Aylık arşivler: Şubat 2014

Karmasik jeopolitik öykü Miley Cyrus gibi bakmak atlar için ayni teknikleri kullanmak için 'çok önemsiz' mi?

Karmasik jeopolitik öykü Miley Cyrus gibi bakmak atlar için ayni teknikleri kullanmak için 'çok önemsiz' mi?

Bazilari alay olabilir, ancak sosyal medya grafik görüntüleri yabanci haber daha erisilebilir hale getirmek için degerli bir yol olabilir

Ben Williamsburg, Brooklyn moda çeyreginde bir kafede oturuyorum – New York’un Shoreditch mizah duygusu veya mükemmel köri olmadan. Genç bir video gazeteci çatisma kapsama gelecegi hakkinda benimle konusuyor. Bana hava hileler yaparak bir kaykay üzerinde bir çocugun yaptigi telefon yüksek çözünürlüklü, slow-motion video gösteriyor. Keskin tanimi dikkat çekicidir. , Diyor “Simdi, düsünün” “yerine kaykay, bu ates birisi oldugunu bir AK-47, size etkisi, geri tepme, her seyi görmek.” Ben gerçekten de bu hayal ve sadece biraz kendimi geri tepme yok.

Çatisma sasirtici görüntüler olusturmak için yetenegi yeni degildir. Onlari dagitmak sosyal platformlari sayi bulunmakta Ancak ayni anda her yerde mevcut, sayisi ve bu görüntülerin “kalite” katlanarak artmistir. Instagram, Vine, hatta Snapchat farkli, yeni hedef kitlelere onlarin ulasamayacagi için haber kuruluslari için itiraz ediyorlar.

Suriye’den çok – YouTube’da iyice bakmak yeterli bakim eger – Geçen hafta Kiev, Karakas ve sokaklarda siddet ve çatisma görüntüleri vardi. Özellikle Ukrayna protestolar yanginlar parladi ve silah sesleri alisverisinde gibi turuncu ve kirmizi yanip ile zit sehir, blues ve grilerin dramatik mimarlik karsi koymak tutuklama görseller, üretti.

Resimlerin dram ön sayfasindaki bir görüntüyü “parlatma” için elestiri çekti (Londra) Times için oldukça yeterli degildi. Ukrayna siyasetinde ani ilgi hakkinda Tedirginlik “gün biz Ukrayna umurumda davrandi” basligini Sarah Kendzior bir sütun çalistirmak Politico istenir. Parça genel olarak “apocalypsticle” konulu yuvarlak ve BuzzFeed (özellikle sasirtici BuzzFeed giderek etkileyici editoryal varligi ile POLITICO dogrudan rekabet verilir). “? Sadece ilgili soru onlar için anlami budur çünkü Ukraynalilar için ne anlama geliyor Kaç apocalypsticle yazarlar, soruyu:. Trafik BuzzFeed Ukraynalilar için ne yapabilecegini degil sorun, ama ne ölüyor Ukraynalilar BuzzFeed için yapabileceginiz,” Kendzior iddia , kim ya da krizin BuzzFeed mükemmel ve genis kapsama okumamaktayidim, ya da bunu görmezden ve fotograflari odaklanmak için tercih edildi.

Kendzior yapilan genel nokta çatisma görüntülerin kendilerini kullanimi kadar eskidir: Sadece baglami okumak, resimlere bakma. Burada gizlenen genis bir soru “dikkat yanlis tür” gibi bir sey olup olmadigidir.

Karmasik jeopolitik öykü Miley Cyrus gibi bakmak atlarin örneklerini listelemek için kullanilan ayni teknikleri kullanmak için “çok önemsiz” mi? Etkili bir tabloid basinin yeniden yazilisi: Bu ilginç fenomen bir sapik tepkidir. Mesgul ve seçkinler disindaki insanlari bilgilendirmek istiyor erisilebilir olmayi hedefleyen medya, degerli bir misyonu vardir. Ukraynali siyaset ile Nisan baslar ve bir “felaket porno” slayt gösterisi ile sona dokuz kez 10 üzerinden, ama daha okumak için gider onuncu bireyin ne olabilir? Genç izleyiciler ya da ana akim medyanin ayrildigi olanlar için, bir sey emin: yabanci bir konunun kesif çok nadiren Dis Politikasinda 5000 kelimelik yazi ile baslayacak.

Yaygin basin için ciddi bir meydan okuma giderek kitle pazari trivia iletmek için kullanilan mekanizmalari anlamak ve daha ciddi sorunlar onlari adapte olan yeni girenlerin geliyor. PolicyMic.com – Chris Altchek ve Jake Horowitz tarafindan New York start-up çalisma – Baskan Yardimcisi ve BuzzFeed Venezüella siyaset, Ukraynali ayaklanmalar ve esitsizliginin bir çok genç bir kitleye getiriyoruz.

Upworthy, onun özenle kalibre insan ilgi basliklari hesabina Facebook’ta cosmus trafik sahiptir oldukça yorucu sitesi, küresel saglik ve yoksulluk bölümü çalistirmak için Bill ve Melinda Gates Vakfi bir hibe aldi. Ingiltere’de, Ampp3d ve UsVsTh3m Trinity Mirror viral deneme nisan tesvik etmek için oyunlar, grafik ve etkilesim kullanarak benzer bir damar oldugunu.

PolicyMic arasinda Altchek her genç izleyiciler tüketmek ve süreç bilgi nasil degismekte oldugu nokta yapar. Bir e-posta alisverisinde bana söyledi:.. “Bizim ölçümlerini PolicyMic adli okur, onlari nasil etkiledigi dünyada neler olup bittigini anlamak isteyen ve oldugunu göstermek Ama onlar çok farkli eski nesillerden daha içerik tüketmek Biz buldum grafikler, fotograflar ve haritalar Bazi hikayeler çerçeve ve karmasik ya da uzak haberlerle okuyucularin mesgul etkili bir yoldur.

Önemli olgusal içerigi ile multimedya dengeleme söz konusu oldugunda “Editörlerimiz yüksek standartlarda yapilmaktadir. Biz de bu önemli hikayeler ile mümkün oldugunca çok insan bizim dagitim stratejilerini ve mesgul veri ve ölçütleri kullanin. Onlarca örnek bizim iyi arasindadir vardir hikayeler performans. En son, Rusya’ya bu hikaye 87,000 kere paylasildi ve 1 milyon kez üzerinde okundu. ”

Dijital haber endüstrisi sey demek ölçümlerini olusturarak mücadele, ya da okuma sonucu olarak anlayis ve aktivite göstermektedir. Dikkat ve nisan kaygan kavramlar, ve daha çok etkileyebilir. Nasil jeopolitik siddet etrafinda tüketilen görüntülerin akisi kaldirdi farkindalik, daha fazla demokratik katilim, ya da bir densensitizasyonuna neden olup olmadigini biliyor musunuz? Eh, biz degil. Biz ancak güvenle atasözünü “Biraz ögrenme tehlikeli bir sey oldugunu” kabul bile, hepimiz bir yerde baslamak gerekir düsüncesi ile dengeli olmasi gerektigini varsayabiliriz. Bunun ötesinde, daha fazla arastirma gereklidir.

Kiev otel derme çatma morguna olur gibi keskin nisancilar Ukrayna'da protestoculari sapi

Kiev otel derme çatma morguna olur gibi keskin nisancilar Ukrayna'da protestoculari sapi

Bagimsizlik Meydani yakininda ceset gördük Doktorlar ‘kafa, kalp ve akcigerler tek kursunla’ tarafindan öldürüldü demek

Ukrayna’nin ayaklanmanin öncüsü en az 10 ölü birakti ates yagmuru Persembe sabahi çevik kuvvet polisi hatlari ile kirdi. Onlar adimlari kadar gelismis ve Bagimsizlik Meydani güneyindeki bir alevli metal köprüden. Sari ve beyaz tiyatroya yakin beyaz kum torbalarinin arkasinda, en az iki polis nisancilar teleskopik mekanlara ve açilan ates ile tüfek amaçladik.

