Aylık arşivler: Aralık 2013

Izleyiciler televizyonun Mrs Brown seviyorum o paralar her egilim, | çünkü Elizabeth Günü

Izleyiciler televizyonun Mrs Brown seviyorum o paralar her egilim, | çünkü Elizabeth Günü

Bayan Brown’un Boys, Noel’de kutusunda büyük hit, oturma odasi ötesinde karmasik dünyadan siginak olarak TV’nin yeni rolü yansitmaktadir

Noel sonrasinda tek gerçek konusma noktasi oldu. Bu festival boyunca güç olmadan binlerce ev birakarak, ülkenin bölümlerini tahrip firtina kuvvet rüzgarlari degildi. Ne de birisi ya da “kizak” denilen bir sey Rudolf ile ilgisi oldugunu Ashes ve kazanmis olmayabilir olabilir sonsuz kriket haber oldu.

Hayir, büyüksehir sikintili-çam mutfak masalari etrafinda hararetli tartisma altinda konu, elbette, Ingiliz televizyon izleme halkinin saçma naff tadi oldu.

Üst üste ikinci yil için, durum komedisi Bayan Brown’un Boys, hangi nese merkez nedeni basrolü kadinin giyim bir adam tarafindan oynanan oldugu gibi görünüyor, Noel günü en çok izlenen TV programi oldu.

Irlandali bir radyo dizisi olarak hayatina baslayan Bayan Brown’un Boys, (un-aile dostu için kabul edilebilir bir alternatif olarak görülmesini aksi üzerinde duyabilirsiniz küfür “ikinma” dadi Bucking, onun festival özel ile BBC1’deki 9.4 milyon izleyici çekti Channel 4).

Geçen yil, Mrs Brown Boys Noel arifesi ve Boxing Day en çok izlenen programi oldu – Eminim, çogunuz, dadi Noel (11.68m izleyiciler) ve Virgin annemle (10.72m) arasinda ince çizgi dahi hatirlayacaksiniz .

Bayan Brown’un Boys döner Noel agaci ve kardan adam kartopu sahip hakkinda bir saka hakkinda bir olaylar dizisi ile TV rekabeti bozguna ettigini haber sosyal medya forumlarinda dislerin feryat kadar ve gicirdatacaksiniz neden oldu.

Twitter, muhtemelen televizyon sadece astronomik meraklarini ve kurgusal dul Countesses resmi yemek görgü okuyan adamis bir egitim araci olmasi gerektigini düsünenler gelen kaçinilmaz küçümseyen vardi. Ben görüntüleme rakamlari açiklandi benim ilk tepkim yere küçümseme ve bemusement arasinda egimli oldugunu itiraf. Ve hala Londra nüfusundan daha büyük bir izleyici çekti – Bu, tüm sonra, bir Russ Abbott özel circa 1983 kalintilarindan insa edilmis gibi görünen bir sette, canli stüdyo seyircilerinin önünde çekilmis bir durum komedisi olan .

Ama bu seyler hakkinda kültürel bir züppe olmak kolay. Bu durumda, yanlis olur. Bu Bayan Brown’un Boys itiraz gelismis ya da ileri-görünümlü olmaya çalisiyorum olmadigini tam oldugunu simdi beni vurur. Bu 21. yüzyilda nakledilen sürükle ve wink wink kinaye in inilti layik sakalar, erkekler ile tam bir 1970’lerin tarzi durum komedisi oldugunu.

Ve son yillarda en çok izlenen TV programlari bazi bize yerine meydan okuma ve stimülasyon güven ve konfor sunan, benzer bir yolu izledi. Baska nasil bir pasta yapma yarismasi (Büyük Ingiliz Bake Off), geleneksel bir Cumartesi gecesi yetenek gösterisi olaganüstü itiraz açiklamak için (Strictly Come Dancing, X Factor, Ingiltere’nin Got Talent) veya basit slapstick komedi dirilisi tarafindan örnek olarak Mrs Brown ve yetenekli Miranda Hart hem? Ben Ingiliz inceleyen kamu muhakeme kolektif bir kriz yasadi olduguna inanmiyorum. Ne de o tadi 140 pithily ifade karakter her geçen toplumsal kapris üzerinde hüküm ister profesyonel opiners küçük bir zümre korumak olduguna inaniyorum.

Ben Bayan Brown’un Boys gibi kim konusmak insanlar gösterinin basarisinin sirri sadece bariz gags degil, ayni zamanda sadeligi degil yatiyor söylüyorlar (ve bu baskanlar ve akli basinda düsünen genç profesyoneller dahil). Bu ne baska bir sey olmaya çalisiyorum degil. Set sendeler. Bir kadin gibi giyinmis adam hala açikça bir adam. Bu CGI yapinin tam tersi.

Ayrica gerçek hayat arada söylemek için izin verilmeyen bir yerdir. Bayan Brown’un Boys bir bölüm Nelson Mandela’nin ölümü bu ay bir duyuru ile kesintiye ugradiginda, Ofcom neredeyse 1.000 sikayetleri vardi.

Hayatimizi 24 saat haber çevrili ve bizim akilli son Facebook güncellemesi için tetikte sürekli zaman bilgi asiri bir çagda, biz basit bir zaman orijinalligini sonra lusting görünüyor. Televizyon Bu bir ifadesi haline gelmistir – sinema genis tuval aksine, bizim evlere küçük ekran davet ediyoruz.

Sinema, bu ev disinda yatiyor çünkü, uzun biz büyük fikirler kesfetmek için gidebilirsiniz bir yer olmustur – 1950’lerde McCarthycilik yüksekligi idi Amerika, Vücut Hirsizlari’nin Mançurya Adayi veya isgali gibi filmlerin yaratici idi by- Komünist besinci köse yazarlari hakkinda gerçek korkulari ürünü.

Bugün, bizim evrendeki yerimiz hakkinda varolussal endiseler Sandra Bullock Gravity veya Lost Tüm dogal unsurlara karsi mücadele Robert Redford uzayin sonsuzlugunu karsi karsiya ile örneklenmistir.

Televizyon farklidir. On-demand izleme artisa ragmen, çogumuz hala bizim kalplerini arzularini catering kanallari sayisiz bizi mecbur etmek için hazir, özellikle itaat evcil hayvan gibi orada oturan, bizim ön odanin kösesinde bir kutu var.

Oysa seçim bu utanç ile karsi karsiya, biz içe çevirin. Downton Abbey, hemen hemen tüm eylem görkemli bir evin dört duvari içinde yer aldigi yemyesil bir dönem dramaya Biz nagme. Onun kalbinde bir geçmis yas evcimenlik olan – dünya olaylari diger insanlara oluyor sahneden dramalar olarak nakledilmektedir. Ya Ebe, bisiklet ve yeni dogan bebeklerin sevimli yakin çekimler bol üzerinde rahibelerin içeren 1950’lerde geçen bir dokunakli dram Çagri izle.

Dis dünya objeleri yok. Bizim evrensel kaygilari, biz her seyi hakkinda daha fazla bilmek anlamina teknolojisindeki gelismeler tarafindan körüklenen, her zaman, bir tarafa ayarlanabilir. Bu ortamda, Apple gibi akilli teknoloji devleri onlar bizim korkulari yatistirmak ve anlam için bizim susuzluk zarar ailelerimizi izole bizim arzu almak için rebrand gerekir biliyorum.

