünya sadece erkek cinsiyeti üzerine kurulmuscasina kendilerine her konuda üstünlük çikariyorlar. Kadini evinde oturmasi gereken ve erkek isine karismamasi gereken bir canli olarak görüyorlar.

Geçtigimiz hafta Dünya Kadinlar Günü kutlamasinin pek çok kadin için isyana dönüsmesinin tek nedeni de iste bu ayrimciliktir. Bizi biz yapan degerlerimize en basta da sevgiye bagli kasaydik bu yasanan kadin cinayetleri de travesti cinayetleri de bir son bulabilirdi. Maalesef degerlerimizden uzaklastikça dünyanin çivisi çikmaya devam ediyor. Hadi hep birlikte insanligin en büyük hediyesi olan degerlerimize dönüs için kollari sivayalim. Var olmak ve biz olmak bu kadar zor olmamali. Sevgi ve saygilarimla hoscakalin dostlar.

Fala inanma falsiz da kalma

Huysuz-Oldugu-Bilinen-Burçlar

Burçlar ask için neler söylüyor. Hangi burç askin en uygun ögrenmek istiyorsaniz? Yaziyi bir solukta okursunuz. Aska asik bogalar, sürprizlerle dolu koçlar, güce asik koçlar ve kusursuz ask arayan koç erkekleri sizin için bu yazimda astrolojiye söyle bir göz attim ve iste çikan sonuçlar.

Boga kadini sevdigini el üstünde tutar erkegi ise sevdi mi tam sever. Koç kadini baglanmaktan özgürlügün kisitlanmasindan hiç hoslanmasa da tam bir ask kadinidir. Sevdigini paylasmaktan çok korkan koç kadininin yaptigi kiskançliklara tahammül edebilirseniz onunla çok mutlu olursunuz. Tabi bazi koç kadinlari gücü aska tercih edebilir ve ask evliligi yerine mantik evliligi yapar. Askta mantik aramayanlara koç tavsiye etmiyorum. Koç erkegi için de durum buna benzerdir. Kadininin öncelikle ona yakismasini onu kaldirabilmesini ister çok seçicidir. Geçen yaz bir koç burcu erkegiyle sevgili olan Ankara travestilerinden Sanat,  koç erkeginin bu en iyiyi arama sevdasina daha fazla dayanamadi ve ayrildi. Boga kadinlari ise tam bir ask delisidir sevdigi erkegi mutlu etmek için gerekirse kendi zevklerinden vazgeçip tamamen onun için yasamaya adar kendini, böyle bir kadin bulanlarin biraz fazla sevgi göstermesi gerekir ve bazen bu erkegi biktirir ve boga kadini yalnizligiyla bas basa kalir.

Boga erkekleri ise dayanilmazi zor olan biraz bencil, biraz da dik basli olurlar onlari mutlu etmenin yolu sürekli olarak fikirlerini onaylamanizdan geçer. Boga erkeklerin kalbine giden yol ise midelerinden geçer. Istahli ve yemek yemeyi seven bogalar için iyi bir asçi olayi göze almalisiniz. Özgürlüklerine son derecede düskün olan Ikizler burcu ise, farkli kisilik özellikleri sergileyerek sasirtici olabilirler. Ancak renkli kisilikleri sayesinde çok sevilirler. Sevdiklerine çok baglanan Yengeç burçlari ise kiskançliklariyla bunaltsalar da iyi birer âsiktirlar.  Ikizler erkeginde seytan tüyü vardir ve kendilerini mutlaka sevdirirler. Ilgi görmek, begenilmek onlar için çok önemlidir sevgiliniz bir ikizler erkegi ise biraz daha fazla özen göstermelisiniz.

Yengeç kadini pek çok tanidigim var. Güçlü erkeklerden hoslanan yengeçler sirtlarini dayayacak dag gibi bir erkek ararlar. Sevdigini simartmaktan zevk alan yengeç kadini aski ugruna birçok delilik yapar. Özellikle tipik bir yengeç olan Istanbul travestilerinden Birce, bana bunu kanitlamistir. Yengeç kadininin yaninda durursaniz asla ondan ihanet görmezsiniz. Yengeç erkegi ise  aradigi kadinda annesi gibi özellikler arar ve onu buldugunda bir çocuk gibi baglanir. En bakimli kadinlar ise genellikle Aslan burcu kadinlardir güzel görünmek onlar için adeta bir mecburiyettir. Asklarinda sadik ama sert olurlar. Benden size bir tüyo ciddi bir beraberlik istiyorsaniz terazi erkeginden sasmayin. Aslinda bütün yazdiklarimin biraz olsun dogruluk payi olsa da ne demisler fala inanma sen kendi dogru erkegi zaten içgüdülerinle bulursun. Hosçakalin.