Onlarin arkasina birkaç yüz metre, Instytutska Caddesi üzerinde metro istasyonu tarafindan, Persembe günü, en azindan polis yönlendirilir, yagmaci gençler kendi silahlarini egitim polis nisancilari baska kusak bekliyordu, özel Berkut birimleri ve içisleri bakanligi birlikleri olarak kümelendigi Onlarin binlerce.

“Onlar Kalasnikof ile insanlara ates ediyorlar,” Ruslan Koshulansky, Ukraynali milliyetçilerin Svoboda veya Özgürlük Partisi bir muhalefet lideri söyledi. Bu konuda çok az süphe yoktu. Polis hatlari ates perküsyon ve duman bombasi sagir din ortasinda, otomatik silah belirli quickfire çingirak da vardi.

Yükselen Sovyet dönemi Ukraina Hotel arkasinda, büyük bir pencere dört mükemmel yuvarlak kursun delikleri delindi. Protestocularin ‘uçaksavar ceket de canli mermi delil ihanet. Korku ve dehset saçmak için canli silahlar ve polis keskin nisancilarin dagitim açik kullanimi: Ama en yalin Kiev savasta olaylarin ugursuz dönüs belirtilen ölmüstü.

Kanla bulasmis zeminler, saglik görevlilerinin çilginca ekipman ve çarsaf ve bandaj için çagrida, otel personeli kadar acele ve sifirdan 14 kat asagi, ölü ve yarali lobi aninda aci feryat bir tiyatro dönüstü otele kostu Birlikte ne yararli olabilir. Temizleyiciler ve bekleyen personel perisan edildi.

Düzgün isleyen bir alan klinigi – kargasa profesyonel doktor, ambulans ve tibbi malzeme gelmesi ile düzenin bir görünüs üstlendi. Otel personeli “, Ukrayna’daki bir tatli var, lütfen” diyerek, ucuz çikolata dagitildi.

Bir iskele, dogaçlama beyaz çarsaflarla bol dökümlü, ve ölü ekranin arkasinda gizlilik bir nebze taninan edildi edildi, 12 cesetler kan bulanmis beyaz çarsaf, kendi ayaklari çikintili kapli iki satir, dizilmis. Bütün tespit edilmis ve isimleri otel girisinde yazilmistir.

Kurbanlarini katilan doktorlar için, ölüm nedenleri hakkinda hiçbir süphe yoktu. Natalya Sicak, bati Ukrayna’da ana bölgesel hastanenin 43 yasindaki jinekolog ve baskan yardimcisi, sorumlu oldu. “Kafasina tek mermi kalbe ve akcigerlere, vardi,” dedi. “Onlar bütün silahla öldürüldü.”

Olga Bogomolets, Kiev tip profesörü, söyle dedi: “Onlar boyun, kalp ve akcigerler de düz ates ediyorlardi.”

Dokuz ceset daha Bagimsizlik Meydani, ya da Maidan, birkaç yüz metre otelden protesto hareketinin merkezinde yere atildi. Iki adam tapinaga tek silah seslerinin tarafindan öldürüldügü ortaya çikti.

Kiev gevsek keskin nisancilar hafta boyunca söylentiler olmustur. Persembe yetkililer muhalefet protestocularin üzerine uzman nisanciyi dönmüstü ilk görünüste yadsinamaz kanit oldu.

“Onlar sadece çocuk, bu genç adamlar,” Nikolai Himaylo, ölü mübarek bir agit seslendirdi, agladi, Cumhurbaskani Viktor Yanukoviç lanetli bir Ukraynali Ortodoks rahip dedi. “Baskan denir o. Bunu yapti. O emir verdi. Bu çocuklar gögsünden mermi ile vuruldu.”

Bu tür söylenti hafta boyunca protesto hareketi Akan ve desteklenmeye olamaz olsa muhalif savasçilar, ayni zamanda, aktif polis nisancilari konustu.

Borisy, 22, bir sagci milliyetçi eylemci, ayrica keskin nisancilar otelin bölgede vardi iddia etti. Tabanca ile silahli üç orta yasli Svoboda parti yetkilileri merdiven ve polis keskin nisancilar arayan otelin üst katlarina prowled. Borisy meslektaslari Kalasnikof mermi bes Bos sandiklari, her biri 870 buldugunu söyledi. Delil olarak kutulardan birinden bir kapak sundu.

Sniper hareketi de harcanan mermi kartuslari yere dagildi hükümet çeyreginde bildirildi. Bir delik duvar canli mühimmat kullanimini önerdi. Içisleri bakanligi silahlar “kendini savunma ve hukuka uygun” kullanilacak olan güvenlik güçlerinin ihraç edildigini söyledi.

Romenler bu hirsiz klise tanimiyoruz – ve ne Ingilizleri yapmak | Iyon Jinga

Romenler bu hirsiz klise tanimiyoruz - ve ne Ingilizleri yapmak | Iyon Jinga

Daily Mail, bir Roman Romen temsilcisi olarak ‘Rudi’ koydu – Beni halkimizin, kültür ve ekonomi ile ilgili bosluklari doldurmak izin

Faydalari sistemi kötüye: kisitlamalar kaldirilmistir kez Ingiltere’de gelen Rumen dalgalari görme degil hayal kirikligindan sonra, bazi gazeteler bir yeni dogu Avrupa satanlar bulduk.

Belirli bir vaka dikkatimi çekti: Daily Mail Nottingham çevresinde yararlari üzerine ailesi ile birlikte yasayan “coskun 28 yasindayim” olarak tanimlanan “Rudi”, röportaj. O, “Romanya’dan bir Roman Çingene” olarak itiraf etti ve üç yil önce Ingiltere’ye gelmeden önce o ilk sekiz diger ülkelerde sansini denemis:. “Ben yankesicilik, hirsizlik ve diger küçük suçlardan benim yol yapti ben konulmustur Cezaevinde ya da ben buraya gelmeden önce Norveç, Finlandiya, Isveç, Ispanya, Italya, Fransa, Avusturya ve Almanya’da polis tarafindan tutuklandi. ”

O uçak, otobüs ya da araba ile Ingiltere’ye Romanya’dan her gün gelen yolcu sayisi hakkinda Birlesik Krallik Sinir Dairesi daha iyi bilgilendirilmis oldugunu gazeteciyi ikna olarak görüsmeci için, ancak, Rudi, muhtemelen son derece güvenilir bir insandi.

Gazeteye göre, söyle dedi: “Sizin faydalari sistem deli Bu, düsmüs para dolu bir çuval bulma toplayip ve hiç kimse bir sey söylemiyor gibi.” Yetkililer vermek reddediyorum çünkü “Romanya’yi terk iddia Bizi isler “. Ama bir kez Ingiltere’de, onun yararlari hakkinda düsünme yerine, çalismak için çok az ilgi gösterdi. “O hurda metal satiyor ya da onu sosyal refah iddia sagladi bazi dekorasyon yapar.”

O üç yil boyunca Ingiltere’de ikamet olmustur Aslinda ben göç etmeye niyetli insanlar zaten burada yani bu, ve isgücü piyasasi üzerindeki kisitlamalar haklarini için bir engel olmamistir ki, çesitli vesilelerle belirttigimiz ne dogruluyor AB’de serbest dolasimi.

“Roman Çingene” olmak ve bu nedenle Romanya’da, evde kendisini desteklemek mümkün olmadigi için de her kisi istihdama esit erisimi vardir. Nitekim, insanlarin yararlari iddia önce çalismalidir. Yardimlari alabilmek için, öncelikle katki saglamalidir. Bu sadece adil. Biz de “hiçbir sey için bir seyler almanin” kültürüne karsiyiz. Ama yorumlardan, hiçbir az 10 Avrupa ülkesinde Rudi niyeti çalismak degildi sonucuna makul.