Apple’in AirPlay teknolojisi için yeni reklam böylece yalnizca kendi özel aile anlari bir video montaj yapim oldu ki Noel Gününde aglayan yakinlarina ortaya çikarmak için, festival sezonu boyunca onun iPhone ekraninda yapistirilmis gibi görünen bir yanlis genç bulunmaktadir. Bizim duygusal canlarindan bir çiplak itiraz – ve onun serbest gününde 1.4m viral hit çeken çalisir.

Bu hepimizin Bayan Brown’un Boys DVD box-set satin paldir küldür acele edilmelidir anlamina mi geliyor? Hayir ama belki anlayanlar az küçümseyen olmalidir. Birisi biraz erkek genital seklinde olan bir Noel kraker hakkinda bir saka, onlara iyi sanslar gülmek istiyorsa.

Eger sen ya, iyi sanslar ikinma.

Yilin sizin kelime nedir? | Açik thread

Yilin sizin kelime nedir? | Açik thread

, 2013 kelime korkutucu oranlarda aldi ne olabilir için fikir lelfie için belfie için selfie itibaren. Bize ne düsündügünüzü bildirin – ve lütfen, hayir twerking!

“Selfie” çagdas argo (Geçen yilki söz omnishambles idi) artan etkisini vurgulayarak, Oxford Sözlükler tarafindan yilin kelimesi seçildi. Alman Dili Resmi Dernegi göre, # GroKo Grosse Koalition, Almanya’nin en büyük iki tarafça 2013 yilinda olusturulan siyasi ortaklik için kisa: Almanya’da, bir hashtag esliginde bir süpheli kisaltma yilin sözcügü yapildi. Ama senin için “selfie” is mi? Eger olusturmak istediginiz veya yeni bir – daha etkin geçen yil özetliyor baska var miydi?

Eski Stasi personel hala Dogu Almanya'nin eski gizli polis arsivlerinde çalismak

Eski Stasi personel hala Dogu Almanya'nin eski gizli polis arsivlerinde çalismak

Alman Cumhurbaskani Joachim Gauck yüksek profil malzemeden eski Stasi isçilere erisimi vermek için suçladi

Bunun üzerine casusluk olduklarinin gizli servis dosyalari açacak bir ajans: Bu essiz bir tarihsel deney olarak kuruldu. Ama simdi Dogu Almanya’nin gizli polis arsivinde sorumlu komiseri kendi ajans hala personel arasinda 37 eski Stasi çalisani sayar itiraf etti.

Stasi Arsivleri için Federal Komisyonu 1991 yilinda Alman hükümeti tarafindan kurulan ve yaptiklarinin kayitlarini yok etmek için istekli eski ajanlardan Stasi arsivleri korumak, hem de onlar izledi olabilir ki makul bir süphe ile herkese erisim saglayan görevlendirildi üzerinde devlet tarafindan.

2007 yilinda, bir sizdirilmis Alman hükümet raporu Kurulusundan suçlayici dosyalarin tahrip edilmis olabilir veya temperli süphesini körüklüyor, parlamentonun bilgisi olmadan gibi birçok 79 olarak eski Stasi üyeleri, bazilari istihdam beri arsiv oldugunu ortaya koymustur.

Mart 2011 yaptigi açilis konusmasinda, mevcut komiser, Roland Jahn, eski bir muhalif gazeteci, kendi dosyalarina erisimi isteyen Stasi kurbanlari gizli polisinin eski çalisanlari ile ugrasmak zorunda olacagini “kabul edilemez” olarak tarif etmisti. “Hala ajansi tarafindan istihdam edilmektedir Her eski Stasi isbirlikçisi,” dedi, “kurbanlarin yüzlerine bir tokat.”

Ancak Cuma günü bu arsiv yine daha önce de 1600 personeli arasinda Stasi için çalismis 37 isçi istihdam ortaya çikti. Tagesspiegel gazetesine verdigi röportajda, Jahn sorunu çözme beklenenden daha zor olmus oldugunu itiraf etti. Alman is hukuku çerçevesinde, kamu görevlileri, sadece diger kurumlar “karsilastirilabilir” mesajlar üzerine tasinmis olabilir.

“Bunlarin 37 hala burada bulunmaktadir. Bes [48 üzerinden o aslinda ugrasmak zorunda] üzerinde tasindi, bes yas nedenlerle yapmamislar, ve bunlardan biri diger tüm transferler yolda. Öldü. Fakat birçok Çalisanlarin ki: hiçbir sekilde ben devam ediyorum Ve böylece bütün mesele gecikti “..

Onun çöküsün zaman, Stasi 91.000 tam zamanli çalisani ve 110.000 ila 190.000 muhbirleri vardi tahmin edilmektedir. Bu devlet kurumu tarafindan yeniden ise olanlarin çogu sadece teknisyen veya arsiv katip vardi muhtemel olsa da, en az iki yüksek rütbeli subayin idi.

Son âyetlerini ayrica 1990 ve 2000 yillari arasinda Stasi arsivlerinde için açilis komiser Alman cumhurbaskaninin, Joachim Gauck için rahatsiz edici sorular kusmak. 1991’de kitabinda Stasi Dosyalar, Gauck eski Stasi yeniden personel ise savundu: “Biz bazi branslarda ve Stasi arsivleme sisteminin kendi uzmanlik bilgisi olmadan yapamazdim.” Baslangiçta kisa süreli sözlesmelerle ise, Gauck bizzat 1997 yilinda islerini kalici hale getirmek için kulis yapmisti.

Klaus Schröder, 2007 yilinda ajans Stasi dagitim içine bakti Berlin Hür Üniversitesi’nde bir tarihçi, Guardian söyledi: “Sonuçta, yüksek profilli dosyalarini bu insanlar kontrolsüz erisimi vermek için sorumluluk Gauck ile yatiyor.”

Jahn, mevcut komiseri, ayni zamanda ABD Ulusal Güvenlik Ajansi ve Stasi arasinda karsilastirmalar reddeder için Tagesspiegel yaptigi röportajda: “Ben NSA ve Stasi esitlemek için bu saçma buluyorum – bu bir sis perdesidir Bu açiklikta bize yardimci olmuyor. mevcut istihbarat skandallari yukari ve Sadece bilgi toplamak degil, ayni zamanda devleti elestirecek olanlarin kilitlemek vermedi. Stasi çalismalarini trivialises. Ancak NSA tartismalar o zaman temel insan haklari sesini yükseltmek için ne kadar önemli oldugunu göstermistir ihlal ediliyor. ”

Addison Cresswell – Ben simdiye kadar ele iyi ajan

Addison Cresswell - Ben simdiye kadar ele iyi ajan

Peter Fincham: O ‘bugün sektörüne komedi dönüm sorumlu kilit isimlerinden biri’ oldu

Peter Fincham, televizyon ITV müdürü, Addison Cresswell, 53 yas, Pazar günü ölen ajan ve yapimci hatirlar.

Eglence dünyasi hala 53 yasinda Addison Cresswell ani ölümü ile yüzlesmek için mücadele ediyor.

Nasil duydun – Dünden boyunca phonecalls ve metinler komedi ve televizyon dünyasinda insanlarin muazzam bir yelpazesi ile takas edildi? En son ne zaman gördün? Ve biz onsuz bir hayat düsünebiliyor musunuz? Insanlari güldürmek yapma, eglence is – Ölümünün zalim zamanlamasi, üç gün önce Noel, o oldu is alay. Düsünceler o Pazar aksami vefat evde onunla birlikte oldu, esi Shelley, ile vardir.

