Vergi beyannamesi, pasaport ve saglik karti taklitçi web sitelerinin arkasinda Mr Big

Vergi beyannamesi, pasaport ve saglik karti taklitçi web sitelerinin arkasinda Mr Big

‘Taxreturngateway’ askiya olarak biz hükümetin saglayan ücretsiz hizmetler için oran üzerinden sarj taklitçi sitelerin arkasinda zor yönetmen bulmaya çalisin

O hükümetin saglayan ücretsiz olanlara yakin ayni hizmetleri kilo yüzlerce bosa gafil tüketicilere binlerce kaziklamislardi var “taklitçi” web siteleri, Mr Big bulunuyor.

Guardian Para tartismali taxreturngateway.com sitede, Sunderland yakinlarindaki East Boldon, Stephen Oliver arkasindaki adam da “Ehics” (Avrupa saglik sigorta kartlari) basvurmak için 29 £ ödeme insanlari sokulmus ettiginiz sitelerin bir dize çalistigini ortaya çikarabilir bu NHS tarafindan ücretsiz verilir; 72,50 £ maliyet gerekir Ingiltere pasaportlar için 172 £ ve Postane 24,50 £ maliyeti lisans yenilemelerini sürüs için 85 £.

Son haftalarda en çok endise uyandiran ki – kendi faaliyetleri hakkinda yaygin endise ortasinda, 28 Ocak’ta islemlerini askiya – Ama onun taxreturngateway.com sitesidir. Biz o resmi HM Revenue & Customs web sitesi olduguna inandiklari için ücretleri 1.300 £ ödenmis öfkeli, geçen hafta site hakkinda uyardi ardina Guardian Para okuyucu, bizimle temasa geçti. Baska o sadece 500 £ kaybettigini fark, “korku giderek artan duygusu ile” Bizim hikaye okuyun.

Taxreturngateway.com arkasindaki insanlari izlemeyi hiç kolay bir is degildir. Bu sadece 30.000 ‘den fazla sirket tarafindan paylasilan bir maildrop adres olmasina ragmen site Londra’daki St John Street olarak yerini verir Who4 Ltd, için ticari adidir. Who4 üç yönetmen, James Wyatt, Michael Hughes ve Stephen Oliver, Ingiltere’nin kuzey-dogusunda adresleri ile tüm Nisan 2012 yilinda kurulmustur.

Oliver diger taklitçi web sitelerine en çok baglantilari vardir. Companies House sekiz aktif veya çözünmüs sirketlerin mevcut veya geçmis yönetmen olarak listelenir ve “beyefendi” olarak görev yaptigi meslek verir.

O drivinglicence.uk.com çalisir Ihtar Viator, bir yönetmen, EuropHealth Avrupa Saglik Sigortasi Karti Online Hizmet çalisir Ltd ve Who4 disinda taxreturngateway.com gelen, pasaport-uk.com, Esta Vize Uygulama Hizmetleri faaliyet, hangi resmi sitesinde 14 $ (£ 8.45) bir ABD vizesi için basvuruda £ 79, ve (resmi sitede uygularken ücretsiz) NI numarasi için 130 £ ücretleri Ulusal Sigorta Kayit Online Hizmet ücretleri. Ilginçtir vergi beyannamesi kontrol ve gönderecegiz diyor bir hizmet için, Who4 Ltd kendi hesaplarini dosyalama gecikmis olarak Companies House listelenir.

Oliver izini sert bir adam. Guardian Para defalarca hayir yaniti ile taxreturngateway.com e-postayla. Bu yüzden Oliver Nisan 2012 yilinda Sirketler House verdigini, Dogu Boldon, Sunderland adreste denilen, ama komsular artik orada yasiyor dedi.