Romanya, Romanlarin sosyal içerme için ayrimcilik ve birçok proje herhangi bir sekilde karsi oldugu egitim, istihdam, barinma ve saglik alanlarinda gelistirilmistir. 600,000 Roman Romanya’da yasayan insanlar ve kitada 12 milyondan fazla vardir. Salford Üniversitesi göre, tek basina Ingiltere’de yaklasik 200.000 Slovakya gelen büyük sayi ile Roma, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan var. Romanya hükümeti defalarca Avrupa’daki Romanlarin yasam kosullarini bütünlestirmek ve gelistirmek yardimci olmak için ortak bir Avrupa stratejisi için ihtiyaç savundu. Biz bu topluluk içinde kaliplasmis ve Romanlara karsi önyargi degil, ayni zamanda zihniyetleri mücadele etmek zorundayiz.

Romanya destekleyen ve her türlü kötüye mücadele için önlemler uygulanir ve Romen yetkililerin mevcut ulusal sistemlerin dolandirmak için herhangi bir girisimleri kiniyoruz. Abuses adlari veya milliyeti yoktur. Bunlar isbirligi önemli araçlari ile karsi savasan hukuk ihlalleri vardir. Örnegin, rutin Romanya kolluk alinan verilere dayali olarak, fayda dolandiricilik ve ihlalleri vakalari hakkinda Ingiliz makamlari ile bilgi paylasiminda.

Daily Mail tarafindan görüstügü kisi kesinlikle onlarin ezici çogunlugu, kamu bütçesinden önemli ölçüde katkida bulunmak ve yüksek yasadiklari yerel topluluklar tarafindan degerli Nor “kaynayan Rudi” yasanir, Birlesik Krallik’ta yasayan Rumen temsilcisi degildir, bir Roma temsilcisi, kime çogu geçimlerini kazanmak için çok çalisiyoruz ve suç eylemlerine karismis degildir.

Geçen yil Ingiltere’de yas fayda talep sahiplerine çalisan 5.700.000 dan, sadece 1.740, toplam talep sahiplerine% 0.03 veya% 1.45 ‘ini temsil eden Romenler, çünkü Rumen durumda, gerçekten “gibi fayda turizm bir efsanedir” Ingiltere’de Romen topluluk. Karsilastirmak için, tüm Birlesik Krallik nüfusunun yas parasi talep sahiplerine çalisma yüzdesi% 9,5 ‘tir. Umarim, yakin zamanda faydalari sisteme ihlallerini savasmak için Ingiliz hükümeti tarafindan benimsenen önlemlerin is bulmak için bu ülkede yararlari üzerinde yasayan pek çok insan tesvik edecektir.

Geçen yil, Romen hükümeti yaklasik 100.000 yeni is yaratmak için basarili ve Ocak 2014 yilinda 10.000 ‘den fazla is kullanilabilir. Ama isveren sadece geçen ay Rumenler için 10.367 bos reklami Ingiliz isverenler, rekabet simdi.

AB’de büyük artis – – ve% 3,5 bir tam yil orani, (AB ortalama büyüme sadece% 0,1 idi) Romanya ekonomisi 2013 yilinin son çeyreginde% 5,2 GSYIH büyüme ile hizla büyüyor. 2013 yili sonunda enflasyon orani yaklasik% 1 ve issizlik (iyi% 10,7 olan AB ortalamasinin altinda)% 7 idi. Romanya’da sanayi üretimi 2013 yilinda% 7 oraninda artmis, AB’de ikinci büyük yükselisi.

Ücretler artiyor – degil Ingiltere’de oldugu gibi ayni düzeyde, ama fiyatlar gida, organik ve günes Avrupa’nin diger bölgelerinde daha uzun süre parlar, evler daha uygun, Romanya’da düsüktür.

Romanya’nin performansi iyimserlik için gerekçe veriyor “ifade ederken Geçen hafta, Financial Times,” bir Dogu Avrupa kaplan “Ülkeme denilen Ocak ayinda 2 milyar dolarlik Romen tahvil ihraci için Yatirimci istahi -. Bes kez oversubscribed -. Genis coskusunu yansitir ayrica Romanya’nin mali konsolidasyon güven derecesini gösterir. ”

Romanya AB ve güney-dogu Avrupa’da büyük içinde en büyük yedinci pazari. Yatirim projeleri ve ikili ekonomik isbirligi için büyük bir potansiyel var. 4.000 ‘den fazla Ingiliz sirketlerinin yaklasik € 4.6bn toplam yatirim ile Romanya’da kayitlidir.

Ama büyüme bizim en degerli varlik, isgücü olmadan devam edemez ve bu nedenle biz kesinlikle bizim insanlar birakarak istemiyorum. Olumlu ekonomik iklim ve kalkinma ve yatirimlarin odak ile, biz daha Romenler geri gelmesini bekliyoruz.

John Kerry Suriye baris görüsmelerinde oyalamada Besar Esad'i suçluyor

John Kerry Suriye baris görüsmelerinde oyalamada Besar Esad'i suçluyor

ABD Disisleri Bakani Suriye cumhurbaskani ‘savas kazanmak için çalisiyor’ ve Rusya’dan yardim Esad kazmak yardim ediyor diyor

John Kerry baris görüsmelerinde bizi oyaliyor arasinda Suriye devlet baskani Besar Esad’i suçladi ve muhalefet liderleri ile görüsmeye müttefikini itmek için Rusya’ya çagirdi.

“Su anda, Besar Esad Rusya hem de konustu ve rejim için konustu vaat ve gerekli standart boyunca tartismalar yapan degil,” devletin ABD Disisleri Bakani Endonezya yabanci ile Jakarta bir basin toplantisinda söyledi Bakani Marty Natalegawa.

Kerry Esad’in ekibi Esed rejimini degistirmek için bir geçis hükümeti “tartisma bir an açmak reddetti” söyledi.

“Bu Besar Esad yerine iyi niyetle müzakere masasina gelen savas bu kazanmak için çalisiyor oldugu çok açiktir,” Kerry dedi.

Cenevre’de baris görüsmeleri geçen hafta Mart dördüncü yilina girecek Suriye’de çatisma, çikmazi kirma yönünde hiçbir ilerleme ile sona erdi.

Kerry de Moskova’da Esad’in müttefiklerinin sert sözler vardi. “Rusya, çözümün bir parçasi olmak ve onlar asagi iki katina Esad’i saglayan aslinda daha çok silah ve çok daha fazla yardim katkida edilemez ihtiyaci var,” dedi.

Rusya bir geçis hükümeti olusturmak yardim etmeye kararlidir ABD söyledi ama Kerry o “oldugunu elde edilebilir hangi dinamik tür olusturmak için çaba tür” sunmak için basarisiz oldugunu söyledi.

Pazar günü, Suriye’nin disisleri bakani Velid el-Muallim, ABD’nin “Cenevre’de diyalog için çok olumsuz bir ortam olusturmak” için çalisti diyerek, müzakerelerin ariza için ABD’yi suçladi.

BM-Arap Ligi arabulucu Lakhdar Brahimi ilerleme saglanamamasinin için Suriye halkindan özür diledi. “Ben çok, çok üzgünüm, ve ben burada bir seyler olacagini, çok, çok yüksek umutlarini Suriye halkina özür dilerim,” Brahimi dedi.

Suriye’nin çatisma Mart 2011 Esad’a karsi büyük oranda barisçil protestolar basladi ama daha sonra aktivistlere göre, 140.000 ‘den fazla kisi öldü edildigi bir iç savasa dönüsmesi.

BM’nin insan haklari ofisi artik geç Temmuz ayinda en az 100,000, son sayima neden bilgi kaynaklarini kontrol edebilirsiniz onaylayan, savastan ölenlerin güncellenmesi durmustu Ocak söyledi.

Milyonlarca komsu ülkeler ve onlarin vatan güvenli bölgelerinde barinak arayan, evlerinden disari tahrik edilmistir.

Washington ve Avrupali ??ve Körfez müttefikleri Suriye’nin çatismaya muhalefeti destekliyor. Rusya ve Iran Esad’in hükümetini destekliyoruz.

“Kendileri an için bir girinti aliyor görüsmeler,” Kerry Pazartesi söyledi. “Ama hepimiz aci Suriye halki için hiçbir girinti oldugunu hatirlamamiz gerekiyor.”

