Aylık arşivler: Haziran 2015

Seks sonrasi kadinlari

Amerika’da uzmanlarin yaptigi bir arastirmaya göre seks sonrasinda kadin ve erkek davranislarinin birbirinden farkli gelistigi sonucuna varilmis. Kadinlar çogunlukla tek gecelik seks sonrasi pismanlik yasarken ayni durumda kalan erkeklerin pismanliklarinin kadinlarin tam tersi durumda gelistigi sonuçlar ortaya çikmis. Kadinlarin büyük bir kismi, kismi aniden, ansizin, bir anda kanin, beyin disinda toplanmasi neticesinde yasanan seksler akabinde pismanlik yasamaktadirlar.Mesela alkollü bir ortamda çekici bulunan kisinin, sabah uyanildiginda çirkin gelmesi gibi!

Erkekler için sekse dair en popüler pismanliklar sunlar olarak teyit edilmis; 1. Olasi bir yatak arkadasina dogru hamle yapmamak

  1. Gençliklerinde seks yasamlarinda daha maceraperest ve tutkulu davranmamak
  2. Sevgilisi yokken cinsel anlamda daha maceraperest olmamak

4- Hoslandiklari birine karsi çekingen davranmalari

5- Gençken daha fazla maceraci olmamak -Bekarken daha fazla partnerle birlikte olmamak

görüldügü üzer erkeklerin dertleri kendilerine göre olumlu sayilsa da biz kadinlarin dertleri yaninda devede kulak kaliyor. Antalya travestilerinden Banu, gittigi bir mekanda gözüne çok yakisikli ve seksi görünen bir adamla birlikte olduktan sonra sabah yaninda gördügü adamin kesinlikle geceyi geçirdigi adamla baglantisi olmadigina yemin ediyor. Artik biz buna geçici yanilma diyebiliriz. Maalesef her zaman gönül verdigimiz, kiymet verdigimiz erkekler bizim hayal dünyamizda yarattigimiz adamlara benzemiyorlar sonra gelsin pismanliklar, keskeler…

Simdi tek yanilgiya düsenlerin biz travesti kizlar oldugumuz da sanilmasin hayatta yillarca beraber olduktan sonra bu adam benim kafamdaki adam degilmis diye ayrilanlar var yani siz bir gece de anlamissaniz yolun basinda yanlistan dönmüs sayilirsiniz.

Kadinlarin en çok pisman olduklari konular ise arastirma sonucu sunlar olarak çikmis;

  1. Yanlis partnerle birlikte olarak bekâretlerini kaybetmek
  2. Su anki veya eski partnerlerini aldatmak veya aldatmis olmak
  3. Cinsel iliskiye çok hizli baslamak

Kadinlar arasinda en popüler pismanlik ise; – Çirkin biriyle birlikte olmak

Arastirma sonuçlari ne kadar dogruyu yansitiyor bilmek mümkün degil ama galiba büyük bir dogruluk payi da var.Bence seks asla pismanlik duyulacak bir sey degil ama sanirim biz kadinlarin yetistirilme tarzlari hala bunun bir tabu oldugunu düsünmemize neden oluyor. Yoksa kimse yasadigi güzel bir seyin arkasindan pismanlik duymazdi.

Sonsuza kadar sizin olsun

Maalesef günümüzde yasanan iliskiler pek uzun ömürlü olmuyor. Dün baslayan yeni bir ilski sudan sebeplerle son buluyor. Kimse kimsenin nazini çekmeye yanasmiyor. Bencillik almis basini gidiyor ve biz kadinlar erkeklerimizi elimizde tutamiyoruz.

Erkekler kendilerini fazla sikmayan ama bu arada da fazla bos birakmayan kadinlari tercih ediyorlar. Hem güzel ve bakimli olmak zorundasiniz hem de bazen aptali bazen ise akilliyi oynamak. Anliyorum simdi bu söylediklerim kafanizi karistirdi hem akilli hem aptal nasil olunur diye bakiyorsunuz yazdiklarima hemen açiklayayim. Mesela erkeklerin ilgi alani konulardan bahis açildiginda ortaya atilip ben biliyorum diye cevap verirseniz yaninizdaki erkek bundan pek hoslanmayacaktir. Erkekler kadinlarina bir sey ögretmekten zevk alirlar birakin bilseniz de bilmiyormus gibi yapin onun size ögretmesi için biraz aptali oynayin. Hayatim boyunca bu konuda en çok takdir ettigim kisi Istanbul travestilerinden Askin olmustur. Nasil beceriyorsa erkegine hem akilli hem aptal görünmeyi yapiyor iste bana ise sadece sasirmak kaliyor. Galiba bu konuda ondan ögrenmem gereken çok sey var.

