Erkek olarak dünyaya geldigini açikladi

Dünyaca ünlü bir yüzücünün sevgilisi facebook hesabindan yaptigi bir açiklama ile magazin gündemine bomba gibi düstü.

Bir olimpiyat oyununda en fazla madalya alan kisi unvanini elinde bulunduran ünlü yüzücü sevgilisinin yaptigi bu açiklama ile  en çok konusulan ünlü oldu.

ABD’li yüzücü Michael Phelps’in sevgilisi Lianne Chandler, cinsiyeti hakkinda açiklama yapinca tüm gözler bu ikilinin üstüne çevrildi.

Kisisel Facebook sayfasinda konuyla ilgili bir açiklama yapan Chandler, erkek bedeninde dogdugunu ve 20’li yaslarinda geçirdigi bir operasyon ile cinsiyet degistirdigini açkladi.

Genç yaslardan itibaren testosteron engelleyici ilaçlar alan ve sonra cinsiyet degistirmek için bir operasyon geçiren Chandler, itirafindan sonra Phelps’in kendisinden ayrilmasindan korktugunu açikladi.

Çift cinsiyetli olarak dogdugunun altini çizen 41 yasindaki Chandler, kagit üzerinde erkek olarak dogdugunu ama hiçbir zaman bir erkek olarak yasamadigini belirtti. Güzel bir kadin olan Chandler yaptigi cesur açiklama ile herkesi saskinliga ugratirken kadin hormonlari ile dogan bir erkegin travestiye dönüs hikayesini hiç gocunmadan anlatti.

Magazin basininda alkollü araç kullandigi için aldigi cezayla gündeme gelen yüzücü simdi bu olay hakkinda ne konusacak bilinmiyor, yüzücünün hayranlari merakla Phelps’den gelecek açiklamayi bekliyorlar. Kolu vücut boyundan 7 cm daha uzun oldugu için rakipleri karsisinda avantaj saglayan yüzücü spora 5 yasinda baslamis, hiper aktif bir çocuk olan ve bu yüzden ailesi tarafindan spora yönlendirilen ünlü yüzücünün annesi bir ögretmen babasi ise bir polis tipik bir memur çocugu olan ünlü yüzücünün sevgilisini cesur açiklamasi için kutlamak isterim. Gerçek cinsiyetin hissedilen cinsiyet oldugunu bu sayfalarda defalarca yazmama ragmen bu konu gündeme gelince tekrar hatirlatmak isterim. Trans bireylerin zevk için travesti olmayi seçtigini düsünenler, onlarin yasadiklarini anlamak istemeyenler bu kadinin yaptigi davranisin ne kadar önemli oldugunu anlayamazlar. Bu açiklama ile bir yerde çift cinsiyetli insanlara örnek teskil eden Chandler, toplumda tam 21 yil kadin bedeniyle yasamis ve bunu kendisi açiklayana kadar hiç kimse fark etmemis.  Ben kendi adima, çifte mutluluklar diliyorum. Önemli olanin sevgi oldugunu unutmayin ve sevgiyle kalin.