Diye ekledi: “Uluslararasi toplum, siyasi çözümü getirmek için en etkili bu kez nasil kullanilacagini belirlemek için Cenevre görüsmelerinde bu girinti kullanmak gerekiyor Biz hala askeri bir çözüm olduguna inaniyorum.”.

Tony Blair ve Rupert Murdoch: bir dostlugun yapisizlastirmanin

Tony Blair ve Rupert Murdoch: bir dostlugun yapisizlastirmanin

Hatta yanlis bile, Wendi Deng ile Blair’in iddia edilen iliski söylentiler hiçbir iki babalarindan eski samimiyet sabitleme yoktur demek

Tony Blair’in arkadaslari ve müttefikleri tekrar basin yanlis var ki küre-paça eski basbakanin empatik güvenceleri kabul etmek gibi görünüyor. O Rupert Murdoch’in artik eski esi Wendi Deng ile bir iliskisi yoktu, onun yerine o sorunlu bir evlilik sempatik araci ve sirdasi oldu.

Esit empatik aksam yemegi üzerine hikayeyi seyyar saticilik Murdoch kampinda Blair’in uzun süredir düsman ve yeni olanlar vardir. “Neden Blair? Bir arkadasina ihanet etmedi elinden Çünkü,” diyor biri.

Öfke gerçek ve sonraki o Irak uzun zamandir beklenen Chilcot raporu üzerinde, örnegin, tartisma içine çalistiginda Blair için kavga ugursuz olabilir.

Apart bozgunundan sonra ortaya çikarildi, kendine çok uzak bir misrouted Deng e-posta ve onu nefessiz notlari ortaya çikmis delillere yakin seyler (personel tarafindan tanik) Murdoch’un Kaliforniya çiftliginde ve baska bir yerde yalniz toplanti tartismali ayrintilari.

“Kahretsin, kahretsin, oh, neden bu kadar Tony özlüyorum … O böyle iyi, vücut ve gerçekten, gerçekten iyi bacaklari var … ne olursa olsun” bir not diyor. Onlar Yale bir MBA ile 44 akilli ve hirsli bir kadin için bir merakla ergen sesi grev.

Her durumda davanin gerçekler – veya bunlarin eksikligi – önemli olan ne degildir. Önemli görünüse göre 82 yasindaki Murdoch iddialarin dogru olduguna inaniyor olmasidir. Deng ya da kendi iki Murdoch kizlari için onu “esit hisse” talebi asla isindi ilk iki evlilikler sadik News Corp arkadaslari ve dört çocuk gibi. Rakip medya kodamanlarin dairenin saldiri köpekleri olarak, içerdekilerin onlara iyi besleme biftek edilmistir.

Parlak Vanity Fair dergisinin geçen hafta tampon Oscar baskisinda Deng’in notlari yerlestirerek bugüne kadar en vahsi balta isti. Wendi dergi yazari, Mark Seal adli, balta ana hedefidir.

“Neden bu kadar kötü Çin’de is stratejisi nedir?” O 1997 yilinda Hong Kong’da bir Star TV personel toplantisinda Murdoch’a çikardi ilk sözlerdi. Hem sarsti ve patron charmed bir cesur adim. Iki yil içinde onu evlendi.

Yine Çin’de Deng’in kendi saldirgan is strateji sonunda “karsi-üretken” olacagini, Seal kaynaklari, söyledim. Deng büyüleyici, ama ayni zamanda küfürbaz ve kötü huylu olabilir.

Nankör Blair gelince, Murdoch, 1997 yilinda “sanal ofis koydular” vardi, Vanity Fair makale iddia ve “1997-2007 iki erkek neredeyse Büyük Britanya’yi kostu”. Böyle tuhaf fikirleridir, sadece her zaman onlarin (kuskusuz) büyük önem ettirdim sisirilmis Murdoch kaynaklardan gelmis olabilir.

Vanity Fair saldirilari, kisisel ve profesyonel, aninda Blair ve Deng hem zarar, dünyanin yuvarlak ping olacaktir. Gelmek için daha fazla var mi? Eger öyleyse, ne? Ve onlar ne kadar Blair’in zor durumdaki itibar zarar verebilir?

Insider hesaplari genellikle ayni çati altinda da olsa, birkaç yil önce kendi paralel yollarini gitti sonra Murdoch zaten onun genç karisi (“benim en büyük hata”) oldukça bir sürü koymustu öneririz. Ona bir terzilik makyaj verdi, ama o uyduramadi kez.

“Rupert Wendi bir partiden geliyordu gibi 06:00 de spor salonuna gidiyor olurdu,” diyor biri. Google’in Eric Schmidt ile bir irtibat söylentileri ilk ortaya çikinca, dehsete News Corp yöneticileri “Wendi googled oldu” sir.

Ama Blair hikaye farkli oldu. Cehennem diye bir gerçek arkadasi olarak görmek için gelmis bir adam tarafindan aldatilmis hisseden bir krali gibi birkaç Furies indirdigi. Bazi iddia Blair krali ortalarinda 2013 yilinda ayri yasadigi karisi hakkinda bosanma fiskiran, onun klasik karsi taarruzunun önce bekledigi bahane oldu. Eger öyleyse, kesinlikle güçlü bir bahane oldu.

1995 yilinda, Peter Stothard, Times daha sonra editörü kiskirtmasi, Blair Murdoch’in yillik güç-fest, Queensland kapali, Hayman Adasi tutuluyor o yilki etkinlige adresine davet edildi.

Murdoch’in bebek ve her zaman onun dogrudan, yakin günlük gözetiminde, simdi bile – – Sun yatistirmak için istekli Neil Kinnock vahsice vardi, Blair kabul ederek partisini dehsete. O, onun iletisim sefi Alastair Campbell ve onun okul arkadasim, Praetorian Guard, Anji Hunter döndü (“biz birinci sinif uçakla asla”) ve Blair iyi perdeden konusma yapti feted – “News Corp lot için yeterli, yeterli Anti-Murdoch neuralgics “evde, Campbell, onun diaries.Australia ‘Emek basbakani, Paul Keating sir onlara kendini chaperoned: Gelir vergisi koymak asla, diye uyardi” Bambi “Blair. Ve Murdoch sen de biri olabilir onu ikna sürece (“onun bir sekilde almak”) siyasilere küçümsüyor “bir büyük kötü piç” oldugunu da sözlerine ekledi.

Ilerleyen yillarda gelistirilen dostluk çok-analiz olmustur. Ama bir noktada Blair-Deng iddialari siranin her iki taraf hala katiliyorum. “. Murdoch daima iç gündeme daha disislerinde daha fazla ilgilendi Onlar Avrupa gibi seyler üzerinde çok saglam argümanlar vardi ve Tony onunla asla taviz hangi sorunlar vardi,” bazi oturumlari tanik biri Blair yardimcisi hatirliyor. “Avrupa’da basin veya izinsiz olarak onlar ayni fikirde olacaktir. Bazen Murdoch, bazen Tony onu ikna ederim, bir noktada Tony ikna ederim,” baska diyor.

Murdoch karmasik olsa Campbell, Kinnock eski bir arkadasi için, Murdoch ile böyle iliskilerinde, gerekli bir kötülük vardi. Bir sarhosluktan Avustralyali pluotcrat olarak o Ingiliz isyerinin disaridan içgüdüsel bir antipati vardi. O, anti-escinsel oldu (Deng yumusatilmis oldugunu) ve anti-irkçi (o birkaç karisik irk torun sahibidir). Ona Oxford’da bir yakin-Marksist yapimi romantik çizgi oldukça öldü asla. “O Kraliçe hayran, ama yüreginde o bir cumhuriyet var, o sol kanadi olmak istiyorum,” içeriden israr ediyor.

Bu Irak’i isgal George Bush’u geri sert Blair itti ve tekrar tekrar aptalca AB ile Ingiltere’nin iliskisi Isviçre’nin gibi olmasi gerektigini söyleyerek onu rahatsiz ayni Murdoch oldu.