Bu konuda birkaç travesti arkadasa ders verse iyi olur aslinda biz de sik sik sevgili degistirmek zorunda kalmayiz. Erkeginizi elinizde tutmak istiyorsaniz öncelikle dedektif gibi pesinde dolasmayi birakin azicik güveniyormus gibi yapin ama bunu yaparken de ipleri onun eline vermemeye çalisin. Biz kadinlarin bu erkeklerle basi belada biraz gevsetsek baska kadinlara gözleri kayiyor azicik siksak sikintiya gelemiyorlar. Ama ne yapalim isi kuralina göre oynamak zorundayiz.

Ayrica sosyal medyadan adami taciz etmek yerine onure etmeye bakin iliski durumunuzda mutlaka ondan bahsedin.  Sizin için degerli oldugunu düsünmeye baslasin. Karsisina daginik topuz, pijama ile çikmayin. Onun eve gelme saatlerinde biraz makyaj yapip,  güzel bir elbise geçirin üzerinize, biraz seksi olmak da sart. Dislerinizi firçalamayi unutmayin. Monoton bir hayattan kaçinin. Her aksam ayni mekanlara gitmek yerine hayatiniza biraz renk katin ve onu sasirtin. Her konuda ben bilirim, ben yaparim ben tek basima yeterim havalarina girmeyin. Birakin erkeginiz size sahip çiksin. Onun kanatlarinda güvende hissettiginizi ona muhtaç oldugunuzu özellikle söyleyin. Bunlari aklinizdan çikarmayin ki sonsuza kadar sizin olsunlar. Sevgiyle kalin.

Gülmeyi unutmayin!

Kendileriyle alay edebilen, karsilastiklari sorunlarla dalga geçmeyi becerebilen kadinlardir hayati güzellestirenler. Üstelik bu kadinlar kendileriyle dalga geçerken gülmeyi basarirlar. Geçmiste yasadigimiz olumsuz olaylar yüzünden gülmeyi kendimizle alay etmeyi unutmussak hayat bize o kadar zor geçer ki, bazen karamsarliktan sokaga çikacak yüz bulamayiz. Neymis efendim patron yaptigimiz isi begenmemis, daha iyisini yapabiliyorsa kendi yapsin,  neymis efendim yaz gelmis ama biz hala kilo verememisiz, o elbisenin içine girmeden kimseye görünmemek lazimmis. Birakin efendim bu bos dünya islerini biraz da hayata olumlu tarafindan bakin. Mutlu olmayi kendinize hak sayin. Mizah dergilerini okumayi ihmal etmeyin. Mesela bir fikra kitabi alin yaninizda gezdirin. Zorda kalinca patlatin bir espri ve yaptiginiz espriye en çok siz gülün. Neymis efendim, iki kelimeyi yan yana getiremiyormussunuz. Siz de söyleyemediginiz her kelimenin üstüne basa basa tekrarlayin. Kendinizle dalga geçme lüksünü baskalarina kaptirmayin. Gülmeyi unutmayin ne olur.

