Sochi snowboard 'yumusak baslangiç, ancak off-yamaç sorunlar devam

Sochi snowboard 'yumusak baslangiç, ancak off-yamaç sorunlar devam

BM genel sekreteri LGBTT zulmünü kinadi olarak Kis Olimpiyatlari’nda ilk rekabet eylemi basliyor

Dis macunu terör uyarilari ve otel sikintilardan ortasinda, yolsuzluk skandallari ve anti-gay tartismasi, ilk spor etkinlikleri Persembe günü Soçi Kis Olimpiyatlari’nda sürmekte var.

Snowboard Soçi üzerinde yüksek Kafkas daglarinin yamaçlarinda eylem açti, sporcular sportif anlamda en azindan, Soçi Oyunlar hala basarili olabilecek düsündüren, mükemmel kosullari ve tesisleri bildirdi.

Olimpiyatlari resmen Fisht Olimpiyat Stadi’nda bir törenle, Cuma aksami açilacak – bir amaca, modernist yapiya Karadeniz kiyisinda. Devlet Baskani Vladimir Putin bir adres verecek ve Peter Büyük ile baslayan ve Sovyet dönemi ile biten, Rus tarihi ve edebi referanslar alacagi, Londra’da Danny Boyle’un 2012 çaba rakip anlamina uzun, koreografisini töreni olacak. Olay Konstantin Ernst, Rusya’nin devlet kontrolündeki Birinci Kanal televizyon istasyonunun baskani tarafindan yönetilmektedir.

Birkaç Batili liderler katilim olacak ama, Çin, Japon ve Türk liderlerin yani sira, stadyumda zor durumdaki Ukrayna Devlet Baskani Viktor Yanukoviç olacak. Putin Persembe günü Çin Cumhurbaskani Yardimcisi Xi Jinping ile görüstü.

Slopestyle snowboard, biniciler raylarin bir dizi hile yapmak ve atlar – Soçi Yukaridaki “dag küme” de Rosa Khutor Extreme Park’ta ilk rekabet eylemi olimpik bir ilk oldu.

travesti arkadasliklar Soçi’de de devam ediyor.

Ingiliz binici Jamie Nicholls düz Cumartesi nihai yoluyla bunu yapmak için yuvarlak eleme dördüncü geldi. Çalismasinin sonunda söyle dedi: “Ben inanilmaz hissediyorum ben buraya geldim ve ben yapmak istedim bir çalisma arazi idi ve bir çalisma inis ve finale almak bir rüya gerçek oldugunu açiklayamiyorum…”

Bu arada, Iceberg Paten Sarayi, parildayan yeni mekanlarindan bir dizi birinde kakofonik gürültü, Rusya’nin birden madalyali Evgeni Plushenko yeni ekip figür pateni etkinligin ilk gününde ortaya çikti.

Yine bir gün resmi açilis töreni öncesinde, Rusya’nin “escinsel propaganda” yasalarin siyasi bulut dagitmak için reddetti. BM genel sekreteri Ban Ki-moon, Rus yasalarinin elestirilerin arttigi bir dönemde, lezbiyen, gey, biseksüel ve transseksüel (LGBT) toplulugunun saldirilari kinamak için Persembe günü Uluslararasi Olimpiyat Komitesi (IOC) yaptigi konusma kullanilir. “Birçok profesyonel sporcular, escinsel ve heteroseksüel, önyargi karsi konusma, “Ban dedi.

“Hepimiz transseksüel veya <nterseks insanlar. Biz tutuklamalari, tutuklamalara ve karsilastiklari ayrimci kisitlamalar karsi çikmalidir, lezbiyen, gey saldirilara karsi sesimizi yükseltmek, biseksüel gerekir."

50’den fazla mevcut ve eski Olimposlular her türlü ayrimciligi yasaklamaktadir kendi tüzügü, prensibi alti desteklemek için IOC çagirdi var, ve bu hafta 200’den fazla yazar Guardian’a bir mektupta yeni yasalara karsi protesto için kendi sesini ekledi . Konusmasinin ardindan gazetecilere konusan, daha sonra Putin’in araya Ban, ekledi: “Ben bu konuda bazi tartismalar olmustur biliyorum.