Hiç bu asamada böylece demeden, Blair, o bir “büyük, kötü bir piç” ile ilgili biliyordum ki izlenim anketör birakacakti, sadece is oldu.

Ama iliski derinlesti. Murdoch Margaret Thatcher hayrani oldugu, ama o yasli ve bir kadindi. Blair sayesinde ahbap oldu. “Birbirlerini sevmeye büyüdü,” tek Blairite diyor. “O Tony Blair çok sevdim,” patronun coskusunu paylasmak ve baski Blair’i saldiriya vermedi Murdoch gazeteci kabul ediyor.

Yani Murdoch Avrupa’da Sun “Hain Blair” basliklari onayladi, ama ayni zamanda “o benim arkadasim” derdi. Çogu is kazanilan savaslar ile yaslilik, ve, tahrik Murdoch yumusama oldu. Blair için sevgi dramatik 2010 yilinda gösterilmistir. Murdoch kizi Grace, sonra sekiz, o ve kiz kardesi Chloe, beyaz giymis tüm misafirler ile nehir Ürdün’de vaftiz edildi vaftiz olmak için, kendi baslarina orta zengin, simdi globetrotter ikna etti.

Blair Hello dergisi fotograf yayilmasini degil, Deng sonra Vogue detay ortaya çikardi. “Ben o Murdoch gerçekten onu yapmak istedigini hissettim düsünüyorum, bu çok kisisel” bir soluk hayret Blair tegmen diyor. “Rupert çok sert bastirdi. Tony mahçup hissettim,” Baska diyor. “Bu Wendi fikriydi,” üçüncü diyor.

Murdoch karisinin gelisen parti yasam tarzi diger yönleri farkli olarak Blair’in iddia edilen zina tedavi harikasi. Arkadaslar Blair ve esi Cherie, o isleri tahammül olmaz (o, bir avukat olarak çalisiyor hayir isi yapar ve diger çikarlari vardir uzun ayirimlar ragmen) mutlu bir çift veya israr ragmen, söylentiler kaçinilmaz ona bagli hale gelmistir. Bazi düz saçma. “O, etrafindaki kadinlari seviyor, onun yerine flört var,” bir kadin arkadasim anlatiyor. Daily Mail Dörtlüsü’nün özel temsilcisi görmeye gerekiyordu Israilli bir kadinin Kudüs ev disinda bahis oldugunda, bir bos çekti.

Blairs elestirenlere savunmasiz kanitlamistir nerede zengin yasam tarzi ve konfor için kendi zayiflik oldugunu. (“Para ile etkilendim asiri zaman,” Hackney’de erken evli gün bir arkadas) diyor. , Blair’in hayirsever vakiflari fon ve personel ihtiyacini vurgular, ancak yatlar, jetler yönetici ve Barbados tatil için onun sevgi (Cliff Richards’in ‘evde kalirken “Ben böyle bir yer olmasi için ne kadar gerekir?” Diye sözde sordu) daha belirgindir.

Bu zayiflik arkadaslarina yaptigi sürümünde, o mutsuz bir Deng omzunda aglamak için izin verilen yerlerde, onu Murdoch dünyasina kolayca kayma için izin -. “O iyi bir adam bir kadin gözyaslarina bogulur, o ona güzel olacak “- Murdoch yok oldu ama aptalca davetlerini kabul.

O sol, arkadaslar demek, ama vermedi ve biz aptal olmak degil onu söylemek artik orada degilsin gerekirdi. O gelecek tanistiginda (onu iyi nedenler için para toplamak için çalisirken olmustu kim) Murdoch söyledi, ama olmadi gerekirdi. Loyalist sürümünde, Murdoch kizlar o kadar yapmak üzereyken olarak patladi.

Blair müdavimleri kabullenmek edecegi en Deng bir “çarpildi biraz” olmus olabilir ya da o aptalca kendini tehlikeye izin ise “delicesine asik” olmustur olmasidir. Bazi Chilcot rapor nihayet geç 2014 ya da 2015 yilinda yayina engellerin üstesinden zaman Murdoch’in intikami daha somut seklini alacaktir korkuyorlar. Baskalarinin yaptigi gibi Irak isgalini destekledigi Murdoch kagitlari, ona dönüsebilir.

Digerleri bu tehdit isiginda yapmak ve ne olursa olsun onun sevgili Günes’e Murdoch’in sik sik rehberlik, o ne istediklerini yapmak için güvenir broadsheet editörleri birakir, isaret. Londra City bir ders bu hafta, Campbell bile itibar zarari üstesinden gelebilecegi bankacilar söyledi. Yani Blair yapabilirsiniz.

Ama iki babalarindan arasindaki eski samimiyet sabitleme var. Murdoch Blair’in çagrilari almaz ve Blair çalisiyor durdu. “Tony yapabilecegi hiçbir sey su anda var. Rupert o sadece teveccüh olmaz, onu görmezsiniz.”

Italya Enrico Letta adli yerine yeni bir hükümete ihtiyaci, Matteo Renzi diyor

Italya Enrico Letta adli yerine yeni bir hükümete ihtiyaci, Matteo Renzi diyor

Floransa Merkezi-sol belediye baskani Italya acilen ‘yeni bir döneme’ ihtiyaci Demokrat parti toplantisina söyler

Italya’nin merkez sol lideri Matteo Renzi, avro bölgesinin üçüncü büyük ekonomisi “yeni bir asamaya” ve “radikal programi” ihtiyaci oldugunu onlarin Demokrat Parti (PD) bir toplanti söylüyorum, Enrico Letta o yerine yeni bir hükümet için çagrida bulundu reformlar için.

Partinin 140-güçlü bir ulusal komite önce bir konusmasinda, Floransa 39 yasindaki belediye baskani toplanti “yargilaniyor” koymak için degildir söyleyerek, Letta hükümeti haraç ödedi. Ancak, dogrudan bir sonraki basbakan olarak kendini teklif vermeden, o “yeni bir yönetici ile yeni bir safhaya açma gerekliligi ve aciliyeti” inancini siraladi.

Yeni seçimlerin seçenegi cazip görünse de, dedi, mevcut kurallar altinda bir oy ülkenin sorunlarini çözmek için hiçbir sey yapmadan riske atti.

Diger seçenek – la staffetta veya röle lakapli olmustur – risk dolu bir “zor bir seçim” oldugunu, ancak degerli olurdu 2018 yilina kadar sürecek ve gerekli reformlari yürütmek için yeni bir hükümet oldugunu söyledi.

“Biz radikal bir programi ve derin degisim ile batakligindan çikis yolu sunmak zorunda” diye parti ve ülke bir “dönüm noktasinda” oldugunu sözlerine ekledi.

Önerisi bir “yeni siyaset” konustu adam çok eski stil siyasi manevra yürütmek için hazir görünen fikri dehsete birçok kime yandaslarini ikiye böldü.

Ama Renzi söyleyerek seçenegi savundu: “. Bu bir röle veya olmayan bir röle meselesi degil, eger ayni yönde giderken ve ayni hizda, sen hizini degistirmek için çalisiyoruz degil zaman bir röle oldugunu.”

Diye ekledi: “Kim siyasete girer bazen risk almak zorundadir.”

Iki Toskana politikacilar gün boyunca yogun bir güç mücadelesi içinde olmustur.

Çarsamba gecesi 2014 için yeni bir eylem planini açikladi ve istifa çagrilarina direndi Letta, o Palazzo Chigi onun sonucunu bekleyecegini açiklayan, uzakta PD toplantidan kaldi. Italya’nin cumhurbaskani Giorgio Napolitano, o partinin açikça nerede duruyor yapmak için bekledigini söyledi.

Anglo Irish Bank deneme: Yöneticiler kurtarma önce yalan söyledim, Sean Quinn mahkeme söyler

Anglo Irish Bank deneme: Yöneticiler kurtarma önce yalan söyledim, Sean Quinn mahkeme söyler

Müflis isadami patronlari mükellefler tarafindan kurtarildi önce banka yakinda ‘kaba saglik’ oldugunu söyledim diyor

Kimin servet Anglo Irish Bankasi’nin yakin çöküsü tarafindan sildi A iflas eski milyarder kurumda yöneticileri banka bu mükellefler tarafindan kurtarildi hemen önce “kaba saglik” oldugunu ona güvence oldugu bir Dublin mahkeme söyledi.