Mutlu olmayi basarabilen kadinlar, bu dünyada baslarina gelen her olumsuz seyden kendilerini sorumlu tutmuyorlar. ‘Ben çirkinim, yeteneksizim, sismanim’ demiyorlar. Olduklari gibi iyi olduklarini, ellerinden gelenin en iyisini yaptiklarini biliyor, geri kalani için de hayiflanmiyorlar ve müdürleri onlari terslediginde bunu kisisellestirmek yerine durumun müdürün kendisi ile de ilgili olabilecegini fark edip kendilerine dert etmiyorlar. Bunun için çok düsünmelerine de gerek kalmiyor, otomatiklesmis sekilde böyle davraniyorlar. Mutluluk her derde devadir bazen bir hastaligin çaresi olurken, bazen de paranin kapilarini size sonuna kadar açabilir. Yeter ki siz tam olarak ne istediginizi bilin. Etrafimda gülmeyi ve hayata bos vermeyi basaran birkaç insan var. Bunlardan biri Antalya travestilerinden Sanat, Sanat kendinde eksik olan seyleri öyle güzel anlatiyor ki üzülmek yerine sevinmek gerekiyor herhalde diye düsünüyorsunuz. Hayat bir yaril degil unutmayin kimse kazanmayacak. Sadece hepimiz bir ugrayim gidecegiz. O zaman bu kisa zamani gülüp eglenmek yerine neden kendimize dert çikararak geçirelim. Hayat güldükçe güzellesir ve siz her seyin en iyisine layiksiniz. Birakin birkaç kilo fazlaniz yüzünüzde anlamsiz sivilceleriniz olsun. Kim oldugunuzu bildikten sonra baskalarinin sizin için ne düsündügünün bir önemi yoktur. Hayatta kendisi ile dalga geçebilen, elinden gelmeyen isler için bos ver demeyi bilen mutlu insanlardan olun. Sevmekten, gülmekten hiç vazgeçmeyin. Mutlu kalin.

Bu yasaktan bende isterim

Bu erkeklerin dünya bizim için yaratildi edalariyla her yerde öne çikmalarina, kadinin adi yok seklinde davranmalarina sinir oluyorum. Bir süredir sosyal medyayi takip edenlerin bildigi bir protesto vardi. Toplu tasima araçlarinda yayilip oturan erkeklerin fotograflarini çeken kadinlar o resimleri sosyal medyada yayinlayarak, yerimi isgal etme diyerek seslerini duyurmaya çalisiyorlardi. Nihayet dünyanin en gelismis ülkesinden kadinlarin taleplerine yanit geldi ve iki kendini bilmez gözaltina alindi. Suçlari New York metrosunda bacaklarini açarak oturmak ve kadinlarin yerini isgal etmek.
Türkiye’de de büyük yanki bulan “bacaklarini topla” ve “yerimi isgal etme” kampanyasi New York’ta ‘oturmasi bilmeyen’ iki erkegin gözaltina alinmasina neden olurken, maalesef henüz diger ülkelerden bu konuyla ilgili bir islem yapilmadi. Ilk olarak Twitter’da kullanilan “manspreading” (erkek yayilmaciligi) terimi, New York sehri metrolarinin baslattigi poster kampanyasi sonrasinda mansetlere tasinmisti. Bu konuda diger yolculara saygi kampanyalari baslatildi. Posterler toplu tasimada daha düsünceli davranmak baglaminda erkeklere yayilmayi birakmalarini telkin ediyordu.
Sanirim bizim de Amerika gibi bu konuda bir seyler yapmamiz, gerekirse konuyu kamuoyuna fotograflarla tasimamiz gerekiyor. Geçen gün Istanbul’da metro kullanmak zorunda kalan travesti Gizem, bacaklarini yayarak oturan ve kendisine daracik bir yer veren adamla tartismis, tartisma uzayinca araya giren görevliler olayi yatistirip, adami uyarmislar ama nafile bir çaba çünkü biz de bu konuyla ilgili bir yasak yok. Ben de bu yasaktan istiyorum. Artik kimse bizi hafife alip, görmezden gelmeye kalkmasin. Zaten trans ya da travesti oldugumuz için yeterince magdur oluyoruz bari herkesin ortak kullandigi toplu tasima araçlarindan yararlanirken esit olalim. Bu dünya erkek dünyasi degil her cinsiyet için esit bir dünyadir. Senin ne kadar hakkin varsa bir vatandas olarak benim de o kadar hakkim var. Dünyanin terörist ilan ettigi kafa kesen Isid, escinselleri durduk yere öldürüyor zulüm yapiyor ve bunu herkes kiniyor ama is kendilerine gelince ayni özveriyi göremiyoruz. Dünya üzerinde ne kadar ayrimci varsa, ceza alsin baskalarinin hakkini yemek suç olsun istiyorum. Su dünyadan bu kadarcik bir istekte bulunmam çok mu? Sevgiyle ve esit kalin.