Bedensel yasam enerjisi

Insanin bedenine enerji göndermesinin pek çok yöntemleri vardir. Bunlardan en bilinen ve en eski olani reiki yöntemidir. Reiki sadece insana sifa degil, ruhuna ve zihnine de bir arinma terapisi gibi  fayda sagliyor. Kullanan kisilere mutluluk ve canlilik veriyor.

Reiki üç asamada ögrenilebilen bir yöntem faydasini tam olarak görebilmek için bir uzmandan egitim alinmasi ve buna uyumlu hale gelebilmeniz çok önem arz ediyor.

Öncelikle bir reiki uzmanindan birinci asamada el almaniz gerekiyor. Reiki’de semboller çok önemlidir. Kaynaginin Tibet oldugu düsünülen reikiyi ögrenmek için  artik Tibet’e kadar gitmenize gerek yok. Istanbul travestilerinden Sanat reiki konusunda bir uzmandan egitim aldi ve tanidigi bütün arkadaslarina pozitif enerji göndermeye basladi.

Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarini çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlayarak ve temelde bilinç degisikligi gerçeklestirerek ruhsal, dolayisiyla da fiziksel iyilesme sürecini baslatmamiz yolunu açar. Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunlarin tümünde kullanilabilir. Reiki bir din degildir ve hiçbir inanca bagli tutulmaz. Avrupa ve Amerika’da açilan reiki klinikleri sayesinde pek çok hasta sifa bulmustur. Günümüzde halen doktorlarin bir kismi reikinin plasebo etkisi yarattigini düsünse de uygulayan kisiye verdigi pozitiflik sayesinde hastaliklarindan ve korkularindan arinan çok fazla insan oldugunu kabul eden bir çok hastanede de reiki klinikleri açilmaya baslanmistir. Tamamlayici Alternatif Tip olarak kullanilan reiki bazi insanlar üzerinde olumlu etkileri nedeniyle dünya üzerinde yavas yavas kabul görmeye basladi bile, Reiki Türkiye’de de son yillarda yaygin bir sekilde kullanilmaktadir. Reiki egitimi birkaç gün sürer. Ögrenilmesi çok kolaydir. Reiki Master’in ögrencisine kullanma yetenegi yani el vermesiyle baslar. Bu seminerlere katilan kisi el verme islemi ardindan reiki kullanmaya baslar. Reiki enerjinin ellerden aktarilmasi ile kullanilir. Enerji aktarimi sirasinda uygulama yapilan kisiye, o kisiden de uygulama yapan kisiye herhangi bir sorun geçmez. Basarisiz olma riski yoktur. Uzayda var olan enerji bir sekilde uygulama yapilan kisiye aktarilir. Reiki için inanmak sart degildir. Siz inanmasaniz bile o çalisir ve sifa verir.

Reiki esnasinda yoga gibi konsantrasyon kurmaniz gerekmemektedir. El almis olmaniz ve bu isi yaparken pozitif düsünce ve iyilik dileyerek yapmaniz yeterli olur. Reiki sadece iyi dilekler için çalisir bunu bir büyü gibi düsünmemek lazimdir. Baskalarinin iyiligi için yapilan reiki nin tek amaci herkesin mutlu olmasidir. Kisacasi reiki yapmak istiyorsaniz öncelikle insanlari sevmeniz ve iyi düsünmeniz gerekir. Reiki egitimi sirasinda herkes her düzeyin egitimine açiktir ve herkes kendine uygun gördügü düzeyde ögrenimi birakabilir ya da ögretmen olabilir. Dereceler insanlarin birbirine üstünlük saglamasi için degildir. Öncelikle kendinize inanmali ve kötü fikirleri kafanizdan atmalisiniz. Ankara’da yasayan  travesti Aydan birinci asama reikiden basari ile çikti. Belki ileride uzman bir usi reiki olur kimbilir… Hayallerinizin gerçek olmasi dilegiyle hoscakalin.