Cuma ögleden sonra – ve Shelley – Onu son gördüm. Onlar bana bir Noel hediyesi aldim istiyorum ve o ITV bürolarina bizzat teslim belirlendi. “Bunu seveceksiniz! ‘ dedi. Bu onun sevdigi cümlelerden biriydi. O sekilde bana yeni bir Bob Dylan konseri için bir poster imzali fotografini aldim istiyorum. “Jack Dee için sizin için bir tane ve bir tane var,” diye bagirdi. “Nasil yeryüzünde Bunu imzali aldin? ‘ “Birisi bana bir iyilik borçlu! ‘”

O iyilik bir dünyada yasamis ve birlikte yaptigi son anlasma koymak gibi o zamanlar oldu islanma ve dalis kaba-at–kenarlari ögrenci promotör persona yetistirmek için sevdi. Addison dünyasinda, afet uzakta degildi. “Bu bir kabus!” o telefon asagi bagirmak istiyorum. “Ben bu isin yetti! Ben çikiyorum!” Tüm play-oyunculuk oldu – o her dakika sevdim.

Karikatür resmin arkasinda, özel takim elbise, Haliç aksan – “Ama sen Sussex, Addison güzel bir orta sinif bir çocuksun!” “Yine bu konuda baslamak etmeyin!” – Keskin zihin yatiyordu. O, simdiye kadar kurnaz ve sofistike, ele, ve tamamen onun müsterilerine adamis iyi ajan oldu.

O bir öncü ve bugün endüstri haline komedi dönüm sorumlu kilit isimlerinden biriydi. Michael McIntyre, Lee Evans, Jonathan Ross, Alan Carr ve digerleri – – A-sinif performans Onun listesinde kendisi için konusur. Bilgime iyi, hiçbir müsteri hiç onu birakti.

O ben Clerkenwell’de onun yeni ofisine yuvarlak gitti ölen bir kaç hafta önce. “Onlari seviyorum gidiyoruz!” – O bazi büyük, yüksek teknoloji fishtanks yüklü vardi – Ve onlari bana göstermek istedim. Ben kendi personeli tanitildi – “Onlar aile gibiyiz!” – Ve onun piril piril yeni karargahi yuvarlak gösterildi. Binanin her duvar, her program o yapmisti terfi ediyorum her hareket posterleri ile kapli.

O elde ediyorum her seyi onun gurur belliydi. O üretilen gösterir sadaka yoluyla Great Ormond Street hastanenin yeni bir kanat fon bunlardan biriydi gelecegi için çok planlari vardi.

Böyle bunu söylemek için olagan oldugunu, onun kisiliginin gücü oldu “neden kendini ünlü Addison bölgesine degil mi?” ama o ilgi odagi kaçindi. Bu onun müsterileri hakkinda oldu. Dünyada o olsa, o zaman ünlü oldu, ameliyat, ve onunla birlikte ele bizler onu kolayca unutmayacagim.

“Bu tüm kapali tekmeliyor!” onun en sevdigi cümlelerden baska biri, fesat ve zevkle karisimi ile bagirdi edildi. Ben oldukça arkadasim Addison ile yeni yilda yeniden basliyor olmayacak inanamiyorum.

Kenton Allen, bagimsiz yapimci Big Talk CEO’su:

“Christopher Hitchens tefsir, Addison iki ucunda mum yanmis, ve genellikle hos bir isik döküm.

“Ona tüm profesyonel hayatimi taniyorum ve o size vermek istiyorum daha fazla bir sey için beni istedi ve her zaman bana o muhtemelen her seyi sundu asla.

“Tür ve zeki. Müvekkillerine en ve o çok yakinda gitti ki Tamamen üzücü Ingiliz komedi. Gerçek bir kahramandan daha komikti.”

Phil Robertson Yorumlar sonra Cracker Barrel çeker 'Ördek Hanedani' Ögeler

Phil Robertson Yorumlar sonra Cracker Barrel çeker 'Ördek Hanedani' ÖgelerPhil saldirgan, anti-escinsel ve irkçi yorumlarin sonuçlari açilmak devam ediyor. Ilk Phil kendi TV programi basladi, ve simdi o onun en sevdigi restorana bile hos degil oldu!

(Aksi takdirde uzun bir yol gezisi sirasinda durdurmak için ne restoran olarak da bilinir) Cracker Barrel Old Country Store Phil Robertson, ‘tartismali anti-gey ve GQ dergisine irkçi görüsmeden sonra Duck Hanedani kendilerini mesafe için sadece son sirketidir. Zincir onlarin raflarinda belirli Duck Hanedani ürünleri çekerek olacagini 21 Aralik tarihinde açiklandi.

Cracker Barrel tarafindan çekilen ‘Ördek Hanedani’ Ürünler

Cracker Barrel onlar Duck Commander bazi ürünleri satmaya devam ederken, sirket Robertson aile tarafindan isletilen bir Facebook sonrasi söyledi, diger Duck Hanedani ürünler “biz ilgili bazi misafirlerimiz rahatsiz olabilir,” çekti edilmistir.

Phil Robertson Escinseller ‘Katiller’ Aramalar

“Biz adalet, karsilikli saygi ve tüm insanlarin esit muamele idealleri içinde çalisir. Bu idealler bizim kurumsal kültürünün temel olan, “Cracker Barrel da dedi. “Biz sürekli olarak biz sunuyoruz ve bunu yapmaya devam edecektir ürünlerini degerlendirmek.”

Cracker Barrel Duck Hanedani ürünler üretilmiyor ediliyordu belirtmek vermedi.

GÜNCELLEME: fanlar ezici telefon görüsmeleri, e-postalar ve protesto mesajlari Cracker Barrel bombardiman sonra, Restoran, onlarin ilk karara göçtü, ve magaza raflarina Duck Hanedani ürünleri restore TMZ göre.

‘Ördek Hanedani’ Kimden Asma Phil Robertson

GQ dergisi ile yaptigi röportaj 17 Aralik tarihinde yayimlanan bu yana Phil ve Ördek Dynasty ailesi için çalkantili bir zaman oldu. Içinde, Phil canavarlik için gey günahkârlari ve karsilastirilmistir escinselligi çagirdi. O da, çöp siyah insanlari esit siyah insanlar medeni haklar hareketinden önce mutlu ve Nazilere göre Islamcilar iddia eden bir açiklama yapti.

Phil Yorumlariniz hemen ülke çapinda tartismalara yol açti ve bir gün sonra, A & E o süresiz Duck Hanedani askiya edildigini duyurdu. Phil hayranlari aslinda son tarih göre, süspansiyona yanit A & E çalisanlar ölüm tehditleri gönderiyor gibi bu karar, kendi basina bir tartisma yaratti.

Yani Cracker Barrel daha dikkatli olun.

Bulgaristan'in cumhurbaskani: 'korku oynamak etmeyin. 'Bize saldiran durdurmak

Bulgaristan'in cumhurbaskani: 'korku oynamak etmeyin. 'Bize saldiran durdurmak

Rosen Plevneliev David Cameron, AB göç dürüst bir tartismanin bir parçasi olmasi gerektigini söyledi

Aylarca, koyu mavi zirhli polis van sehir merkezinde Sofya’nin tek cami, 16. yüzyil Banya, sinagog, bir tas atimi ve Katolik ve Dogu Ortodoks katedralleri disinda park edilmistir.

Bunun disinda ayakta dört subay, dondurma Balkan kisin sicak kahve hemsirelik polistiren bardak, büyüyen kriz ne cephe de vardir: Ülkenin yerlileri ve savas veya yoksulluk tarafindan evlerinden zorla insanlarin akinina arasinda bir çatisma.