Irlanda Cumhuriyeti’nde kerelik zengin adami Sean Quinn, bankanin patronlari Eylül 2008 yilinda onlara karsi yasal eylem durdurmak ve bunun yerine “hepimiz sonsuza dek mutlu yasamak bir centilmenlik anlasmasi gelmek” gerektigini sordum söyledi. Quinn o bankada hisse satin karismaya için bir aptal oldugunu sözlerine ekledi.

Sean Fitzpatrick, Pat Whelan ve William McAteer – isadami üç Anglo Irish yöneticilerin durusmasinda Pazartesi günü delil veriyordu. Üçlü kanuna aykiri Quinn dahil 16 kisiye finansman sagladigi suçlamalari reddetti. Onlarin deneme Irlandali hukuk tarihinin en uzun ve Avrupa’nin en büyük finansal suç davalarindan biri olarak ayarlanir.

Dublin’in merkez ceza mahkeme içinde ifadesinde, Quinn Anglo Irish yöneticileri bankaya karsi yasal eylem durdurmak için onu ikna etmek için Eylül 2008’de onunla bir toplanti için düzenlenmis jüri söyledi. Krali o “çok memnun degil” dedi bir durum – Quinn zaten yaz aylarinda Anglo Irlanda onun hisselerinin bir kismini satmak zorunda kalmisti.

O banka “kaba saglik” hâlâ o toplantida emin olmasina ragmen, Anglo-Irlanda Irlandali vergi mükellefi milyarlarca avro ile bosaltilan ve kisa bir süre sonra komple çöküsü önlemek için devlet tarafindan kamulastirildi.

O 6.000 ‘den fazla kisiyi istihdam ettigini mahkemeye anlatti Quinn, o zamanlar bir “muhtesem bir kurum” olarak Anglo Irish Bank kabul ve hisse fiyati Eylül 2007’de% 40 oraninda düstü bile o hala daha fazla pay almak için çalistigini söyledi .

Daha sonra kendisi ve banka patronlar arasindaki iliskiler kötülesti nasil tarif. O da onu hisse fiyati yikildigi Mart 2008 sonunda bankanin yönetim kurulu ile tam bir toplanti ve onun mali durumu görüsmek üzere izin vermedi söyledi.

Pat Whelan avukati, Brendan Grehan, Quinn onun isletmelerin hesaplarinda bir delige bakarak onu daha milyonlarca ödünç içine banka sindirmeye 2007 yilinda geri çalisiyor oldugunu mahkemede önerdi.

Bankanin eski CEO’su David Drumm ile bir toplanti deginen Grehan dedi: “Size daha fazla para vererek onu korkutmayi edilmistir.”

Quinn suçlamasini reddetti ve Drumm ve Anglo Irish bankada daha fazla pay almak için 500m € ona kredi kabul söyleyerek karsilik verdi. O aslinda € 400m için sormustu, Quinn mahkeme söyledi.

O “bir varil üzerinde” Anglo Irlandali vardi önerileri reddederek, Quinn dedi: “O [David Drumm] büyük bir varilin üzerinde onu vardi Bu sorunu çözmek ve boslugu doldurmak için € 400m aliyordu..”

Quinn Anglo Irlanda onun hisse söyledi:.. “Desteklemek için milyarlarca sterlin atma ve sonra gidip onlari verdikten sonra, sadece herhangi bir anlam ifade etmedi ben öfkelendi ve ben hala kizginim Anglo tüm bu vermisti Bu pozisyonlarin satin almak için para. Biz Anglo fiyasko ile € 3.2 milyar kaybetti. ben bir aptal oldu. ”

Grehan sonra Quinn söyle demisti: “Ben size kendinizi dövdü görmek için burada degilim.” Quinn cevap verdi: “Ben bu son birkaç yildir yenerek hakkim var.”

Dava devam ediyor.

Gizlilik endiseleniyorsunuz? Uçagi Seni takip baslayana kadar bekleyin

Gizlilik endiseleniyorsunuz? Uçagi Seni takip baslayana kadar bekleyin

Google’in Street View ve Facebook halkin içine özel itin. Simdi minik uçan kameralar için dikkat

Biz giderek bizim tutum sekillendirdigi bir çagda yasiyoruz ve gizlilik, bizim tanimi. Bu gizlilik kendisi devlet her zamankinden daha kapsamli olmus ve rutin meydan, ve birçok yönden teknoloji ile bizim degisen iliski bu kalbidir olup olmadigi tartisilabilir.

Son birkaç yildir gizlilik tartismalar gözden kabul edilebilir “gizlilik inversiyon” duygumuz kaymistir ne kadar ortaya koymaktadir. Facebook, degisim gizlilik en büyük ajanlarin birinin sorumlu ilk on ihtisamiyla yuvarlaniyor onun milyarder kurucusu Mark Zuckerberg atin. Site newsfeed tanitti kullanicilar ilk isyan – Henüz simdi bizim gizlilik duygusu onun meydan okuma açisindan oldukça iyi huylu hissediyor, hem de siteyi ziyaret ettiginiz için ana nedeni olarak.

Kamu ve özel arasindaki sinir, gizlilik seviyelerinde bir takim gözenekli yuvarlak hatli ve kitleye bagli olarak, geri itmek için baska bir Facebook yari parçasi olmak eglendirmek olmaz ise bir kisi, kamuya bebek fotograflari overshare mutlu olabilir -kamusal “arkadas” tartismasi. Bir özellik disari iterek ve sonra kullanicilardan geribildirim sonra adapte Sirketin gelistirici-ilk prensibi is için iyi olabilir, ama ayni zamanda biz halk olarak tanimlamak ne sinirlarini kenarini geri yardimci olmustur.

Zuckerberg geri pedalls

Simdi hepimiz büyük ölçüde asiri paylasimin norm kabul etmis, Zuckerberg kendisi – o kadar uzun zaman önce gizlilik üzerinde oldugunu iddia – Facebook’un yeni uygulamalar bazi anonim oturumlari tanitan, geri pedal var merakla görünüyor.

“Eger gerçek kimliginin baskisi altinda hep iseniz, o biraz bir yük oldugunu düsünüyorum,” diye alt-profilinden rekabeti gibi Snapchat gibi anonim sohbet araçlari, kabul, geçen ay BusinessWeek söyledi.

Google gizlilik skandallari bir galaksi navigasyon gelmistir. Yelpazenin bir ucunda, onun Street View kameralari yanlislikla kamu cinsellik, burun-toplama ve arabasinin bagajinda ??çiplak bir adam tirmanma kaydettik – ve ölçek diger ucunda bir daha ileri görüslü sonra tüketicilerin endiselerini gidermek zorunda Skandal onlari teminatsiz wi-fi aglari kisisel bilgilerini emme hakkinda.

Ultra-akilli araçlar

Google Google Glass, kendi internet baglantili teknoloji özellikleri, görüntü tanima nedeniyle gizlilik endiseleri açik olmayacagini taahhüt etti. Bu kalici bir taahhüt olup olmadigini soruldugunda “Evet, asla söylüyorlar, ama biz bunu söyledi asla,” icra kurulu baskani Eric Schmidt dedi. Ve sonra ev için ultra-akilli araçlar yapar Nest Labs, geçen ayki satin alma var. Nest internet baglantili bir termometre ile basladi ve daha sonra benzer bir kablolu-up duman alarmi yapti; bu Google simdi de kisisel, fiziksel alan içinde veri erisimi vardir demek?

“Bu komplo teorileri vardir,” Schmidt anda söyledi. Bu güveni kaybetmek ve Google tüketici kaybeder – Önemlisi, yaptigi açiklama Google güvene dayanir oldu.