Diger siteler – Geçtigimiz yil Subat ayinda Oliver site “Google ve Ingiliz ticaret standartlari”, ve “biz kimseyi yaniltmak kalkmayin tarafindan temizlenmis oldugunu pasaport-uk.com hakkinda okuyucu sikayetleri arastiran Daily Mirror, anlatti yapmak. Biz bir hizmet sunmak ve “olumlu geribildirim bir sürü var.

Paralarini geri almak isteyen okuyucular için umut verebilir – hangi Sunderland ticaret standartlarini temas zaman o taxreturngateway.com ilgili sikayetler bir dizi almis ve sorusturma oldugunu söyledi. Ayrica 28 Ocak ticareti taxreturngateway kesintisinden gizemini açiklamaya yardimci olabilir. Bu sitede bir mesaj koymak: “nedeniyle yogun talep nedeniyle biz baska basvurularini kabul edemiyoruz.” Ertesi gün “nedeniyle yogun talep” hatti kaldirildi. Onlar ticaret durdurmak için sirket üzerine hakim olsaydi Biz Google’i ve HMRC istedi, ancak site artik “vergi iadesi” ve “öz degerlendirme” için Google’in arama sonuçlarinda sayfa basinda ragmen ne, onaylamak ya da reddetmek olacaktir.

Google taklitçi web sitelerini gelistirmek için para alarak üzerinde giderek artan bir baski altinda geliyor. “O oluyor ne iyi farkinda oldugu gibi Google bu alakalidir iman ve neden – ve çok yargilanmalidir”: taxreturngateway.com için düsmüs okuyucularin bu hafta bize gönderilen daha yazdirilabilir yorumlar arasinda oldu. Google en azindan arama sonuçlari sayfasindaki resmi siteleri asagida taklitçi siteleri hareket edemedi, neden digerleri isteyin.

Eski Gölge Içisleri Bakani David Davis, bu web sitelerinin maliyet tüketicilerin, ne eylem atiliyor, ve ne kadar kar Google onlardan yapiyor olmasi ne kadar ögrenmek için Avam Kamarasi’nda bir dizi soru önergesi oldu.

Ev ofis bakani Mark Harper Hükümeti Digital Service “etkinligini azaltmak için bu tür Adil Ticaret Ofisi, Reklam Standartlari Kurumu, (Google dahil) arama motoru saglayicilari ve çesitli ticaret standartlari organlari gibi kuruluslar ile bir çapraz-devlet egzersiz önde oldugunu söylüyor “yaniltici yollarla kendi hizmetlerinin reklamini web siteleri.

HM Pasaport Bürosu açilis sayfasi sahte sirketler tarafindan ücretleri hakkinda bir uyari varken Transport for London, taklitçi tikaniklik sarj ödeyen siteler hakkinda sürücüleri uyarmak için Londra gazetelerde reklamlar disari aldi.

Ama bu taklitçi sitelerin dikkatli bir sitenin açilis sayfasinda bilgi almak için basarisiz, kim, acele tuzak tüketicilere devam olasidir. Çogu site artik resmi servis saglayicisi olmadigini kendi ana sayfasinda mesajlar yerlestirerek Google ve ASA kurallara uymak.

ASA o resmi HMRC vergi gönderme sitesi oldugu ima çünkü sitesi yaniltici oldugunu söyledi web kullanicilari taxreturngateway yaklasik 50’den fazla sikayet aldigini söyledi. Fakat Guardian Para açiklamada, ASA söyledi: “Biz dikkatlice sikayetleri kabul var ama bu vesileyle biz reklam kurallari çerçevesinde bir sorun oldugunu düsünmüyoruz sponsorlu çevrimiçi reklam ‘resmi’ olma taxreturngateway için hiçbir basvuru yapar. . web sitesi yeterince açik teklif servis ve biri kendi servisini kullanmayi seçerse ilgili ek maliyetler vardir gerçegini yapar. ” Geçmiste bu kelimeyi kendi pasaport uk.com siteden “resmi” kaldirmak için Who4 gerekli oldugunu ekledi. Ek raporlama: Joshua Shrimpton-Dean