Son iki yildir, Suriye, Afganistan, Cezayir, Mali ve Fas’tan gelen 11.000 kisi civarinda, digerleri arasinda, Türkiye ile gözenekli bir sinir ile birçok Bulgaristan’a gelmis. Bulgaristan’in en modern tarihin göç ilk dalgasi ve büyük sikinti bir zamanda geldi. Ülkenin issizlik orani% 11’den fazla, bu yil 2008 yilinda isgücünün yaklasik% 5 katina çikti. Ayni bes yillik dönemde ülkenin GSYIH% 5,5 oraninda daralmistir.

Sonuç “Bulgarlar Bulgaristan’i” savunuyor yoluyla üyeligi bir canlanma zevk ana parti, saldiri anlamina Ataka, biriyle bir aci sagci tepki, olmustur. Tecavüz, saldiri ve göçmenler tarafindan hirsizlik iddialarini yapma bir daha radikal ayrilikçi grup, özellikle, sehir merkezi etrafinda insanlari bezdirmek ve sindirmek için bir sivil milis ve cami organize olmustur nerede sey istediginiz için etrafinda mülteciler degirmen Baska yapmak.

Milis ya da ne o “sivil devriyeler”, Boyan Rasate olarak tanimliyor organizatörü, Observer söyledi:. “Gelecek yil bu ülkede 50.000 200.000 mülteci olacaktir Biz kadinlarin ve çocuklarin ugruna organize çünkü mültecilerin haklarini suistimal vardir. ”

. “Ben bir kadin eve gitmek ‘için bana çiglik vardi önümüzdeki hafta gidiyorum Israil sonra da kötü degil: Israil, Muhammed Kamal, 22, iki ay önce geldi Bir göçmen, tüm dedi. . ”

Orada Sheffield veya Birmingham sokaklarinda dolasim hiçbir milis güçleri vardir, ama onun baskanlik ofisinde bir koltukta oturan, Banya Basi Camii kisa bir yürüyüs mesafesinde, Rosen Plevneliev Ingiltere ile açik paralellikler görüyor – aslinda Avrupa’da devletlerin – ve o derinden endiseli. Seçim iki yil önce merkez-sag tarafindan desteklenen bir siyasi parti ancak bir üyesi degildir Plevneliev, sunlari söyledi: “Burada ortak bir sey var – bu yanlis tartisma, bana insanlarin insanlarin korkulari ile oynarken ya da adresleme korkular ve dürüst bir tartisma olmamasi. ”

O meclis son zamanlarda tarim arazisi satin alma yabanci uyruklu yasaklama oy ülkesinin, neler olup bittigini tarafindan dehsete. Ve o Ingiltere’de yasamak ve çalismak için gelen Rumen ve Bulgar halki üzerindeki engelleri 1 Ocakta çektigi zaman ne olabilecegi hakkinda okumak ve Ingiltere’den duydum herkes tarafindan rahatsiz edilmektedir. Dogu Avrupalilar bu rapor edilmis bir suç dalgasi, teslim olacak, onlar faydalari sistemi kapatip çalmak ve Ingiltere’nin gicirdayan refah devleti için anlatilmamis sorun yaratmak, gerçekten hastaneler, okullar, hapishaneler veya olacaktir.

Geçen hafta belgeler Içisleri Bakani Theresa May Ingiltere’de AB göçmen sayisini kap ve hatta tüm çalisma buraya gelen Ingiltere’nin% 75 daha düsük bir GSYH olan ülkelerde insanlari durdurmak istedigini ortaya koydu sizdirilmis. Yurtdisindan gelen is olmadan, bu üç ay gelisleriyle kadar iddia engellenir böylece faydalari sistem sikilir olmustur ve onlar Ingilizce konusabilen kanitlamak eger sadece iddia edemez.

Zamanlama, Plevneliev diyor, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen insanlar, ilk, büyük sayilarda akin edecek ve, ikinci, refah bildiriler için geliyor olmasi, açik, ama yanlis bir izlenim veriyor. O, diyor, korku ve Nigel Farage en Ukip ve baskalari tarafindan çirpilmis kaygilarini cevaplamak için alayci bir girisimdir. O Finlandiya ve Isveç, onlarin çok daha cömert refah sistemleri, iki yil önce Bulgarlar ve Romenler için engelleri kaldirdi dikkat çekiyor.

“Sen? Ne hiçbir sey biliyorum,” diyor. “Sen ki, Büyük Britanya planlamasini yapacak ve kararlar alacaktir, bkz. Fakat bazilari dogru olabilir, bazilari yanlis olabilir., Ben söyleyebilirim, degil Bazilari cesur ve bunlardan bazilari Uzun vadeli kararlar odakli.

“Sen Büyük Britanya’da kendi vatandaslari için daha iyi bir gelecek için bir plan yapmak istiyorum. Son 20 yilda Ingiltere’de göçmenlerin kendi refah yogun katkida ve bu bir gerçektir. Önemli olan tek sey dinlemek degil insanlarin korkulari üzerine oynamak, ancak Ingiltere’deki bilge dinlemek için popülist politikacilar.

“Gerçekleri veriyoruz kurumlara dinleyin. University College London son 20 yil içinde göçmenler çikardi% 34 daha fazla katkisi oldugunu gösteren çok açik veri vardir. Gerçekten harika Yani siz. Bunun disinda kar yapiyoruz. böyle tutun. ”

Bunun yerine, o David Cameron, kendi sartlarini Ukip ile oy için mücadele Ingiltere’nin enternasyonalist itibarini zedeledigini ve dislayici bir olarak tarih kitaplarinda içine kendini yazili tehlikesi, alti ay öncesinde Avrupa seçimleri oldugunu söylüyor. Tartisma, diyor, toksik ve Avrupa siyasetinin ana baskalarina tanidik ama tüm asinalik için ilgili hiçbir azdir.

Hiçbir gerçekler vardir ben herhangi bir hayal ötesinde Ingiliz tabloid okudum ne “bunu yapmak için hiçbir neden, ama insanlarin korkulari ile ben don ‘oynamak:. Ve o simdi zaten Ingiltere’de Bulgarlar için güvenligi için endise barindirir. t gibi siyaset, ya da davranis gibi siyaset anliyorum.

“Biz Bulgar Magazin var ve onlar Suriyeli mültecilerin isaret sekilde bakarsaniz o kadar farkli degildir. Yazik ki objektif degildir ve hiçbir sey çözme degildir.

“Bulgarlar, demokratik, hosgörülü ve insancil bir Ingiliz toplumu hakkinda bir çok soru artiriyorlar. Mi mümkün size hiçbir sey yapmadi milletin böyle hosgörüsüz bir sekilde saldirabilir ki? Bize Ingiltere’de yasayan Bulgar halkinin% 77 oldugunu hatirlayalim Bir is, Ingiliz halkinin% 72 yapmak ve AB disi göçmenlerin% 65’i. Bu bize bir sey söylemek zorunda. ”

Ve onlarin binlerce, çogu katiliyorum – bu hiçbiri Bulgarlar Ingiltere’ye gelmeyecek demek ki. Bulgaristan derinden sorunlu. Sosyalist hükümetin ulusal onun baskani olarak, Bulgaristan’da gazete ve televizyon pazarinin çok sahip bir medya patronu olan 32 yasindaki oglu, atanan zaman siyasi partiler, medya ve sanayi arasinda Endemik yolsuzluk zarif, alti ay önce örneklenmistir güvenlik.

