Dusa Giren Ünlüler

als2Dünyanin en zengin insani Bill Gates ekranlarin karsisina çikarak kafasindan asagi bir kova buzlu suyu dökünce sasirip kaldi herkes ne anlatmak istedigini anlamak yerine haberlere ne kadar konu olduguna baktik.
ALS hastalari için baslatilan buzlu su kampanyasi bizim mankencik ve sözde artistlerin reklami haline döndü. Hergün ünlü dedigimiz kisiler kamera karsisina geçip baslarindan asagi bir kova buzlu suyu boca ediyorlar. Oysa pek çogunun yardim kampanyasina bir kurus bile bagislamadiklari açiklandi. zaten kampanya ya basindan asagi bir kova buzlu su dök ya da bagis yap diyordu onlar buzlu suyu tercih etti.
Her seyi abartma hastaligina yakalanan bu kisilere sorsan ALS nin ne oldugunu bile tanimlayamazlar.
“Amyotrofik lateral skleroz.” Motor nöron hastaligi olarak da bilinen, merkezî sinir sisteminde, omurilik ve beyin sapi adi verilen bölgede motor sinir hücrelerinin (nöronlar) kaybindan ileri gelen bir hastalik türü ALS. Ortalama 40 ila 70 yas arasi kisilerde çizgili kaslarin güç kaybi ve hantalligi ile gözlemlenen ALS hastaligi ortalama iki ila bes yil süresinde tamamiyla kas kontrolünün bittigi nörolojik bir hastalik olarak bilinirken maalesef bizim sözde ünlülerin yaz eglencesi durumuna düstü.
Sosyal sorumluluk alaninda hiç birsey yapmayan bu kisiler is reklama gelince meydanlarda cirit atiyorlar, bedava reklam baldan tatliymis. Biz bu birden parlayip sönen reklam furyalarini medyada yillardir izliyoruz. Oysa ki bu denli önemli bir hastaligin ne oldugunu açiklayan tek bir ünlü bile çikmadi, sicak yaz günlerinde kafana buzlu suyu dökersen serinlersin oh ne ala hayat gelin bu kampanyayi kisin yapin, kimseden ses çikmaz maazallah hasta olup narin ses tellerini üsütürler. Konserlerde milyonlari götüremezler.

Geçenlerde erdisi diye tanimlanan travesti bir arkadasim kafasina sicak su döküp dus almis, bizim medya suyun buzlu oldugunu zannedip haber yapmis.Bu yaziyi bitirip balkona kosasim var hava sicak bir kova buzlu su iyi gider.