Gizlilik mutlak degildir gibi, ne güven. Biz, uygun gizlilik veya kamusallik farkli düzeylerde bulmak ve tüketiciler olarak, biz sadece yeterince bunu bizim veri vermek için bir sirket güven gerekir. Siteyi kullanan kisi çok fazla açiga veya özel sorunu çesit tutmak gerek herhangi bir deneyimi yoksa, emin olmak için adil bir degisim olamaz. Schmidt bir örnek olarak kullanilmistir gençler.

‘Bu gizlilik isgal Tamam degil’

“Gençler yasal bir nedenle bir yetiskin degildir. Velilere Benim tavsiyem kendi sifreleri bilmek ve ne yaptiklarini izlemek için olacaktir.”

O suratla söyledi, ama hiç süphesiz rofling gençlerin anne olacak bir öneri. Schmidt gizlilik ihlallerinin% 90 kendi ürettigi iddia ediyor.

“Bu temelde gizlilik istila Tamam degil – bunu dogru yapmaz gizlilik isgal araçlara sahip çünkü.”

Bütün bu gelismeler on yilin en büyük teknoloji hikaye tarafindan çerçeveli – online hayatimizi, erisilen izlenmekte ve Birlesik Krallik ve ABD güvenlik servisleri tarafindan saklanir. Bu yüzden sokakta CCTV araciligiyla ve belki de kendi internet baglantili smarthomes gelecek, arti biz sosyal aglar üzerinde görüntülemek için tercih hayatimizin parçalari sosyal inceleme, cep telefonlarimizi, online dünyada gözetim karsiya. Süphesiz gelmek için daha fazla olamaz?

Peki, bekleyen sonraki gizlilik skandali erkek arilarin hikayesi. Askeri degil uçagi, ama digerleri arasinda tarim, afet alanlari ve acil durumlar, arkeoloji, ormancilik ve emlak yönetimi için erkek arilarin giderek yaygin kullanimi.

Dronlar Londra’da yasaklandi yerlesim alanlarinda ve belli bir yükseklikten asagida kullanilamaz. Ama küçük, sessiz, hizli, uzaktan kumandali drone kaç kullanan var olabilir? Ilk güneslenme politikaci tatile tersledi ne kadar süre önce? Kamu bir mekan yasakli veya özel arazilere erisimi reddetti, veya bir özellik gazeteciler kusatma altinda ise, ne kadar uzun bir drone önce yüksek kalitede hava video için kullanilan ise?

Disinda adim ve tek basina bir süre için kapali kafa dahaki sefere, bakmak unutmayin.

Sochi snowboard 'yumusak baslangiç, ancak off-yamaç sorunlar devam

Sochi snowboard 'yumusak baslangiç, ancak off-yamaç sorunlar devam

BM genel sekreteri LGBTT zulmünü kinadi olarak Kis Olimpiyatlari’nda ilk rekabet eylemi basliyor

Dis macunu terör uyarilari ve otel sikintilardan ortasinda, yolsuzluk skandallari ve anti-gay tartismasi, ilk spor etkinlikleri Persembe günü Soçi Kis Olimpiyatlari’nda sürmekte var.

Snowboard Soçi üzerinde yüksek Kafkas daglarinin yamaçlarinda eylem açti, sporcular sportif anlamda en azindan, Soçi Oyunlar hala basarili olabilecek düsündüren, mükemmel kosullari ve tesisleri bildirdi.

Olimpiyatlari resmen Fisht Olimpiyat Stadi’nda bir törenle, Cuma aksami açilacak – bir amaca, modernist yapiya Karadeniz kiyisinda. Devlet Baskani Vladimir Putin bir adres verecek ve Peter Büyük ile baslayan ve Sovyet dönemi ile biten, Rus tarihi ve edebi referanslar alacagi, Londra’da Danny Boyle’un 2012 çaba rakip anlamina uzun, koreografisini töreni olacak. Olay Konstantin Ernst, Rusya’nin devlet kontrolündeki Birinci Kanal televizyon istasyonunun baskani tarafindan yönetilmektedir.

Birkaç Batili liderler katilim olacak ama, Çin, Japon ve Türk liderlerin yani sira, stadyumda zor durumdaki Ukrayna Devlet Baskani Viktor Yanukoviç olacak. Putin Persembe günü Çin Cumhurbaskani Yardimcisi Xi Jinping ile görüstü.

Slopestyle snowboard, biniciler raylarin bir dizi hile yapmak ve atlar – Soçi Yukaridaki “dag küme” de Rosa Khutor Extreme Park’ta ilk rekabet eylemi olimpik bir ilk oldu.

travesti arkadasliklar Soçi’de de devam ediyor.

Ingiliz binici Jamie Nicholls düz Cumartesi nihai yoluyla bunu yapmak için yuvarlak eleme dördüncü geldi. Çalismasinin sonunda söyle dedi: “Ben inanilmaz hissediyorum ben buraya geldim ve ben yapmak istedim bir çalisma arazi idi ve bir çalisma inis ve finale almak bir rüya gerçek oldugunu açiklayamiyorum…”

Bu arada, Iceberg Paten Sarayi, parildayan yeni mekanlarindan bir dizi birinde kakofonik gürültü, Rusya’nin birden madalyali Evgeni Plushenko yeni ekip figür pateni etkinligin ilk gününde ortaya çikti.

Yine bir gün resmi açilis töreni öncesinde, Rusya’nin “escinsel propaganda” yasalarin siyasi bulut dagitmak için reddetti. BM genel sekreteri Ban Ki-moon, Rus yasalarinin elestirilerin arttigi bir dönemde, lezbiyen, gey, biseksüel ve transseksüel (LGBT) toplulugunun saldirilari kinamak için Persembe günü Uluslararasi Olimpiyat Komitesi (IOC) yaptigi konusma kullanilir. “Birçok profesyonel sporcular, escinsel ve heteroseksüel, önyargi karsi konusma, “Ban dedi.

“Hepimiz transseksüel veya <nterseks insanlar. Biz tutuklamalari, tutuklamalara ve karsilastiklari ayrimci kisitlamalar karsi çikmalidir, lezbiyen, gey saldirilara karsi sesimizi yükseltmek, biseksüel gerekir."

50’den fazla mevcut ve eski Olimposlular her türlü ayrimciligi yasaklamaktadir kendi tüzügü, prensibi alti desteklemek için IOC çagirdi var, ve bu hafta 200’den fazla yazar Guardian’a bir mektupta yeni yasalara karsi protesto için kendi sesini ekledi . Konusmasinin ardindan gazetecilere konusan, daha sonra Putin’in araya Ban, ekledi: “Ben bu konuda bazi tartismalar olmustur biliyorum.

“Ayni zamanda ben hiçbir ayrimcilik ve farkli cinsel yönelimleri olan insanlar rekabet ve bu Olimpiyat Oyunlari zevk için bekliyoruz ki olacak, Baskan Putin’in güvence için tesekkür ederiz.”

Persembe günü yeni yasa hakkinda sordu, Rus basbakan yardimcisi Dimitri Kozak, Rusya, kendi din, cinsellik ya da milliyet temelinde kimseye ayrimcilik yoktu dedi ama yeni yasalar çocuklari korumak için oldugunu söyledi.

Dedi ki: “Hepimiz büyümüs ve her yetiskin cinsel etkinligini anlamak için onun hakki vardir, çocuklari Lütfen dokunmayin o tek sey Yani escinsel ya da heteroseksüel olsun tüm ülkelerde kanunla yasaklanmistir….”

Kozak da konu üzerinde IOC ve Rus organizatörler arasinda belirgin bir tutarsizlik vurgulamak için çikti. IOC Baskani Thomas Bach, sporcular madalya podyumda soruna karsi protesto ama basin toplantilari disari konusmak serbest olmamasi gerektigini söyledi. Ama Kozak dedi: “Siyasi propaganda spor olayi sirasinda yasaktir Degil Rus yasa ile Olimpiyat tüzügü tarafindan yasaklanmistir..”

