Ay ve Günes’in yarisi

Dünya ve yasadigimiz Samanyolu’nda yasanan her olay ile yakindan ilgileniyorum.özellikle dünyamizin disinda yasanan olaylarin bir sekilde biz insanlarin ve dünyanin çekirdek yapisinda etkili oldugunu savunanlardanim.Bildiginiz gibi bugün bir günes tutulmasi olayi yasandi ve kuzey bölgelerde yasayan insanlar bu tutulmayi çiplak gözle izleyebildi. Benim yasadigim Istanbul’da sabah saat 11:30 gibi yasanan olayda Ay Günes’in önünden geçerken hava biraz karardi. Içim ürperdi çünkü uzmanlar bir süredir beri televizyon ekranlarindan deprem çigirtkanligi yapip, bu tutulmanin yerküreye deprem olarak geri dönebilecegini söylüyorlardi. Umarim hakli çikmazlar, deprem demek çaresizlik ve yikim demektir.

Bu tutulmanin insanlar üzerinde de etkili olacagina inandigimi söyledim çünkü biraz astronomi ve burçlarla ilgilenen biriyim.Tutulma dünyada baharin gelisinin, çiçeklerin açmasinin bir habercisi, ayni zamanda yükselen burçlarimizi da etkisi altina alacak tutulma, günesin koç burcuna girmesini saglayacak. Yükseleni koç burcu olan Bursa travestilerinden Berra, dünyaya farkli bir bakis açisi ile bakmak zorunda kalacak çünkü bu dönemde hayatinda yenilikler ve degisimler olacak. Bu tutulma zodyagin son burcunun son derecesinde olusarak bizlere diyor ki, teslimiyet ve fedakarlik olmazsa güzel baslangiçlarin olusmasina izin vermeyecegim.

Tutulma için söylenen baska kötü olay senaryolari da var tabi, örnegin salgin hastaliklarin artmasindan korkuluyor. Zaten su günlerde domuz gribi dünyada ve ülkemizde çok can aldi ve almaya devam edecek gibi görünüyor. Hatta siyasal hayatlarda bile degisiklik bekleniyor sanirim bu da biz de yakin zamanda yasanacak seçim sonuçlarini etkileyebilir. Hayirlisi olsun ne diyelim. Umarim savaslar ve ölümler bu tutulma ile artmaz.

Yükseleni Koç olanlar artik kötü aliskanliklariyla yüzlesmeliler. Yükseleni Boga olanlar ise,arkadas çevrelerini degistirmek ve yeni bir baslangiç yapmak zorunda kalabilirler, simdiden eski ve size eziyet ettigini düsündügünüz arkadaslarla vedalasin.Ikizler kariyer degisikligine,Yengeçler ise her zaman istedikleri güce kavusmayi beklesinler bu tutulma onlara bunun kapilarini açacak.

Yükseleni Aslan olanlar için maddi anlamda bir rahatlama bekleniyor. Belki de Misir’daki dedenizden miras kalir kim bilir. Kovalar için ise tam tersine maddi anlamda kayiplar gören uzmanlar, bu tutulmanin en çok Koçlara yarayacaginin üstüne basiyorlar.

Burçlara ve gök olaylarinin sizi etkiledigine inaniyorsaniz bir uzmana daha detayli bir baki yaptirabilirsiniz. Neyse haliniz, çiksin faliniz. Sevgilerimle.