Dizi sektöründe Hezeyan

Kanal sayisinin artmasi ve artan talep üzerine dizi sektöründe yasanan patlama son zamanlarda gerileme dönemine girdi.Bir zamanlarin vazgeçilmezi olan dizi sektörü kan kaybetmeye devam ediyor.

Türkiye ve Ordadogu’da da çok sevilen Kivanç Tatlitug Kurt  Seyit ve Sura dizisi ile hüsrana ugradi. Gülse Birsel’n yazip oynadigi Yalan Dünya ise yeni bölüm çekmeme karari aldi. Pazartesi günleri televizyonlara kanal kanal gezen seyirci ise 3 güzel dizinin ayni güne gelmesi yüzünden hangizsini seyredecegine karar veremiyor. Kenan Imirzalioglu’nun  Kara dayi dizisi, Ulan Istanbul ve yayin hayatina bu dönem baslayan Reaksiyon ayni saate denk gelince reytingler ister istemez üçe bölünüyor. Yaz dizilerinin final yapmadan kis sezonuna devam etmesi sonucu ise hangi diziyi izleyecegimizi sasirdik. Pek çok dizi yayin hayatina baslar baslamaz reyting kurbani olurken, artik oyuncularin ekmek kapisi da kapanmaya basladi.

Aksam biraz dinlenmek adina televizyon karsisina geçen aileler dizi kavgasi yapmaya baslayinca çareyi herkes ayri odalarda televizyon izlemekte buldu. Ailelerin de bölünmesine neden olan bu sistem düzeltilmedigi sürece ne diziler dogru dürüst reyting alir , ne de bu aile kavgalari son bulur benden söylemesi, bir de Özcan Deniz’in ayni konuyu isitip isitip önümüze getirdigi diziler var Su ve Ates’in konusunun bir benzerini Kaderimin yazildigi gün dizisine tasiyan ünlü aktör artik kabak tadi verdi. Özcan Deniz’in Asmali Konak dizisi ile tavan yaptigi günlere dönmesi zor görünüyor. Fox  televizyonunda birkaç bölüm gördügümüz yüzü dizide ölmesi, ardindan dirilmesi ile çekilmez bir hal alinca  dizide tekrar öldürüldü.

Dizi sektörünün tikandigi farkli konular bulunamadigi sürece vatandas dizi yerine Show T.V. de yayinlanan Güldür güldür skeçleri ile idare edecek gibi görünüyor. Güldür güldür BKM’nin usta tiyatroculari ile son derece seviyeli yapimlara imza atiyor. Ali Sunal’in idaresinde Doga Rutkay’in harika tiplemeleri ile gülmekten karnimizi agritan skeçler reytinglerde bu hafta rekor kirarak tüm dizileri geçmis sonuca sasirmadim dedigim gibi ayni güne konulup heba edile diziler istenilen izlenme oraninin yanindan bile geçemiyor. Muhtesem Süleyman dizisi gönüllerde taht kuran Meryem Uzerli diziden ayrilirken, öyle bir laf etmisti ki bu piyasada daha önce hiç duyulmamis olan bu söz simdilerde moda oldu. Dizisi tutmayan oyuncu yüzünü dinlendirmek için Meryem Uzerli taktigi uygulamaya basladi.

Kadinlarin gözdesi olan isimlerim dizilerinin yakinda final yapmak zorunda kalmasi Kivanç ve Kenan hayranlarini üzecek gibi görünüyor. Sarisin erkelere hasta olan travesti bir arkadasim Kivanç’in her filmini kaçirmadan izledigi için, son zamanlarda çikan Kivanç yüzünü dinlendirecek haberlerine çok üzülüp beni arayinca ona merak etme Aski Memnu’yu internetten indirip sana yollarin deyince çok sevindi. Kenan hayranlari simdilik rahat etsin Kara dayi sezon sonuna kadar ekranlarda olacak. Diziye bu sezon dahil olan güzel oyuncu Funda Eryigit Feride’nin salterlerini attiracaga benziyor.

Benin bu sezon favorim Reaksiyon dizisi ve Ulubatli Hasan rolüyle gönüllere taht kuran Ibrahim Çelikkol, Çelikkol Sinem Kobal’la mutlu bir birliktelik yasamaya baslamis ve beraber magazin habercilerine yakalanmis  diye duydum. Ünlü futbolcuyu evlilik koltuguna oturtamayan Sinem Kobal’in  Ekim ayinda Çelikkol ile evlenecegi  haberlerini duyduk. Hayirlisi olsun.ben yani travesti ici diyorki Iyi seyirler.