Kiev otel derme çatma morguna olur gibi keskin nisancilar Ukrayna'da protestoculari sapi

Kiev otel derme çatma morguna olur gibi keskin nisancilar Ukrayna'da protestoculari sapi

Bagimsizlik Meydani yakininda ceset gördük Doktorlar ‘kafa, kalp ve akcigerler tek kursunla’ tarafindan öldürüldü demek

Ukrayna’nin ayaklanmanin öncüsü en az 10 ölü birakti ates yagmuru Persembe sabahi çevik kuvvet polisi hatlari ile kirdi. Onlar adimlari kadar gelismis ve Bagimsizlik Meydani güneyindeki bir alevli metal köprüden. Sari ve beyaz tiyatroya yakin beyaz kum torbalarinin arkasinda, en az iki polis nisancilar teleskopik mekanlara ve açilan ates ile tüfek amaçladik.

Onlarin arkasina birkaç yüz metre, Instytutska Caddesi üzerinde metro istasyonu tarafindan, Persembe günü, en azindan polis yönlendirilir, yagmaci gençler kendi silahlarini egitim polis nisancilari baska kusak bekliyordu, özel Berkut birimleri ve içisleri bakanligi birlikleri olarak kümelendigi Onlarin binlerce.

“Onlar Kalasnikof ile insanlara ates ediyorlar,” Ruslan Koshulansky, Ukraynali milliyetçilerin Svoboda veya Özgürlük Partisi bir muhalefet lideri söyledi. Bu konuda çok az süphe yoktu. Polis hatlari ates perküsyon ve duman bombasi sagir din ortasinda, otomatik silah belirli quickfire çingirak da vardi.

Yükselen Sovyet dönemi Ukraina Hotel arkasinda, büyük bir pencere dört mükemmel yuvarlak kursun delikleri delindi. Protestocularin ‘uçaksavar ceket de canli mermi delil ihanet. Korku ve dehset saçmak için canli silahlar ve polis keskin nisancilarin dagitim açik kullanimi: Ama en yalin Kiev savasta olaylarin ugursuz dönüs belirtilen ölmüstü.

Kanla bulasmis zeminler, saglik görevlilerinin çilginca ekipman ve çarsaf ve bandaj için çagrida, otel personeli kadar acele ve sifirdan 14 kat asagi, ölü ve yarali lobi aninda aci feryat bir tiyatro dönüstü otele kostu Birlikte ne yararli olabilir. Temizleyiciler ve bekleyen personel perisan edildi.

Düzgün isleyen bir alan klinigi – kargasa profesyonel doktor, ambulans ve tibbi malzeme gelmesi ile düzenin bir görünüs üstlendi. Otel personeli “, Ukrayna’daki bir tatli var, lütfen” diyerek, ucuz çikolata dagitildi.

Bir iskele, dogaçlama beyaz çarsaflarla bol dökümlü, ve ölü ekranin arkasinda gizlilik bir nebze taninan edildi edildi, 12 cesetler kan bulanmis beyaz çarsaf, kendi ayaklari çikintili kapli iki satir, dizilmis. Bütün tespit edilmis ve isimleri otel girisinde yazilmistir.

Kurbanlarini katilan doktorlar için, ölüm nedenleri hakkinda hiçbir süphe yoktu. Natalya Sicak, bati Ukrayna’da ana bölgesel hastanenin 43 yasindaki jinekolog ve baskan yardimcisi, sorumlu oldu. “Kafasina tek mermi kalbe ve akcigerlere, vardi,” dedi. “Onlar bütün silahla öldürüldü.”

Olga Bogomolets, Kiev tip profesörü, söyle dedi: “Onlar boyun, kalp ve akcigerler de düz ates ediyorlardi.”

Dokuz ceset daha Bagimsizlik Meydani, ya da Maidan, birkaç yüz metre otelden protesto hareketinin merkezinde yere atildi. Iki adam tapinaga tek silah seslerinin tarafindan öldürüldügü ortaya çikti.

Kiev gevsek keskin nisancilar hafta boyunca söylentiler olmustur. Persembe yetkililer muhalefet protestocularin üzerine uzman nisanciyi dönmüstü ilk görünüste yadsinamaz kanit oldu.

“Onlar sadece çocuk, bu genç adamlar,” Nikolai Himaylo, ölü mübarek bir agit seslendirdi, agladi, Cumhurbaskani Viktor Yanukoviç lanetli bir Ukraynali Ortodoks rahip dedi. “Baskan denir o. Bunu yapti. O emir verdi. Bu çocuklar gögsünden mermi ile vuruldu.”

Bu tür söylenti hafta boyunca protesto hareketi Akan ve desteklenmeye olamaz olsa muhalif savasçilar, ayni zamanda, aktif polis nisancilari konustu.

Borisy, 22, bir sagci milliyetçi eylemci, ayrica keskin nisancilar otelin bölgede vardi iddia etti. Tabanca ile silahli üç orta yasli Svoboda parti yetkilileri merdiven ve polis keskin nisancilar arayan otelin üst katlarina prowled. Borisy meslektaslari Kalasnikof mermi bes Bos sandiklari, her biri 870 buldugunu söyledi. Delil olarak kutulardan birinden bir kapak sundu.

Sniper hareketi de harcanan mermi kartuslari yere dagildi hükümet çeyreginde bildirildi. Bir delik duvar canli mühimmat kullanimini önerdi. Içisleri bakanligi silahlar “kendini savunma ve hukuka uygun” kullanilacak olan güvenlik güçlerinin ihraç edildigini söyledi.