Suriye görüsmelerinde: Iran ve Rusya davetiye çekilmesi üzerine kizgin

Suriye görüsmelerinde: Iran ve Rusya davetiye çekilmesi üzerine kizgin

travesti haber sitesi

Tahran Moskova Iran’in yoklugu baris görüsmelerini tehlikeye atabilecegini söylüyor ise davet ve BM’nin iptalden içler acisi oldugunu söylüyor

Moskova ve Tahran’da Bessar Esad’in önemli uluslararasi müttefikleri Suriye’deki krizle ilgili bu haftaki baris görüsmelerinde Iran’in davetini iptal etmek BM’nin kararina sert tepki gösterdi.

BM aceleyle ABD baskisi ve Suriyeli muhalif görüsmeleri boykot edecegini bir tehdit sonra sürpriz daveti geri çekti. travesti arkadaslar bu haberi eklediler

Çarsamba günü Montrö Isviçre kentinde baslayacak olan görüsmeler, için birikmesi, Iran’in devamsizlik gölgesinde ediliyor ve Suriye hükümeti gösteren yeni kanitlar, siyasi tutuklulara binlerce sistematik olarak öldürülmesi dahil olmustur .

Esad hükümetine askeri ve mali destek saglamakla suçlaniyor Iran’in, onun daveti geri çekme karari içler acisi oldugunu söyledi.

ABD’li mevkidasi John Kerry ile görüsmelere aracilik eden Rusya disisleri bakani Sergei Lavrov, BM hareket bir hata oldugunu söyledi. Bu bir felaket degil iken, daha az olasi bir anlasmanin ince umudu yapti, dedi.

Moskova’da yaptigi yillik basin toplantisinda konusan Lavrov, etkinlikte Iran’in varligi bunu basarma sansi daha fazla verirdi söyledi.

Iran disisleri bakani, Muhammed Cevad Zarif, Türkmenistan’in baskenti Askabat’ta gazetecilere konusan, BM genel sekreteri daveti iptal ve Tahran sadece ilk etapta isteksizce kabul ettigini ettigini üzücü oldugunu söyledi.

“Ne yazik ki, Ban Ki-moon, Iran’a davet uzanan sonra baski altinda geldi,” Zarif yari resmi Isna haber ajansina göre, dedi. “Biz ilk etapta katilmak için istekli degildi ve sadece biz davet edildi çünkü katilmaya karar vermisti.”

Diye ekledi: “Bu Ban Ki-moon O tür davranis gösteren üzücüdür … onun davetini geri nedenlerini açiklayacak cesareti yok ki hayal kirikligi.”

Zarif geri çekilmesi için gerekçe degil karari geri çekilmeden kendisinden daha üzücü oldugunu söyledi.

“Onlar daveti çekilmesi ülkemizin içinde tablolar ile yapmak zorunda dedi ama bu onlar yüzünden ellerinde Suriye halkinin kani var, ABD ve bazi gruplarin baskisi için çekildi itiraf isteksiz oldugunu göstermektedir. ”

Diye ekledi: “Biz Iran’in bu bölgede önemli bir role sahip olmustur ve bu rolünü göz ardi edemeyiz çünkü biz Cenevre II toplantisinda Iran’in varligi için hiçbir ön sart kabul ettigini, basindan itibaren, dedi.”

Daha önce, Iran’in disisleri bakanligi sözcüsü Marzieh Afkham dedi: “bizim açimizdan bakildiginda, çekilme içler acisi.”

Pazartesi günü Ban ilk 2012 yilinda ilk Cenevre anlasmasinda belirtildigi gibi, Suriye’de bir geçis hükümeti kabul etmek Tahran’i sormadan görüsmeleri Iran’i davet ettigini ortaya çikti.

En kisa sürede Iran’in daveti iptal edildi gibi, Suriye’nin muhalefet ulusal koalisyon Cenevre II olarak bilinen önümüzdeki görüsmelerde, katilimini teyit etmistir.

Lavrov diyerek, diyalog için herhangi bir önkosul olmasi gerektigini Suriye ve Iran tutumunu yineledi: “. Ileriye Suriye taraf arasinda dogrudan diyalog önkosulsuz yer alacagini umudumuzu koyacagiz”

O gündemindeki en önemli konu Agence France-Presse bir röportajda Esad tarafindan yapilan yorum yankilanan, Suriye’de “asirilik ve terörizm büyüme” oldugunu söyledi.

Daha sonra ulusal uzlasmanin parçasi olarak, evet, o zaman uluslararasi hakikat komisyonlari kurma deneyimi ve orada “Ama gerçekler olmasi gerekir: son savas suçu iddialari degerlendiren Lavrov, ilk görev silahli çatismayi durdurmak için oldugunu söyledi. kontrol etti. ”

Ban’in sözcüsü Martin Nesirky, genel sekreter “Cenevre Teblig’in arkasinda küresel görüs katilmak için Iran’i tesvik ediyor dedi. Bu temel anlayis disinda kalmayi tercih etmistir göz önüne alindiginda, [Ban] karar verdi bir günlük Montrö toplama olacak ki Iran’in katilimi olmadan devam. istanbul travestileri siteleri bu konu ile alakali hiç birsey düsünmüyor.