Karar ögrenciler vardi birçogu kadar 100.000 kisiyi kapsayan sokaklarda protestolara yol açti. Çadirlar yine parlamento disinda nerede durdugunuzu, her sabah ve aksam, yüzlerce, bazen binlerce protestocu, onlari ve politikacilar arasinda insa edilmis yeni barikatlarin yönünde öfkelerini delik.

Sofya Üniversitesi simdi de Aula Magna olarak bilinen genis kubbeli oditoryum, yasayan ögrenciler tarafindan isgal edilmistir. Ve burada birçok ögrenci, ülkelerini terk dünyayi görmek ve onlar baska bir yerde daha iyi bir yasam kurmak görmek istiyorum. Ama Bulgaristan vazgeçmek birçok kisminda bir isteksizlik de var.

Ben Bulgaristan nasil görmek gerekir “, ama yok çünkü ben bu protestoya katilan kulüpler: bir ay boyunca üniversitede uyudu Adelina Dyulgerova, 20, Karadeniz Varna bir dilbilim ögrencisi, dedi .. “Eger begenmezseniz, havaalani var ‘ayrilmak istiyorum ben burada benim gelecek kurmak istiyorum ben en çok hayal kirikligi yaratan sey, ulusal ekonomi üniversitenin baskani bize konusmak için geldi ve dedi ki düsünüyorum. ”

Rounen Stoev, 23, isgal organize edilmis bir hukuk ögrencisi, sunlari söyledi:.. “Biz uyudu önce Hepimiz bu son gece hakkinda konusuyorduk Ve biz gitmek istemiyoruz Biz burada bir seyleri degistirmek istiyor, ama ben seyler yapmazsam o zaman biz ayrilmak zorunda endise. ”

Plevneliev Ingiltere’ye gelen rakamlar geçen yil çalisma izinleri gelenler gibi ayni çevrede, daha yüksek 10.000 bir yildan olacagina inaniyor. Göç yapanlar, diyor, ülkesinin ihtiyaci “genç, parlak zihinleri” olacaktir. O üç hafta önce Cameron’a sahsen teslim bir mesajdir.

“Ben ‘biz Bulgar Magazin var çünkü bana açiktir Magazin Hakkinda? Basbakan, ne tüm bu eylemler hakkinda, dil ve Ingiliz hükümetinin planlari, ama ne hükümet hakkinda?’ Diye sordu ”

“O Ingiliz insanlar ve herkes okuyabilir böylece sadece dün ben dürüst bir sekilde yazili olarak her seyi, Financial Times gazetesinde bir makale vardi ve dedi ki, baskan. Bunu okudunuz mu? ‘Dedi Ben sizin makaleyi okuyun, tabii, dedi.

“O ‘Peki o zaman biz Romenlerden veya Bulgarlara karsi ayrimcilik olmadigini anliyorum’ dedi.

“O, AB düzenlemeleri ve mevzuati ile senkronize olacak ve tüm üye devletler için olacak ne yapacak. Bu onun yanimda planlari paylasmak için size çok tesekkür ederim ‘dedi. Ne dedi oldugunu bana güvence verdi, David, ama tabii siyasetçiler ne derler, onlar ne tarafindan degerlendirilecektir. ‘ ”

Genis bir dünya da izliyor olacak.

Molla’nin ardindan Banglades karisti…

Molla’nin ardindan Banglades karisti…Cemaat-i Islami Genel Sekreter Yardimcisi Abdüldakir Molla’nin dün idam edilmesinin ardindan ülke genelinde protesto gösterileri devam ediyor. Baskent Dakka basta olmak üzere ülkenin pek çok kentinde cuma namazinin ardindan giyabi cenaze namazlari kilindi. Namaz öncesinde ve sonrasinda birçok noktada polisle göstericiler arasinda çatismalar çikti. Fakirapul semtinde protestocu grup ile polis arasinda çatisma çikti. Polisin grubun üzerine ates açmasi sonucu göstericiler tas ve sopalarla karsilik verirken, olaylar büyüyerek diger semtlere yayildi. Protestolarda çok sayida araç atese verildi.Baskent çevresindeki olaylarda çok sayida kisinin yaralandigi ve ölenler  de oldugu bildiriliyor. Ancak konuyla ilgili resmi makamlardan ya da Cemaat-i Islami tarafindan bir açiklama yapilmadi.Banglades Cemaat-i Islami Partisi Genel Sekreter Yardimcisi Molla dün aksam asilarak idam edilmisti. Banglades’in 1971’de Pakistan’a karsi verdigi bagimsizlik mücadelesi sirasinda islenen suçlarin arastirilmasi için Banglades hükümeti tarafindan kurulan Uluslararasi Savas Suçlari Mahkemesi’nde yargilanan Molla’ya verilen ömür boyu hapis cezasi, temyiz mahkemesinde idama çevrilmisti. Banglades’in Islami degerleri savunan en büyük partisi olan Cemaat-i Islami’nin genel sekreter yardimciligini yürüten Molla, suçlamalari reddetmis ve hükümetin yargi kurumu araciligiyla muhalifleri sindirmeye çalistigini vurgulamisti.Muhalefetteki Cemaat-i Islami, hükümetin gelecek yil yapilacak seçimler için yargiyi siyasete alet ettigini, toplumsal ayrismaya neden oldugunu ve yargilamanin ulusararasi hukuk standartlarina hiçbir sekilde uygun olmadigina dikkat çekiyor.

Toyota\’dan Supra hamlesi!

Toyota'dan Supra hamlesi!Söylenti halinde gelisen haberler Toyota yetkililerinin yaptigi açiklamar ile farkli bir boyut kazandi. Önümüzdeki yil Detroit Otomobil Fuari için bir konsept model hazilanmasi planan Supra geri dönüs sinyalleri veriyor.Bu bilginin yani sira, Toyota ve BMW’nin ortak bir çalismada yer alabilecegi ve oldukça yüksek performansli bir spor araba için çalisma baslatacagi ekstra gelen notlar arasinda.Toyota’nin büyük ümitlerle piyasaya sundugu GT86’nin satis performansina göre sekillenmesi beklenen Supra hamlesi firmanin cebinde bir koz olarak duruyor.Üretildigi yillarda büyük begeniye ve etkili bir satis grafigine sahip olan Supra, önümüzdeki yillarda tekrar piyasada yerini alabilir.Konsept haberlerinin detaylari henüz açiklanmasa da, daha önceden verilen bilgilere dayanarak 2017 yilinda piyasay sürülmesi bekelenen Supra’nin, Hibrit bir sisteme sahip olacagi ve gövdenin tamamen karbon fiber parçalardan meydana gelecegi ilk gelen bilgiler arasinda.2007 yilinda yayinlanan FT-HS konsept fotograflari ise firmanin çikaracagi bu yeni model hakkindaki en yakin tasarim olarak görülüyor.   

