New York Times muhabiri vize satir sonra Çin'i terk etmek zorunda

New York Times muhabiri vize satir sonra Çin'i terk etmek zorunda

Austin Ramzy o eski basbakaninin ailesinin servet hikayesi kostu beri gazeteci vizesi almak için degil gazetenin personelinin üçüncü

Pekin ona vize verilmis degil çünkü New York Times muhabiri Amerikali medya kullanimi üzerine ABD baskan yardimcisi gelen baskilara ragmen, Persembe günü Çin’i terk etmek zorunda olacak.

Alti yil boyunca ülke bildirdi Austin Ramzy, 2012 yilinda eski Basbakani Wen Jiabao ailesinin servet üzerinde bir hikaye kostu beri ikamet gazeteci vizesi almak için degil gazetenin personelinin üçüncü.

“Bu yetkililer [raporlarin] New York Times cezalandiriyor sonuca önlemek zordur … Böyle bir davranis, uluslararasi standartlarin bir hayli gerisindedir,” Çin Yabanci Muhabirler Kulübü (FCCC) kuvvetli Ramzy en pisman bir açiklamada kalkis.

Pekin’de disisleri bakanligi sözcüsü Ramzy vize kurallarini kirmisti Pazartesi günü söyledi.

FCCC ekleyerek, bu kadar samimiyetsiz anlatti: “. Düzenlemeler belirsizdir ve Ramzy benzer durumlarda diger gazeteciler uygulanan olmamistir”

Ramzy, 39 kalkis, yabanci basin üzerinde giderek artan baskilar üzerine geliyor. Gazeteciler taciz ve Xu Zhiyong’a dahil Yeni Vatandaslar Hareketi üyelerinin denemeler kapsayan süre tartaklandi edildi. Bazi onlarin basin kartlari polis tarafindan el konuldu.

New York Times 2012 raporundan bu yana, yeni ise alinan çalisanlar için akreditasyon elde etmek mümkün olmamistir. Daha önce ayni yil Cumhurbaskani Xi Jinping ailesinin zenginligi bildirdi beri Bloomberg ait oldugu gibi kendi web sitesinde de, o zamandan bu yana bloke edilmistir.

Le Monde, El Pais ve Sueddeutsche Zeitung gazetesinin de dahil olmak üzere – – Arastirmaci Gazeteciler Uluslararasi Konsorsiyumu (ICIJ), Guardian ve diger bazi büyük haber kuruluslarinin web siteleri ‘liderlerin deniz zenginligi hakkinda âyetlerini geçen haftaki yayinlanmasindan bu yana Çin erisilemez olmustur aileleri. Disisleri bakanligi sözcüsü Qin Gang, Ramzy o Time dergisi için düzenlenen basin kartlari geri teslim sonra onun vize degistirme yapmaksizin kurallarini ihlal ettigini söyledi. Bu vize geçen yil sonunda süresi dolan, Qin bakanlik “insani” gerekçesiyle Ona bir ay olmayan raporlama vize verdi ve hala onun basvurusunu isleme söyledi.

Ramzy meslektasi Edward Wong Twitter’da yazdi: “. NY Times, asagidaki kurallara, teslim disisleri bakanligi Austin Ramzy için bir vize basvuru geçen Haziran Onlar onaylanmis degil.”

Kagit için bir sözcüsü sunlari söyledi: “Biz Austin Ramzy New York Times Time dergisi onun akreditasyon aktarmak zorunda hakkinda geçen yazdan bu yana disisleri bakanligi ile düzenli temas içinde olmustur Biz transferi Çin düzenlemelere dikkatle uymak isteyen edilmistir. . Yetkililerin Austin tasinmaya zorunda olmadan meseleyi çözmeye çalisirken umuyoruz. Bizim muhabir baska yana daha bir yil olmustur, Chris Buckley, onun akreditasyon aktarmak ararken Pekin birakmak zorunda ve biz hala edildi ailesi ile ona kavusmak için yetkililerin çalisma. ”

Buckley Hong Kong su anda. Ramzy yakin gelecekte Tayvan’dan rapor bekleniyor.

Pekin bürosu sefi Philip Pan, ayni zamanda erken 2012 yilindan beri New York Times için akreditasyon için bekliyor.

Buckley ve Pan adli durumlar hakkinda sordu, Qin egemen bir ulus olarak Çin’in sag vizesi aldik kim belirlenmesini söyledi.

Zaten bu kuruluslar için akredite New York Times ve Bloomberg gazeteciler bu kis yillik basvurmamiz sürecinde yenilenen vize vardi, ama hafta diger medya personeli sonra.

Geçen ay Pekin’i ziyaret, ABD Baskan Yardimcisi Joe Biden, ABD Amerikan gazetecilerin tedavi üzerinden Çin ile “derin anlasmazlik” vardi ve üst düzey liderleri ile görüsmelerde sorunu bastirdi dedi. Kasim ayinda, Çin hükümeti Paul Mooney yildir Çin’de çalisti ve Thomson Reuters tarafindan ise alinmisti kim bir ABD gazeteci tarafindan vize basvurusunu reddetti. Bu karari için hiçbir sebep verdi.

2012 yilinda, Pekin ona vize yenilemek veya degistirilmesi için bir vize vermeyi reddettigini, El-Cezire Ingilizce muhabiri Melissa Chan kovdu. 1998’den beri sinirdisi ilk muhabir olmustur inaniliyor.