Mükemmel iliski

Öyle mükemmel iliski basligi attim diye burada size mükemmel iliskiyi anlatacagimi düsünmeyin. Çünkü yok mükemmel iliski diye bir sey.Brad Pitt olsa karsimizdaki kusur bulmakta zorlanmayiz. Geçenlerde Ankara travestilerinden çok sevdigim bir arkadasim erkek arkadasindan ayrildi. Bana gelip dert yaninca açtim agzimi yumdum gözümü dama demedigimi birakmadim. Yok efendim zaten adam yaramazin, issiz güçsüsün tekiymis, gözünün biri sasiymis daha neler demedim ki. Ben anlattikça çosan arkadasim da habire beni onaylayan bakislar attikça ben sallamanin dozunu kaçirdim. Adami bir asmadigim kaldi. Hükmü çoktan verilmis idam mahkumuna dönen adam bir süre sonra benim arkadasimla barisinca artik adamin yüzüne bakacak yüzüm kalmamisti. Aman ne yapayim canim ben tüm söylediklerimi aslinda sadece arkadasimi iyi hissettirmek için söylemistim. Günah bende degil arkadasimi üzen adamdaydi.

Her neyse siz siz olun benim durumuma düsmeyin diye bu durumlarda yapilmasi gerekenleri sizler için okudum. Zaten benim de böyle bir fikre ihtiyacim oldugundan ben maddelerle size anlatayim ki birlikte ögrenelim. Öncelikle ayrilmis arkadasiniza canim barisirsiniz, zaten seni çok seviyor hatasini anlayip en kisa sürede seni arayacaktir. Üzülme bu kadar diyerek kisa bir teselli yapmaliyiz.  Teselliyi ve gazi verdiniz ama adam hala aramadi ve arkadasinizin çok üzgün bu durumda da yapmamiz gereken sey,  mutlaka arayacaktir canim, isleri yogundur. Sen aramaya kalkma bak bu hafta mutlaka seni arayacak diyerek hem arkadasimizi hem ortami yumusatmaya devam etmeliyiz.

Ne yaptiysaniz olmadi adam gitti gelmez. Arkadasinizin da dayanamayip aramis ve sonuçta hiç hak etmedigi sözleri duymussa sakinliginizi koruyarak arkadasinizi savunmaya geçebilirsiniz ama hala adami yerden yere vurmak yok. Henüz hiçbir sey bitmis degil.  Ah canim demek öyle dedi bak pisman olur yakinda o terbiyesizlik yapti diye takma kafana eminim ayrilik depresyonundan o kadar agir konusmustur diyerek arayi bozmadan devam ediyoruz.

Arkadasiniz bir süre sonra ayrildigi sevgilisiyle tekrar görüsmeye baslarsa ki genelde bu isler hep böyle olur. Ona desteginizi sürdürün. Yaninda oldugunuzu hissettirin.  Benim yaptigim hatalari yapmadan kimseye düsman olmadan tatliya baglanan bir iliski sizin dostlugunuzun da derecesini de gösterecektir. Mükemmel iliski yoktur siz de onu aramaktan vazgeçin ve elinizdekine dört elle sarilin. Unutun yasadiginiz tatsizliklari falan ask öyle kolay bulunmuyor ki, kolayca harcansin. Sevgiyle kalin.