Patrice Chereau: Ölüm gölgesinde yönetmenlik

Patrice Chereau: Ölüm gölgesinde yönetmenlikGeçenlerde öldü büyük Fransiz yönetmen, Londra’da bir oyun yapmak için ikna bazi aldi – ve ne zaman yaptigini agir hasta oldu. Ama tecrübe, hayat degistiren bir seydi Saint-Sulpice Genç Vic sanatsal directorThe büyük gri kilise sadece görkemli Odeon tiyatronun arkasinda Paris’in sol yakasinda bir kismini hakim hatirlatir. Bu Patrice Chereau sanatçi bir ailede büyüdüm yerden köseyi – ressamlar, o olduklarini söyledi düsünüyorum. Simdi onun parlak siyah kutusunda, cumhuriyetin baykus baskan görünüyor Bourbon lilies.As bir dagin altinda bir kas sosyalist içinde türbe önünde yatiyor, bir genç rahip gül tütsü ile havayi bulandirir. (Daha sonra, onun arkadaslari itiraz: “! Patrice bir ateist nasil saçma”) mezar Pallbearers agir kutuyu vira ve gölgeler yükselen ön door.Suddenly birisi dogru kalabalik nef asagi, uzun mesafe onlarin yükünü lug çirpar. Kalbim durur. Toplanan yüzlerce alkislamak baslar seferde. Bu siser, derinlesir, yankilari. Engin kapilari açik tekerlekli olarak, square.We kalabaligin, aglayarak onun arkadaslari ve bizim tebrik, gülümseyerek, biz pek biliyorum yakisikli yasli insanlar ile ellerini tutarak genç, satirlar, yagmurda meydanda durmak bir kükreme var sey söylemek mümkün, birbirini kucaklayan, düz sirtli, stoaci, gözyaslari ile parlak karsiyadir. 2004 yilinda büyük bir Isviçreli yönetmen Luc Bondy Genç Vic benim için bir gösteri yönetti. Onun yakin arkadasi Patrice chereau onu görmeye geldi. Half-utandim, reddi bekliyor, ben açik sordu: “Neden sen de birini yapmiyoruz?” Uzun bir sessizlik. Çok uzun bir sessizlik. Charming gülümseme. “Belki.” Sey, hayir demedi. Tiyatro, opera ya da kendi solo performanslar – o bir gösteri vardi her yerde yildir ben, Avrupa’da onu takip ediyorum. (Önemli bir ihanet:.. – Baska bir deha – Paris’te bir gece için ona Dostoyevski’nin Büyük Müfettisligi yaptigi versiyonunu gerçeklestirmek görmek için, Nina Simone kesfetti Olympia idi Simone kazandi) Bir yaz, ben bir kafe disinda onu köseye Aix-en-Provence, sadece daha sonra La Scala ve Met görülen Ölüler Evi itibaren Janacek adli onun inanilmaz üretiminin galasi önceki. O düsünceli ama kaçamak oldu. “Evet, ben doluyum ama muhtemelen, bir veya iki yil içinde, çok mesgulüm. Ama biz zor düsünmek gerekir, olabilirdi. Oyunla ne olabilir?” Bir yil sonra ben Selanik, davet nerede Patrice bazi büyük Avrupa ödülü almak oldu. Ben bizim olasi gösteri hakkinda bir seyler demek istedi olmustu – ama ne? Ben onunla çalisma deneyimlerini tartismak için planlanan üreticilerin bir panelde oldugunu kesfetmek için deniz kiyisinda büyük, kubbeli sivil salona yürüdü. Ama bu çok saçma, dedim. “Bir sorun yapmayin. Sadece izlenimler verir.” Ama onunla hiç çalismadim! “Bu nasil olabilir? O, özellikle konusmak gerektigini sordu.” Belki yüz pahali giyimli insanlar dogaçlama asamada yukari bakti. Üreticilerin grubunun bir ucunda oturan, ben diger ucunda yasli tiyatro akademisyen George Banu isaret etti. “Bir Tabloda olarak görmek gerekir. George ben ne olacagini. Ben Patrice yapmak için henüz bir üretim size gelecekten geldim, ne olmustur temsil eder.” Bir zayif saka, ben üretim bile, dürüstçe olur ya da ne hiç bir fikrim yoktu, özellikle orada olurdu one.Someone kaçinilmaz sordu: “Ama Ingiltere her zaman onu görmezden söyle bize, neden çalismak çok istiyorum. Patrice ile? “Ben them.In 1974 söyledim, Peter Hall’un Ulusal Tiyatrosu yeni açilan Lyttleton birkaç performanslari yapmak Marivaux tarafindan La Uyusmazlik chereau üretimini davet etti. Chereau okulu birakarak beri Fransa’da bir yildiz yönetmen olmustu. 20’li yaslarinda, o Lyon.What disinda ünlü Théâtre National Populaire ben NT seen büyük üretimler bir ortak olarak Roger Planchón katildi? Planchón en Tartuffe, Peter Stein Killi Maymun, Giorgio Strehler en Chioggian tartismalar, Bill Bryden’in Gizemler, River Ota Robert Lepage Seven Streams, Stephen Daldry An Inspector Katie Mitchell Dalgalar, çagirir. Bu bir çeliski var, ama ben daha iyi ben bunu görünce La Dispute.I 22 oldugunu hatirliyorum daha hepsini hatirliyorum. Ben büyük bir kutu çit, su havuzu, büyük bir kadin (Kongolu, o oldu?) Derin, zengin Mezzo sarki, oyun oynayan çocuklar son derece yakisikli aktörlerin yogunlugunu hatirliyorum. Ben müzik, uzun bir parça hatirliyorum – bu Monteverdi oldu? – Gösteri baslamadan önce biz duydum. (20 dakika uzun mu?, Ben 35 yil sonra sordum. “Yedi buçuk,” yüce bir cevap oldu.) Gösterisi ayrinti açisindan, ne ben asla unutmayacagim oldu more.But hiçbir sey hatirlamiyorum hava heyecanli Ben mümkün hayal etmemisti sey görüyordum gerçeklesme. Ben oyun okuyarak hazirlanan ediyorum – ama bu neydi? Oyun vardi, ama simdiye kadar (ve hatta o yasta ben bol bol gördügüm) görmedigim oyunun herhangi bir performans farkli oldu. Bu olaganüstü bir özgürlük vardi. Bu sekilde her seyi çeliskililigine karmasikligini önerdi. Bu kategorize olmaz. Marivaux ve CHEREAU – – iki kisi biliyordu gibi gerçegi ama toplam gerçegi, kisa bir an için, anyway.Who bir sahneye hayatinin o miktarda almak biliyordu? Bu sasirtici oldu. Ben hemen hemen hiçbir sey hatirliyorum, ben hemen hemen hiçbir sey anlamak, bu retina yanmis, çok parlak oldu. Ama, benim için, bu isiklar bir tiyatro kadar gitmek ve ben sahnenin merkezinde bir kanepe ya da bir tezgah çekül gördügünüzde o zamandan beri, ben eve gitmek istiyorum everything.Ever degistirdi. Eger sahnenin ortasinda bir koltuk koymak ettiyseniz, nerede büyük kutu çit için bir oda var? Kongolu bayan sarki için yeterli açik alan yok. Taksi Genç Vic disinda yukari çekti ve Patrice tökezledi. Ben onun burun köprüden bir yara bakmamaya çalisti. “Ben çok aptalim. Benim otel odasinda sarhos ve minibar üzerine düstü.” Uh-ha. Daha sonra ön dislerinin biri gevsek oldugunu fark ettim. O çikardi ve siritarak, yaklasik salladi. “Ben bir serseri gibi görünüyorsun.” Yüzünde içine geri yapti. Ne Patrice, içecek? “Güçlü bir Bordeaux.” Ona karsi bütün isik çizim bir yolu vardi. Pahali koyu renklerde giyinmis, o birçok çesit yakit gerekli bir yogunluk ile yakmak gibiydi. Sik sik havaya uçurmak için – görünüyordu öfke ile, nese ile, inançsizlik ile, bilmiyordum. Genç Vic, Peter Cant, onun müdür yardimcisi olarak nitelendirdi: “. Part boga, part toreador onu yönlendiren için bir kan spordur.” O Patrice benim için dogrudan oldugunu duyunca, bir Fransiz Festival direktörü donakalmis bana bakti: “Ama o sizin tiyatro patlayacak!” Bir bakima o benim köse masada yarim sakladi did.We. “Ben fikrimi yaptik.” Harika! “Ben Macbeth yapmak istiyorum.” Fantastik. “Evet, ama ben bunu yapabilirsiniz sadece tek bir aktör var.” Biz. Onu alirsiniz “Evet, ama o bana çok kizgin. Ben o reddetme biliyorum.” Onu ikna edecegiz. “Sen benim Ingilizce ilk olarak Shakespeare yapmak için Tamam oldugunu düsünüyorum? Yeterli benim Ingilizce iyi midir? Bana dogruyu söylemek gerekir.” Bu harika bir fikir. . Bunu yapmaliyim “Ama ben Avignon Hamlet ne zaman nasil hayaletler yapmak için, ben düsündüm:? Bir at üzerinde dörtnala için hayalet son derece korkutucu yapmak için nasil bir fikrim yoktu.” Benim tiyatro. Bunun için yeterli oldukça büyük degil “Ama ben bundan biktim, hayatimda pek çok kavgalar sahneledik. Ama çok. Sana güveniyorum derseniz ben