Sevgilisi olanlar okusun

Ne zaman sevgililer günü hakkinda konusmaya baslasam sevgilisi olmayanlar bugünü reddetmeye kalkarlar o yüzden baslikta özellikle sadece sevgilisi olanlar okusun diye belirtmek zorunda kaldim. Aslinda sevgiliye hediye almanin günü olmaz ama iste bazilarimiz o kadar romantik olmayinca böyle özel günler de olmasa hediye yüzü görmez oluyoruz.

Sevgililer günü aslinda çok uzun bir süre hiristiyanlik uydurmasi diye ülkemizde kutlanmadi. Ancak alisveris yapmanin ülke ekonomisine katki sagladigi anlasilinca herkes bu özel günde hediyeler alsin ekonomi kazansin diye sonradan girdi bizim ülkemize, iyi ki de girdi. Yoksa bu erkeklerin aklina gelecegimiz yoktu. Ben ve ev arkadasim simdilerde izmir de olan travesti Ayda bu hafta sonu sevgililerimize hediye almak için alisverise çikacagiz. Aslinda kafamizda alacagimiz hediyeye dair net bir fikir yok. Sanirim çok gezmek zorunda kalacagiz.

Sevgililer günü bir efsaneye göre uzun süre hapis yatmak zorunda kalan bir din adaminin kralin emirlerine uymamasi sonucu dövülerek öldürülmesi sonucu kutlanmaya baslamistir. Bu din adami yasak olmasina ragmen birbirini seven çiftleri gizlice evlendirmis ve bunun neticesinde ölüm cezasi ile cezalandirilmistir. Aziz Valentine adindaki bu papazin ölümü halki çok üzmüs olmali ki, adina böyle özel bir gün ilan etmisler. Tabi bu bir efsane dogru olup olmadigi hakkinda kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak o dönemlerde yasayan  üç tane Aziz Valentine oldugundan bahsediliyor.

Sevgililer gününün en klasik hediyesi çiçek ve sevgi sözleri ya da siirlerle dolu kartlar, simdi bu kartlari istediginiz magazada bulabildiginiz için hiç kimse yazmak için ugrasmiyor. Oysa ben sevgilimin bana özel bir siir ya da güzel söz yazmasini ve bu güzel hediyenin benden baska hiç kimsede olmadigini bilmek isterdim. Zaten insan sevgilisi için sair olamiyorsa gerçek bir asktan söz etmek mümkün mü?

Klasik hediyelerden hoslanmayan travesti Ayda’da hediyesini elleriyle hazirlamaya karar verdi. Bu sene sevgilisine örgü bir boyunluk yapacagini söyleyerek çoktan tuhafiyenin yolunu tuttu. Aslinda bu fikir benim de hosuma gitti ama ben el becerileri konusunda onun kadar yetenekli degilim. Ne yapalim biz de hazir bir seyler aliriz. Zaten ben bu konuda edebiyatima güveniyorum ve ona harika bir kart hazirlayacagim eminim okuyunca bana yeniden asik olacak. Peki siz sevgiliniz için ne hazirliyorsunuz? Sevgililer gününüz simdiden kutlu olsun canlarim.

Ask nasil anlasilir?

Askin bir dili yok saniyorsaniz bu yaziyi mutlaka okumalisiniz çünkü askin sözlerle anlatilamayan ama gözler ve mimiklerle anlasilan harika bir dili var. Eger bir kadin ya da erkek asik olmussa bir bakista anlamanizi saglayacak bilgileri de bu yazida okuyunca çok sasiracaksiniz. Ask insanlik tarihinin bilinen en eski duygusudur ve benim de yazmaktan en çok hoslandigim adeta zevk aldigim bir konudur.

Ilk ergenlik dönemimde yasadigim ilk askim gelir bazen aklima o aklimi basimdan alan gencin karsisinda söyleyecegim her seyi unutusum, garip sakarliklar yaparak etrafimdakileri kendime güldürdügüm yillar. Gözlerinin içine hiç bakamamistim, ama yine de su yesili oldugunu çok iyi biliyordum. Ara sira ev arkadasim travesti Sanat’la geçmise dönüp ilk asklarimizi anlatiriz biririmize, dalgali, omzuna dökülen gür saçlari, agzinin kenarinda gülünce ortaya çikan gamzesi gibi her detayi adeta ezberlemistim. Aslinda benim ki sadece tek kisilik bir askti çünkü onun gözü ben de degil, en yakin arkadasim da idi. Bugün bile hatirladigimda içimin titredigi ilk askimi sahiplenememistim. Ama bana aski tattirdigi için ona her zaman minnettar olacaktim.

