Nicolas Sarkozy 20 "7 dönüs planlari

Nicolas Sarkozy 20 "7 dönüs planlari

Bernadette Chirac Fransa’nin eski cumhurbaskani sonraki seçimde, onu deviren adam, François Hollande karsi yarisacak diyor

O Nicolas Sarkozy dönüs düsündügünü pek Fransa’da bir sir degildir. Simdi ise, eski cumhurbaskaninin en yüksek profilli destekçileri ve güvendiginiz biri, eski first lady Bernadette Chirac, eski lideri siyasete dönüs planliyor onaylamistir.

O Sarkozy sonraki cumhurbaskanligi seçimlerinde, Sosyalist cumhurbaskani François Hollande karsisinda durmak düsündüm olup Çarsamba günü Europe 1 radyo sordu, Chirac, cevap verdi: “Ben öyle umuyorum.”

“Ah, ama ben, bunu söylemek için izin degilim” nihayet Sarkozy ona konusulan oldugunu kabul ve aslinda 2017 yilinda durmak için planlama önce: o bilgi içinde olup olmadigi konusunda bastirdi dedi.

“O, bu beni rahatsiz söylemek için gidiyor,” diye ekledi.

Kocasi, Jacques Chirac, o Sarkozy tarafindan basarili iken 1995 ve 2007 arasindaki baskani oldu Bernadette, merkez sag aday bir dönüs yapmak görmek için onun umutlarin küçük gizli yapmistir.

Sarkozy kamuya açiklama yapmayi reddetti olsa da, o 2017 yilinda bir aday olarak egilimli oldugunu arkadaslarina belirtti.

O, geçtigimiz günlerde Instagram hesabi yeniden ve bir Paris kafede kahve içme kendisi bir fotografini yayinladi – Mayis 2012 baskanlik seçimlerinin iki turda Hollande arasindaki ile tartismaya yana ilk ilani.

“Bölgenin is ve kahve sayesinde yeni yil kutlu olsun,” diye yazdi.

Onun radyo röportajinda, Bernadette Chirac da o Hollande gizlice bir Fransiz aktör ile gizli toplantilar için Elsyée birakarak olmustur kesfetme soku atlattiktan olan Valérie Trierweiler, yazili söyledi.

Trierweiler Closer parlak ünlü dergisinde iddia edilen olay hakkinda bir hikaye su hastanede “derin umutsuzluk” ve sok 10 gün geçirdi.

Hollande raporlar hakkinda yorum yapmayi reddetti ama o on 11 Subat Washington’a bir devlet ziyareti öncesinde TRIERWEILER rolü “açiklik” açikladi. Baskan ve onun resmi ortagi Barack ve Michelle Obama karsilamak için davet edildi.

Trierweiler su anda La Lanterne, Versailles yakinlarindaki bir devlet lojmanlarinda “dinlenme” dir.

“Kendini özel konularda özel dizildi gerekir, bu benim ile ilgisi oldugunu söyledi cumhuriyetin baskani,” Chirac ben geveze olmak istemiyorum “, çünkü o TRIERWEILER aramadigini da sözlerine ekledi O hastanede olsaydi. Herhalde çok yorgun.

“Ama ben ona küçük bir not yazdi. Ben ona üzüntü hissettim dedi. Bunu ben üzgün oldugunu düsünüyorum, ve bu haberleri biz verilmistir açiktir. Oldukça hizli bir sekilde kendisini disari siralamak söyledi.”