“Ayni zamanda ben hiçbir ayrimcilik ve farkli cinsel yönelimleri olan insanlar rekabet ve bu Olimpiyat Oyunlari zevk için bekliyoruz ki olacak, Baskan Putin’in güvence için tesekkür ederiz.”

Persembe günü yeni yasa hakkinda sordu, Rus basbakan yardimcisi Dimitri Kozak, Rusya, kendi din, cinsellik ya da milliyet temelinde kimseye ayrimcilik yoktu dedi ama yeni yasalar çocuklari korumak için oldugunu söyledi.

Dedi ki: “Hepimiz büyümüs ve her yetiskin cinsel etkinligini anlamak için onun hakki vardir, çocuklari Lütfen dokunmayin o tek sey Yani escinsel ya da heteroseksüel olsun tüm ülkelerde kanunla yasaklanmistir….”

Kozak da konu üzerinde IOC ve Rus organizatörler arasinda belirgin bir tutarsizlik vurgulamak için çikti. IOC Baskani Thomas Bach, sporcular madalya podyumda soruna karsi protesto ama basin toplantilari disari konusmak serbest olmamasi gerektigini söyledi. Ama Kozak dedi: “Siyasi propaganda spor olayi sirasinda yasaktir Degil Rus yasa ile Olimpiyat tüzügü tarafindan yasaklanmistir..”

Kozak da ABD iç güvenlik kaynaklari, teröristler dis macunu tüplerine Sochi bagli seferiyle patlayicilar kaçirmaya deneyebilirsiniz uyardi ettigini raporlar yol açtigi yenilenen güvenlik kaygilari hakkinda soruldu. O bu özel tehdidiyle ilgili bilgi almadi dedi, ve bölüm herhangi spesifik bir tehdidin farkinda olmadigini daha sonra söyledi.

Persembe gecesi ABD Ulastirma Güvenlik Idaresi geçici Rusya’ya uçuslarinda Bagaji tüm sivilar, jeller, aerosoller ve tozlar yasaklayan duyurdu. Ögeler kontrol bagaj üzerinde yapilabilir, bir sözcü dedi.

“Her zaman oldugu gibi her zaman görülen ve görülmeyen hem de bir dizi önlem içerir bizim güvenlik durus, cevap ve uygun bir sürekli gelisen tehdit resimden Amerikan halkini korumak için adapte etmeye devam edecek,” resmi kosuluyla konusan, Reuters’e verdigi demeçte anonimlik.

Bu hafta bagimsiz Levada Merkezi tarafindan yayinlanan bir ankette bu oyun hakkinda süpheci sadece batili medya degil önerdi.

Onlar Oyunlari tutmak için yetkililerin arzusu arkasindaki temel nedeni olarak gördükleri soruldugunda,% 38. “greft için bir firsat” oldugunu söyledi ve sadece% 23 ulusal gurur için önemli oldugunu ve sporun gelismesi için hizmet etmek dedi. Katilimcilarin yaklasik yarisi yolsuzluk asagi Soçi Oyunlari rekor fiyat etiketi koydu.

Kozak orada Oyunlari run-up sirasinda herhangi bir büyük ölçekli yolsuzluk ya da hirsizlik hiçbir kanit oldugunu ve söylemek aksi halde “masumiyet karinesi demokratik ilkesini ihlal” söyledi.

Oyunlar Iki hafta sürecek ve iki ayri küme gerçeklesecek – Deniz kenarinda bir ve daglarda tek. Insaat çalismalarinin büyük bir kismi tel asagi gitti ve birçok gazeteci onlarin otel odalarinda eksik bulmak için gelmis.

Ama rakipleri için, farkli bir hikaye. Team GB chef de misyon, Mike Hay, tesisleri övdü. “Gitti mühendislik ve insaat sasirtici. Sahil köyünde konaklama kalitesi ve dag köyü biz herhangi Olimpiyat Oyunlari’nda gördügümüz kadar iyi.

“Biz mekanlarina yakinligi hakkinda oldukça simarik. Mekânlari çarpici ve sanat devlet vardir ve içeri rekabet bizim sporcular için heyecan verici olacak”