Gelelim asik hallerine; ask insani damgalar mi bilmem ama kendini hemen ele verdirdigi kesin. Asik olunca aynada geçirdiginiz saatler artar, kendinize uygun kiyafeti seçmekte zorlanir bir türlü evden çikamazsiniz ya köse basindan karsima çikarsa diyerek her zaman bakimli olmaya çalisirsiniz. O esofmanla bakkala kosan kisi gitmis neredeyse 24 saat sik gezen birine dönmüssünüzdür.

Onu gördügünüzde kalbiniz o kadar hizli atmaya baslar ki etrafta herkesin sizin kalp atislarinizi duydugunu düsünürsünüz. Elini nereye koyacagini bilemeyen majiskül bir yaratik gibi kaliverirsiniz yol ortasinda, konusmak zaten mümkün olmaz, çünkü agzinizdan dogru kelimeler dökülmek yerine bir sürü saçmalik çikiverir. Oysa normal de siz iyi bir konusmaci ve ölçülü bir insansinizdir ama olmaz iste onun karsisinda, siz gider sadece asik kalir.

Sevdiginiz kisinin agzindan dökülen her sözcük sanki dünyanin en güzel kelimeleriymis gibi dinlersiniz. Içinizden sürekli gülümseme istegi gelir, Adinizi söyleme cesareti bile uçmustur onun karsisinda sanki daha konusmayi ögrenmemis, emeklemeden yürümüs kocaman bir bebeksinizdir. Arkadasim travesti Sanat bana ilk askini anlattiginda benden daha sansli oldugu kanaatine varmistim en azindan onun aski karsiliksiz degilmis. Çok sevmisler birbirlerini  okul bittikten sonra sevdigi kisi yurt disina çikmis ve ayrilmak zorunda kalmislar. Bazen aglayarak anlatir yasadiklarini ve bir gün mutlaka yeniden karsilasacaklarina inanir. Neden olmasin yerli filmlerde hep görmüyor muyuz? eski asiklarin yeniden bulusma hikayelerini kimbilir belki bir film senaryosu da onlarin hikayesinden yazilir ve yazan da ben olurum.  Zaten travesti olarak her zaman içimde bir ask romani yazma hikayesi vardir. Hikayeyi senaryo tarzinda yazar veririz bir yönetmene ve kendi filmimizi izlemeye gideriz kuytu bir sinemaya hep izler hem aglariz. Asik dedigin her durumda belli eder kendini eminim siz de anlamissinizdir.

Bodrum’da hafta sonu

Yedigin içtigin senin olsun bize gezip gördügün yerleri anlat diye bir terim vardir güzel Türkçemizde bende sizlere geçen yaz bir grup travesti arkadasimla yaptigimiz hafta sonu Bodrum gezisinden notlar sunmak istiyorum. Her kösesi bir digerinden daha güzel olan Bodrum’a, daha önce de birkaç kez seyahat etmisligim vardi. Ilk seyahatimi, istanbul travestilerinden  Sanat, Ankara travestilerinden Aysima ile yapmistik.  O zamanlar Bodrum kalesini gezme imkani bulamamistim, deniz ve sahil agir basip, tatil boyunca Bodrum travestilerinden arkadaslari dahi ziyaret etmemistim.

Bu seferki tatili bir turist edasiyla bol bol gezerek yapmak istedim. Yanimda yine çok sevdigim arkadaslarim Sanat, Aysima ve izmir travestilerinden Ayda ve Bursa travestilerinden Günes var.  Cuma sabahi arabayla çiktigimiz yolculuk sen sakrak bir sekilde Bodrum kalesi önünde sona erdi. Kaleye girmek için müze kartiniz yoksa para ödeyerek de girebiliyorsunuz. Ankara travestilerinden Aysima’nin banka karti  müze kart olarak geçiyormus hepimiz için kart basan Aysima sayesinde kaleye sorunsuz girdik. 1400’lü yillarin basinda insa edilen kale Bodrum tatiliniz sirasinda mutlaka gezmeniz gereken yerlerden. Özellikle yabanci turistlerin ugrak yeri olan kale içerisinde Tarkan filmlerinin ünlü ahtapot sahnesinin çekildigi yer bir hayli ilgimizi çekti. Mozaikler oldukça eski olmalarina ragmen çok iyi korunmuslar. Bodrum Kalesinin içinde pek çok kule bulunmakta bu kuleler simdilerde Sualti Arkeoloji müzesi olarak kullaniliyor. Bodrum Kalesi içinde en begendigim kule Ingiliz Kulesi oldu.. Bodrum’a her geldigimde bu kuleyi ziyaret etmeyi planliyorum. Ingiliz Kulesi, eski çaglari aratmayan dekoru, hafif karanlik ortami ile kapisindan girdiginiz anda sizi tarihte bir seyahate götürüyor.

