Kategori arşivi: Manisa travestileri

Degistirme sansiniz yoksa keske demeyin

Söyledigimizde bizi derinden üzen ne çok konu birikir hayatimizn tek düze yasami içinde, keskeler biriktirmis oldugumuzun farkina o anlarda variriz.

Söylemedigimiz, yapmadigimiz, gitmedigimiz hatta tadina bakamadigimiz her sey belli bir yasin üstüne geldigimizde karsimiza çikar. Keske demek zorunda kaliriz. Simdi Manisa travestilerinden Azra, sen o kadar yaslanmadin gülüm daha gençiz diyor ama ben bu yaziyi yazarken, bitmek bilmeyen kisin, durmadan yagan karin yorgunlugu içinde kendimi on yas birden yaslanmis hissederek yaziyorum. Çocukken farkina varmadigimiz pek çok gerçek orta yaslarimizda gözümüzün önüne film seridi gibi serilir. Muhakkak sizin de kalbinizin derinlerinde sakli keskeleriniz, ah keske öyle yapmasaydim dediginiz konular vardir. Zaten kim istedigi hayati yasayip, keskesiz ayrilmis ki bu dünyadan. Dünyanin en mutlu hayatinin bile yasamis olsaniz yapamadiginiz, içinizde kalmis duygular, olaylar birikir arkanizda.

Mesela, travesti Sade, annesi ile geçiremedigi günler için keske derken, Istanbul travestileri arasindaki Hülya, hiç yasamadigi bir ask için keske diyor. Keske mahalle baskisi, çevre baskisi falan takmadan diledigimiz gibi yasayip, bitirseydik ömrümüzü ah keske…

Ortaokul yillarinda ayni sinifta okudugum bir genç vardi. Saçlari altin sarisi, gözleri deniz mavisi, teni süt beyazi oda benden hoslaniyordu biliyordum. Bir gün bana yaklasip, sinemaya gitme teklifinde bile bulunmustu, ama iste ailemin tutumundan korkup, hayir demistim. Hayatim boyunca bir daha içimi öyle eriten biriyle karsilasmadim mesela, keske o gün onunla o sinemaya gitseydim.   Ilk öpücügü onunla paylassaydim. Yagmurun altinda islandigim teninin kokusunu içine çektigim ilk kisi o olsaydi, olmadi iste simdi keskelerle doldurdugum su soguk bahar gününü yapmak isteyip de yapamadigim anilarla dolduruyorum.

Aslinda hiç kimsenin geçmisi degistirme sansi yoktur ama yine de bu gerçegi bildigi halde keske demekten kendini alamaz insan, sevdigi bir insani yeni kaybetmislik duygusunu bilirmisiniz hani ne kadar üzülürseniz üzülün onu geri getirmenin bir yolu yoktur. Iste hayatimiza giren keskelerde tam böyledir. Degistiremeyeceginizi bile bile düsünürsünüz .  Birakalim geçmisi ve bugün artik keske demeden yasamaya bakalim. Hayat kisa, zaman daraliyor. Keskesiz bir ömür sizi bekliyor. Saygilarimla.