Kozak da ABD iç güvenlik kaynaklari, teröristler dis macunu tüplerine Sochi bagli seferiyle patlayicilar kaçirmaya deneyebilirsiniz uyardi ettigini raporlar yol açtigi yenilenen güvenlik kaygilari hakkinda soruldu. O bu özel tehdidiyle ilgili bilgi almadi dedi, ve bölüm herhangi spesifik bir tehdidin farkinda olmadigini daha sonra söyledi.

Persembe gecesi ABD Ulastirma Güvenlik Idaresi geçici Rusya’ya uçuslarinda Bagaji tüm sivilar, jeller, aerosoller ve tozlar yasaklayan duyurdu. Ögeler kontrol bagaj üzerinde yapilabilir, bir sözcü dedi.

“Her zaman oldugu gibi her zaman görülen ve görülmeyen hem de bir dizi önlem içerir bizim güvenlik durus, cevap ve uygun bir sürekli gelisen tehdit resimden Amerikan halkini korumak için adapte etmeye devam edecek,” resmi kosuluyla konusan, Reuters’e verdigi demeçte anonimlik.

Bu hafta bagimsiz Levada Merkezi tarafindan yayinlanan bir ankette bu oyun hakkinda süpheci sadece batili medya degil önerdi.

Onlar Oyunlari tutmak için yetkililerin arzusu arkasindaki temel nedeni olarak gördükleri soruldugunda,% 38. “greft için bir firsat” oldugunu söyledi ve sadece% 23 ulusal gurur için önemli oldugunu ve sporun gelismesi için hizmet etmek dedi. Katilimcilarin yaklasik yarisi yolsuzluk asagi Soçi Oyunlari rekor fiyat etiketi koydu.

Kozak orada Oyunlari run-up sirasinda herhangi bir büyük ölçekli yolsuzluk ya da hirsizlik hiçbir kanit oldugunu ve söylemek aksi halde “masumiyet karinesi demokratik ilkesini ihlal” söyledi.

Oyunlar Iki hafta sürecek ve iki ayri küme gerçeklesecek – Deniz kenarinda bir ve daglarda tek. Insaat çalismalarinin büyük bir kismi tel asagi gitti ve birçok gazeteci onlarin otel odalarinda eksik bulmak için gelmis.

Ama rakipleri için, farkli bir hikaye. Team GB chef de misyon, Mike Hay, tesisleri övdü. “Gitti mühendislik ve insaat sasirtici. Sahil köyünde konaklama kalitesi ve dag köyü biz herhangi Olimpiyat Oyunlari’nda gördügümüz kadar iyi.

“Biz mekanlarina yakinligi hakkinda oldukça simarik. Mekânlari çarpici ve sanat devlet vardir ve içeri rekabet bizim sporcular için heyecan verici olacak”

BBC TL "00m DMI hatasi sonrasi 40 yasindaki sistem tutmak düsünüyor

BBC TL "00m DMI hatasi sonrasi 40 yasindaki sistem tutmak düsünüyor

DMI parçasi olarak olusturulan Program arsiv veritabani ve çalisiyor – ama eski sistem daha ucuz ve kullanimi kolaydir

BBC daha ucuz ve kullanimi kolay oldugu gibi, basarisiz Dijital Medya Girisimi yeni teknoloji ile degistirilmesi nedeniyle 40 yasindaki programi arsiv veritabani sistemi tutuyor düsünüyor.

Kumas adli bir program arsivi veritabani – Pazartesi günü bu BBC ve çalisiyor DMI sadece bir kismini çalistirmak için bir yil IBM £ 3m ödüyor ortaya çikti.

Ancak, sadece 163 personel görüntüleri ayrintilarini bulmak için düzenli Kumas kullanimi ve birçogu o 40 yasinda ve 780.000 £ yillik maliyeti Infax olarak bilinen, yerine gerekiyordu sisteminden daha kötü oldugunu sikayet var.

Infax Mart kapali olmasi nedeniyle oldu. MediaGuardian Infax tarafindan görülen bir iç yazismada göre BBC gibi reprieved olabilir üreticileri için “Kumas önemli sinirlamalar belirlemek” olacak “bir proje devreye” oldu.

Geçen hafta sonu Kumas BBC genelinde basarisiz ve not sorunlar olmustur itiraf ediyor, ama diyor ki: “. Önce eksik veya aksak islevsellik ele hangi canli gitmek beri Kumas islevsellik devam bültenleri vardi”

Bu devam ediyor: “Biz Infax güvenen alanlarda sinirli sayida hala var oldugunu kabul Biz endiseleri artirdi ve hepimiz yakalamanizi saglamak için, etkilenen alanlarinda danismak devam edecektir tüm taraflarin / alanlari ile tartisma vardir. konular ve sonraki ne üzerinde herhangi bir nihai karar öncesinde bu düsünün. ”

Memo Mart Infax kapatarak hiç deginmiyor ve projenin amaçlarindan biri oldugunu söylüyor (tasarrufu önemli bir maliyet) Infax veri “sonuçta yeniden konak tam set ve bu veriler üzerinde belirli sinirli sorgu yetenekleri saglamak Bir web arayüzü üzerinden “.

“Biz kesin bir tarih onaylamak için zaman içinde bu noktada edemiyoruz. Bunu basarmak için ariyor kez biz belirledik ve yerine su anda Infax sadece mevcut olan bu fonksiyonlar ve veri setleri sunmak için alternatif yöntemler koyduk.”

Dominic Coles, operasyonlarin BBC müdürü, Kumas çevrimiçi kullanicilarin video ve ses arsivi malzemeyi diyebilecegimiz çok daha büyük ve daha iddiali DMI projesinin bir parçasi olarak çalismak üzere tasarlanmis, ve Pazartesi günü yaptigi Commons kamu hesaplari komitesine milletvekillerine anlatti Sonuç sirketin fiziksel teyp arsivi ile birlikte kendi kullanmak için “inanilmaz aksak” olarak.

“Bizim tahminler bile eski sisteme göre arsiv veritabanini kullanmak için 10 kat daha uzun sürebilir vardir [Infax],” Coles dedi. “Biz sunlardir … gidis Infax sistem tutmak için bir yol bulma tüm seçenekler kesfediyoruz.”

BBC DMI itibaren takip ve Dijital Programi Sona BBC End adli bir proje yoluyla bir bantsiz sistemi olusturmak için nasil bakiyor. Coles göre, “DMI oglu” lakapli içten, End End “tam DMI dersleri yansitir”.

O, yerine büyük bir BBC farkli bölümler arasinda “teslim projelere içine kadar parçalama” olan “entegre” tüm eserlerini ya da hiçbir sey çalisir ‘”oldugunu PAC söyledi. Digerleri diger “raftan” çözümler bakarken bazilari zaten, BBC Sport gibi, kendi devreye var.

DMI kasetlerden ortadan ve bir personel erisebilir arsiv içerigi “iç YouTube” tür, upload, düzenlemek ve kendi bilgisayarlarindan sonra hava olusturmak için BBC tarafindan bir girisim oldu, ama bu bir maliyetle geçen Mayis kapatildi £ 98.4m ücreti ödeyenler lisans için.

Baskentin merkezinde Broadcasting House kurumun TV ve haber bölünmeler yeni ev bati Londra’daki BBC arsivinden bantlari tasiyan feribotlara önlemek amaciyla, bir sistem, gerekli kasetleri bulmak Perivale arsiv personeli tarafindan nerede trialled ediliyor Orada makinelerin içine koymak ve sonra gerçek zamanli yukari program yapimcilari için yayin-kalite çizgisini bunlari çalabilir.

Ancak DMI sunmak gerekiyordu vizyonu daha zahmetli ve zaman alicidir.

• MediaGuardian haberleri masa e-posta veya telefon media@theguardian.com 020 3353 3857 basvurun. Diger tüm sorulariniz için 020 3353 2000 ana Guardian lütfen santrali arayin. Eger yayin için yorum yaziyorsaniz, “yayin için” açikça isaretleyin.

•, masaüstü veya cep telefonunuza son medya haberleri almak Twitter ve Facebook’ta MediaGuardian izleyin.