bunu yaparim.” Isa Oh, me.As mümkün aktör ona kizmistim, tahmin güvenmiyorum lütfen. Bu yüzden baskalarinin araya geldi ve yakinda Patrice muhtemelen, o Paris’e geri yola first.After böyle bir döküm oturumu daha iyi olabilir tek aktör bulmustu. O Eurostar beni çagirdi. “Sen Jon Fosse tarafindan bir oyun yapiyorum biliyor musun?” Evet, Louvre bir galerisinde gerçeklestirilen ve daha sonra tüm Fransa’da olacakti. Bana Shakespeare ile benim Ingilizce baslangicini yapmak için “Onun ajan O her zaman bunu, deli. Bana bir tane gönderdi. Ama ben biliyorsun. Kabul bir daha bu yeni bir iyi gibi, bu çok saçma. Bu Fosse okuyun. Sence ne demek, ama bunu isterseniz ben sizin için yapacaktir. “Avrupa’da, Jon Fosse en çok yapilan canli oyun yazari. Onun konu, zaman zaman sonra, “karanlik” oldugunu, umutsuzluk üzerinde aci ve zor kazanilan hayatta kalma, yasam kendini yok tarafi biz izah edemez veya avoid.I ben Rüzgar Am bakti ama okuma ertelendi gündür. Erkekler tanismak Tel Aviv.Two güneste bir kaldirim üzerinde uzanmis ben sonunda aldim. Onlar bir tekne içine almak ve denize kürek karar. Bir kendini bogulur. (“Ben rüzgar degilim,” diyor.) Grief.For yillardir diger bogulur, ben depresyon yasandi. Ben bu konuda biraz biliyorum. Samuel Beckett’in konu, Endgame’deki üzerinde sadece bir tane dahi oyun biliyorum. Bu baska bir sorun mu var? Ben onu çok sevdim ama dedigim neredeyse white.Would o sayfalari çok bos, hafif görünüyordu: baska bir yönetmen “Tamam, gidelim?” Sanmam. Londra’da kimler bu oyunu görmek isteyecektir? Londra tiyatro gerçekten Fosse bilmiyor, ancak bilir ne nefret eder. . Ama çit kutu bu sarki Kongolu bayan, “Tamam, gidelim.” Ben Jerwood prova stüdyolari, Londra’daki en iyi prova odalarindan birinde Room 7 görmek için götürdüler – isik ile sular altinda yüksek tavan. Çikarken, ben girisinde bir küçük çesme düsünürken buldum sonra onu kaybettik: çok düsük asagi, su etrafinda likirdama ince tas dikdörtgen bir blok. Richard Péduzzi tasariminda, bu iki adam denize yola hangi “tekne” oldu: Basit bir dikdörtgen bir platform. Kurnazca Italya’da üretilen özel bir metal kol tarafindan isletilen, bu içine fiskirdi olan suyun büyük havuzun üzerinden yükseldi ve bu “tekne” ilk nefis hokkabaz oldugunu ortaya çiktiginda baska hiçbir seye benzemeyen, aksi takdirde bos Young Vic safhada ani dolu Gördügüm. Büyük bir yosun renkli tuval kapsayan su birkaç santim disinda sahnede bir sey yok. Ve sonra – whoosh – yukari bu sulari ayrilik geldi ve iki erkek waves.Perfect sürme okyanusun ortasinda disari vardi. Siirsel. Varolusçu. Ama ayni zamanda her nasilsa bir karanlik stage.Sometimes üzerinden baska yelken bir adam tarafindan yönlendirilen ahsap sadece bir parçasi, tabii, kurnaz Italyan metal kolu arizalandi. Basin gecesi, ben sahnenin tarafinda durdu ve ben inanmiyorum kime tüm tanrilara dua etti. Uzun zaman sonra onu sevdi, bir elestirmen onlarin koltuk aldi, meslektaslarinin bir dizi sikici Gösterisçilik bir aksam beklentisiyle güldü vardi söyledi. Birçogu saskin edilmistir. Hatta sikilmis. Hatta bazi arkadaslarim it.Jon Fosse kendini geç prova görmüstü alamadim. O erken iyi bir duruma geldi, ama zaman çalistirmak o birkaç içki vardi basladi. (Onun ajan açikladi: “O kadar sinirli olur.”) Nedense o kadar ciddilesti ediyorum sonunda. O tromp l’oeil Uzaktaki ufkun içine tuval büyük, hala nemli dönüm genelinde yastikli ve aktörler (Tom Brooke, Jack Laskey) ve Patrice yuvarlak kollarini her üç koydu. ‘Bunu bir ask hikayesi yaptik. Ben tapiyorum. Bu harika, harika “Harikaydi Bundan hiç süphem yok Biz de performanslari sayisini degerlendirilecektir ediyorum, ve daha fazla ya da daha az tükendi Birçok, pek çok kisi bana dedi:…”. Iste en iyi üretim Ben bulunuyor . ‘Hayatimda gördügüm “Ya da” iyi biri “- en crazy.Or gitmeyelim, evet, deli gidelim ben Barcelona yorgunluktan ile çöken oynadigi zaman çok ince asimina altyazi isletilen adami hatirliyorum. Bir performans ucu, düz disari katta, nefes nefese “Ben dogru var! Ben vardi! Seni çok seviyorum. “Gösterisi sona erdi gibi, seyirci bir adam ayaga kalkti ve Allah benim Oh, diye düsündüm, o booing edilir. Bagirmaya basladi, ben Paris’te Théâtre de la Ville de performansini hatirlar Ne? Oluyor üzerinde alkis sonunda biz o bosalma oditoryum karsisinda inleyen sözcükleri duyabiliyordu asagi öldü kadar degildi: “Merci! Merci! Merci! Merci! “Diye provalara baslamadan önce, Patrice o prostat kanseri vardi bana söylemisti.” Benim patronum çünkü size söylemek zorundayim. Seni birakmayacagim, Merak etmeyin, iyi olacak. Ben tedavi için Paris’e her hafta sonu dönmek zorunda. Ama Tamam, ben bunu yapabilirim. Kimseye söyleme lütfen. “Onun ruh-isinma smile.It o derin aci oldugunu sik sik belliydi. Aktörleri ve onun uzun zamandir koreograf Thierry Niang her seyi biliyordu. Ölecek miydi? Hayir bu bir konuda bir oyun oldu adam ölüyor?. Çok uzun pause.Once Pause, tiyatro disinda oturan, aniden kendini yukari çekti, yari-bayildi, sendeledi, beyaz öldü gitti, kurtarildi, bir süre için, onu almak için kullanilan geri rehearsal.I gitti yine oturdu St Pancras Paris ve kimyasal saldiri döndü zaman. Ben onun otel onu sürdü, o Conrad’in Lord Jim ve yaptigi arastirma parçasi olan Deniz Ayna, onun çevirileri tutarak, korkunç bir sessizlik içinde otururdu. O istasyon izdiham geldi gibi bir gün o anda kanser kötülestigini söyledi Bu yil, onun liver.In Haziran yayildi, onu e-postayla gönderilen ve geri duymadim Agustos ayinda bir cevap geldi:.. ” Merhaba David! Benim yaz oldukça garip ve çok heyecanli olmustur, çünkü ben sana cevap vermedi. Ben üzgünüm. Ben Aix Electra çok iyi çalisti. Üretim iyiydi, sanirim. Sonra Ispanya’ya gittim ve aniden, isi ile, ben ne kadar bitkin kesfetti. Simdi güçlü anemi, dehidratasyon vb çok önemli hiçbir sey kurtarma hastanede duyuyorum. Hastalik kontrol altinda, durdurulmasi gibi görünüyor. Ben hafta sonunda bu yeri terk ve nihayet tatil birkaç gün umuyoruz. Ask, p bir sürü. “(Her zaman, Patrice ile, küçük p.) Ekim ayinda New York’ta oldu. My iPhone cebimde uçtular. Katie Mitchell bir metin mesaji oldu.” Ben sadece bazi üzücü duydum haber ve sizi kontrol etmek istedigini biliyordu … “Saint-Sulpice rainswept kare, biz Père Lachaise mezarligina taksiler aldi. bogulmus, biz dawdled, daha sonra trafik saplanip çorba için kapali durdu. zaman biz geldi tabut zaten bir kova uzakta onun araçlarini takas ile bir isçinin içeri çimentolu sanki hâlâ hafifçe simdi, yagmur yagiyordu Thierry Niang bize, gözyasi dolu gözlerle bakti:.. “Simdi Patrice rüzgar.” Ben bütün düsündüm Bu kanepeler hala Londra … Onca yil sonra asamalari ve “kimin umurunda?” diye düsündü son bir kez parladi gibi benim tiyatro günes kral vardi o. benim kendi mezar o sahip sakincasi olmaz yigilan . • Bu David Lan Royal Opera House ve Institut Français ile isbirligi içinde, Patrice CHEREAU hayati ve çalismalari bir kutlama Genç Vic Pazar 15 Aralik tarihinde verecek konusmanin bir sürümüdür. bilet ayirtmak için buraya tiklayin . veya daha fazla bilgi için • Tüm haklari saklidir 2013 Guardian Haberler ve Medya Limited veya bagli sirketleri © Patrice CHEREAU Guardian’in ölüm ilani hereTheatreFranceEuropeNational TheatreOperaClassical musicDavid Lantheguardian.com Oku |. bu içerigin kullanimi Sart ve Kosullarina tabidir | Daha Feeds