Sonraki duragimiz Bodrum Merkez ve Akyarlar  ve Bodrum limani oldu. Liman önünde, Ankara travestilerinden Aysima güzel bir fotografimizi çekti. Fotografi  özellikle Denizi olmayan memleketlerde yasayan, Konya travestileri, Denizli travestileri için blogumuza koyacagiz.

Bodrum sokaklari oldukça dar ve evlerin neredeyse tamami bahçe içinde, öyle yüksek binalara rastlamaniz ise mümkün degil, her evin renginin beyaza boyanmasi burada bir kuralmis tipki Yunan adalarinda gördügüm, beyaz boyali mavi çerçeveli evlere benziyorlar. Sonraki durak Mindos Kapisi oldu.  Adini, günümüzde Gümüslük olarak bildigimiz Myndos’tan alan Mindos Kapisi, Büyük Iskender’in sehri kusatmak için kullandigi ilk yermis. Antik tiyatro gezisi adeta büyüleyici idi. Hatta Istanbul travestilerinde Sanat tiyatroda güzel sesiyle bizlere mini bir konser vermeyi ihmal etmedi. Anadolu’nun en eski tiyatrosu olan Antik Tiyatro yaklasik 13.000 kisi alabiliyormus. Tiyatronun klasik bir antik çag yapisi oldugunu gezimiz esnasinda bize eslik eden Bodrum travestilerinden Ayla anlatiyor. Sag olsun yol boyunca bize bikmadan rehberlik eden Ayla aksam yemegi için de evine davet etti. Yol üzerinden aldigimiz taze baliklar ve yaninda rakimizla misafir olacagimiz evin yolunu tuttuk. Burada baligi rakisiz sadece kediler yer dedi, Bodrum travestilerinden  Ayla çok güldük. Evde bizi bekleyen baska misafirler oldugunu kapiya gelince gördük. Bizim gibi tatile gelen pek çok travesti arkadasimiz da Ayla’nin misafiri olmustu. Aksam yemeginde 10 kisi bir masanin etrafinda toplanmis sarkilar söylüyorduk. Aramizda  Erzurum travestilerinden Bengü, Diyarbakir travestilerinden Zerrin, Bolu travestilerinden Menekse vardi. Onlar daha çok denize girmek için gelmisler Bodrum’a gezdigimiz yerleri anlatmaya baslayinca sabah ilk is bu tarihi ziyareti yapmalari gerektigine karar verdiler.Bodrum’un denizi kadar turistik yerlerinin de beni bu kadar etkileyecegi aklima bile gelmezdi. Sanirim bundan sonra gittigim her sehrin tarihi ile yakindan ilgilenecegim. Bir de bakarsiniz bir gün gezi yazari olup çikmisim. Neden olmasin.

SEHiRLERE GÖRE TRAVESTi ADRESLERi trv nedir?

Türk travesti adresleri sehirlere göre ayarlanmis tir tikla gör.

travestiAnkara travestileri | Istanbul-Avrupa Yakasi travestileri | Istanbul-Anadolu Yakasi travestileri | Izmir travestileri | Antalya travestileri | Adana travestileri | Sakarya travestileri | Bursa travestileri | Bolu travestileri | Marmaris travestileri |  Kusadasi travestileri | Bodrum travestileri | Elazig travestileri | Erzurum travestileri | Hatay travestileri | Samsun travestileri | Diyarbakir travestileri | Eskisehir travestileri | Çanakkale travestileri | Gaziantep travestileri | Kayseri travestileri | Konya travestileri |  Mersin travestileri | Denizli travestileri | Tekirdag travestileri | Balikesir travestileri | Kocaeli travestileri | Alanya travestileri | Amasya travestileri | Düzce travestileri | Ordu travestileri | Aydin travestileri | Van travestileri | Sivas travestileri | Fethiye travestileri | Urfa travestileri | Kahramanmaras travestileri | Urfa travestileri | travesti |

Üstteki linklere tiklayarak arz ve talebe uygun ve amacina uygun olan siteleri kentlere göre tiklayarak mdellerimizi görebilirsiniz iclal.