Migrene kesin çözüm!

Migrene kesin çözüm! Anestezi ve Reanimasyon Uzm. Dr. Ilker Solmaz, dokulari yeniden canlandiran tedavi yöntemi “Proloterapi” ile migren ataklarinin azaltildigini ve çogunlukla da kalici olarak tedavi edilebildigini söyledi.  Çagimizin hastaliklarindan biri olan migren, agri geldigi zaman birçok kisinin yasamini çekilmez hale getiren bir hastalik. Uzun soluklu tedavilerle ancak basa çikilabilen migrenden Proloterapi ile kurtulmak mümkün.   Anestezi, Reanimasyon ve Proloterapi Uzmani Dr. Ilker Solmaz, migrenin belirli araliklarla gelen hafif bas agrisindan, çok siddetli bas agrisina kadar degisen bir hastalik oldugunu belirterek, hastaligin genellikle tek tarafli, yogun ve zonklayici tarzda bir bas agrisi, bulanti, kusma, görme bozukluklari, isiktan ve sesten rahatsiz olma, bas dönmesi gibi bulgularla seyrettigini animsatti. Agrinin nedeni ortadan kaldiriliyor Uzm. Dr. Solmaz agri kesicilerin agriyi bir süre için erteledigine isaret ederek, Proloterapinin agrinin nedenini ortadan kaldirdigini vurguladi. Dr. Ilker Solmaz, yönteme iliskin su bilgileri verdi: “Boyun ve bas bölgesinde yer alan agrilarin en çok sebebi boyun omurgasini birbirine baglayan baglardaki harabiyettir. Omurgadaki baglarin zayifligi boyun bas-boyun bölgesindeki kaslarin kasilmasina bu da siddetli ve agri kesicilere cevap vermeyen agrilarin ortaya çikmasina neden olmaktadir. Proloterapi uygulamasiyla bu bölgede yer alan hasarli baglara yeniden can veriyoruz. Içerisinde sekerli serumun da bulundugu özel bir sivi enjeksiyonu ile hasarli bölgede mikropsuz iltihap olusturuyoruz. Bu iltihapli bölge kisa zamanda tamirci hücreler tarafindan isgal ediliyor ve o bölgede saglam bir dokunun olusmasi saglanarak agrinin nedeni ortadan kaldiriliyor.” Migren Yasaminiza Engel Olmasin Migren ataklarini tetikleyen unsurlarin kisiden kisiye degistiginin altini çizen Ilker Solmaz, yüksek tansiyon, kadinlarda regl dönemleri, alkol, duygusal stres, aç kalma ve çok fazla ya da az uyku gibi fiziksel stresin yani sira, iklim degisikligi, yogun kokular, göz kamastiran yogun isiklar ve ses gibi faktörlerin en sik görülen tetikleyiciler oldugunu belirtti. Migren sikâyetiyle gelen tüm hastalarin Proloterapi yöntemi ile ilaç kullanmayi biraktiklarini ve ataklarin tekrarlamadigini vurgulayan Uzm. Dr. Ilker Solmaz; 4-6 seansta migren ataklarindan kurtulmanin mümkün oldugunu dile getirerek, Proloterapinin yani sira yapilmasi gerekenleri söyle siraladi: •        Yasam tarzinin düzenli olmasi,•        Düzenli uyumak,•        Düzenli yemek yemek,•        Bilinen tetikleyicilerden uzak durmak (kafein, eski peynir, et koruyuculari, monosodyum glutamat, salamura ürünler, çerez)•        Düzenli aerobik egzersiz yapmak,•        Stresi azaltmak, stresli durumlardan kurtulmak için ileriye yönelik plan yapmak,•        Bos zamanlar, hobiler, sosyal aktiviteleri artirmak,•        Çevresel etkenlerden kaçinmak,•        Günes gözlügü takmak,•        Dumanli, kokulu, gürültülü ortamlardan uzak durmak,•        Vücut durusunun düzgün olmasina dikkat etmek.